windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
studioprogress
Posty: 1
Rejestracja: piątek 10 lip 2020, 13:51

windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: studioprogress » piątek 10 lip 2020, 13:58

Witajcie!!!
Mam pytanko odnośnie windowsa 10 i sterowników do interfejsów różnych firm. Zmieniłem PC-eta na nowy i przy okazji system na WIN 10 bo 7 -mka już nie poszła (nie obsługuje procka AMD RYZEN 7). Czy macie problemy z waszymi kartami po przesiadce na WIN10? Mój staruszek Focusrite Liquid Saffire 56 niestety idzie do lamusa bo nie ma wsparcia WIN 10 i zastanawiam się nad kupnem nowej karty ale mam obawy co do kompatybilności sterowników.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: PWA » piątek 10 lip 2020, 16:53

Jeżeli kupisz aktualnie produkowane urządzenie, to zapewne sterowniki będą współpracowały z Windows 10. Co do Saffire, to widzę że driver współpracuje z wersją 1809, więc jeżeli taką zainstalujesz, to powinno być ok. Inna spraw, że dla tej wersji wsparcie kończy się w listopadzie 2020 i od tego momentu system nie będzie aktualizowany, jednak dalej będzie można z niego korzystać. Jeżeli nie będziesz wchodził na jakieś podejrzane strony, to na 99% nic Ci nie grozi od strony bezpieczeństwa. Pod tym linkiem instrukcja, jak zainstalować starszą wersje Windows 10
https://www.download.net.pl/jak-pobrac- ... l/n/13505/

Co do sterowników do starszych urządzeń, to bywa różnie. Ja mam np. mikser Beha UFX1204 z interfejsem audio 16x4, do którego ostatnie drivery pochodzą z czerwca 2013, kiedy to jeszcze nikt nie słyszał o Windows 10. Ostatnio pracowałem z nim na wersji 10-tki 1909 i nie miałem żadnych kłopotów.
Próbowałeś uruchomić Saffire z Windows 10 i z którą wersją? Może się okazać, że jednak będzie śmigał ;-)
Zastępczo możesz też odpalić go pod swoją 10-chą używając ASIO4ALL. Powinno działać.

Awatar użytkownika
grzybolak
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 mar 2010, 00:00

Re: windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: grzybolak » poniedziałek 13 lip 2020, 14:12

A może wina leży po stronie chipsetu od karty PCI-E Firewire? Niby jest na niej chipsecie TEXAS INSTRUMENTS. Może spróbować z VIA?
Próbowałem już instalacji starszej wersji WIN 10 Chyba 1709 nawet 1502 i to samo. Focusrite pograł ze 4 minuty i krzaczył po czym zamilkł.
Jestem absolwentem wydziału Edukacji muzycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moje zainteresowanie realizacją dźwięku przejawiałem już w szkole średniej. Pierwsze nagrania robione były na mikrofonie od komp

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: PWA » poniedziałek 13 lip 2020, 15:41

Sprawdź, jaki ma driver zainstalowany ta karta i czy w ogóle ma. To raczej nie powinien być problem. Na jednym z komputerów mam port FW, który korzysta po prostu ze standardowego sterownika Microsoft i wszystko działa poprawnie.
Próbowałeś z ASIO4ALL?

Awatar użytkownika
grzybolak
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 mar 2010, 00:00

Re: windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: grzybolak » wtorek 14 lip 2020, 20:24

Próbowałem już rożnych sterów do karty firewire, od legacy z WIN7, tego z WIN8, odinstalowywałem wszystko co związane z kartą zintegrowaną (w BIOSIE wyłączona), dosłownie wszystkiego co znalazłem w necie.
Dobra, temat zamknięty, Kupuję nowy interface i z bani.
Dzięki chłopaki za wszelką pomoc.
Jestem absolwentem wydziału Edukacji muzycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moje zainteresowanie realizacją dźwięku przejawiałem już w szkole średniej. Pierwsze nagrania robione były na mikrofonie od komp

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: windows 10 a kompatybilność z interfejsami audio

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:17

studioprogress pisze:
piątek 10 lip 2020, 13:58
Witajcie!!!
Mam pytanko odnośnie windowsa 10 i sterowników do interfejsów różnych firm. Zmieniłem PC-eta na nowy i przy okazji system na WIN 10 bo 7 -mka już nie poszła (nie obsługuje procka AMD RYZEN 7). Czy macie problemy z waszymi kartami po przesiadce na WIN10? Mój staruszek Focusrite Liquid Saffire 56 niestety idzie do lamusa bo nie ma wsparcia WIN 10 i zastanawiam się nad kupnem nowej karty ale mam obawy co do kompatybilności sterowników.
http://elcomericio.me/

ODPOWIEDZ