Yamaha AG06 - sprzęt do amatorskiego domowego studia.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dglogowski
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 cze 2020, 21:32

Yamaha AG06 - sprzęt do amatorskiego domowego studia.

Post autor: dglogowski » środa 24 cze 2020, 21:56

Witam,

Buduję amatorskie mini studio domowe, w którym chciałbym tworzyć muzykę (w większości software), nagrywać wokal/gitary (średnia jakość mnie zadowoli) + po prostu słuchać muzyki.
Posiadam dwa monitory Yamaha MSP5 + laptop Macbook Pro (ale może kiedyś wymienię go na coś z Windowsem).
Potrzebuję urządzenia, za pomocą którego będę mógł podłączyć komputer do monitorów oraz nagrywać za pomocą mikrofonów.

Zastanawiam się nad zakupem miksera Yamaha AG06, który umożliwiłby mi podłączenie komputera do głośników + do nagrań z mikrofonów.
Czy mogę prosić Was o kilka porad w poniższym zakresie?
- jak postrzegacie ten mikser (oczywiście jak dla amatora), czy może warto zastanowić się nad czymś innym? Recenzja EiS jest całkiem dobra.
- podłączenie miksera z głośnikami jest poprzez kable z dużym jackiem, a nie XLR. Czy jakość dźwięku jest przez to niższa (przyjmując niewielką odległość miksera od głośników) i czy w moim amatorskim studio mogę to w ogóle odczuć?
- chciałbym odsłuchiwać muzyki 24bitowej, czy ten mikser to umożliwi?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ