Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
hitishakeys5
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 sie 2020, 16:50

Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Post autor: hitishakeys5 » wtorek 18 sie 2020, 17:02

Chce w końcu zbudować własne domowe studio do produkcji muzyki dla wielu stylów (EDM, rap, pop, .ect) i potrzebuję porady na temat NAJLEPSZEGO sprzętu, jaki mogę kupić w rozsądnym przedziale cenowym. Nie jestem bogaty, ale wiem, jak ważny jest dobry sprzęt do wykonywania dobrej pracy. Zamierzam ostatecznie umieścić swoją pracę na Spotify, więc muszę być w stanie tworzyć moje utwory na profesjonalnym poziomie. To jest wyposażenie, które miałem na myśli w mojej nieleczonej przestrzeni w domu.

Komputer:

Macbook Pro 2014

Interfejs audio:

Universal Audio Apollo Twin MKII-

Monitory studyjne:

Yamaha HS8

Klawiatura Midi:

Akai Professional MPK261

KAWKA:

Logic Pro X

Mikrofon:

Shure SM7B

Kable XLR:

???

Jeśli Apollo Twin MKII to dobry wybór, czy wystarczy po prostu kupić Solo, czy konieczne jest uaktualnienie do Duo lub Quad? Jakie najlepiej kupić kable XLR, aby zapewnić czyste połączenie między moim sprzętem i możliwie najlepszy dźwięk? Jakieś inne niezbędne wyposażenie, które głupio pominąłem? Czy aby naprawdę móc tworzyć profesjonalnie brzmiące utwory, jestem zbyt tani pod względem sprzętu, który wymieniłem?

Dziękuję Ci!!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Post autor: PWA » wtorek 18 sie 2020, 23:08

Przede wszystkim nie napisałeś jaki budżet chcesz przeznaczyć na sprzęt, więc trudno cokolwiek doradzić ;-)
Sprzęt jest ważny, ale przede wszystkim ważna jest kreatywność, umiejętności i fantazja. Istnieje wiele przykładów tworzenia dobrej muzyki na b. przeciętnym, budżetowym sprzęcie... ba, nawet na starych laptopach i amatorskich słuchawkach :-)

1. Macbook Pro 2014 - komputer komputerowi nierówny... nie napisałeś, w jaki procesor będzie wyposażony ten laptop (i nie chodzi o i5 czy i7, ale o konkretny model. Pamiętaj, że to komputer z przed 6 lat, bazujący na Intelach 4 generacji, a od tego czasu technologia poszła trochę do przodu jak również wymagania aplikacji), ile pamięci RAM, jakiego typu i wielkości dysk.

2. Universal Audio Apollo Twin MKII - solo, duo czy quad? Wszystko zależy od tego, jak intensywnie i z jakich wtyczek UAD będziesz korzystał. Interfejsy UAD wyposażone są we własne procesory i dostarczane są z dedykowanymi wtyczkami narzędziowymi, które odciążają komputer od przetwarzania sygnału audio. I tak solo posiada 1 taki procesor i odpowiednio duo 2 a quad 4. Jeżeli będziesz korzystał z wtyczek UAD intensywnie, to quad będzie najlepszy.
Nie napisałeś nic na temat wymaganej ilości wejść... czy będzie to tylko mikrofon, czy również instrumenty

3. Yamaha HS8 - bardzo dobre, budżetowe monitory z dość wyraźnym dołem. Pamiętaj, że mają otwór bas refleks z tyłu, więc ich tylne ścianki powinny znajdować się ok. 1 m od ściany.

4. Ja osobiście z klawiatur półważonych w okolicy 2 tys. polecał bym Nektar Panorama P6. Znakomity kontroler ze zmotoryzowanym potencjometrem na sumie, zintegrowany w zasadzie z wszystkimi znaczącymi DAW.

5. Shure SM7B - bardzo dobry studyjny mikrofon dynamiczny. Jeżeli nie chcesz pojemnościowego, to moim zdaniem dobry wybór.

6. Moim zdaniem dobrej jakości są kable Mogami z serii Gold Studio, ale nie są tanie... 3 metrowy XLR, to koszt ok. 200,- PLN. Niezłe są też Mogami Silver. Ja w większości przypadków używam w domu kabli Proel z serii DH Gold lub Planet Waves z serii classic. Moim zdaniem są to b. przyzwoite kable w dość sensownej cenie.

Zapomniałeś chyba o słuchawkach :-)

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Post autor: msankowski » niedziela 04 paź 2020, 09:20

Dodałbym adaptację akustyczną pomieszczenia. Tak dla porządku to piszę, bo może już jest.

krystian.kuczynski2
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 cze 2021, 14:22

Re: Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Post autor: krystian.kuczynski2 » środa 23 cze 2021, 14:35

Ciężko stwierdzić jakiego konkretnie sprzętu oczekujesz. Moja propozycja to chociażby celować w 16 gb ramu i system oczywiście na dysku ssd np 0,5tb. Polecę jeden sklep, gdzie warto konkretnie omówić temat, a na pewno coś doradzą w tej kwestii https://komputerprojekt.pl/pl/c/Pamieci/134.

kacperan12
Posty: 1
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 10:53

Re: Najlepszy sprzęt do domowego studia?

Post autor: kacperan12 » piątek 10 gru 2021, 11:01

Korzystam z Maca Pro https://www.komputronik.pl/product/6892 ... ze-a-.html Szybki, cichy i intuicyjny

ODPOWIEDZ