NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Ryszard
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 08 paź 2020, 23:41

NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: Ryszard » poniedziałek 12 paź 2020, 21:27

Nabyłem właśnie Komplete Kontrol S61 - Cubase artist 10,5 - interfejs Steinberg UR22 i mam wiele problemów z konfiguracją.
1. Czy łaczyć klawiaturę z interfejsem kablami midi in/out, czy tylko przez USB.
2. Podzieliłem klawiaturę na części - przydzieliłem każdej inny kanał (do każdego kanału inny instrument) i nie działa (gra cała
klawiatura)
3. W Cubase nagrywam instrumentem załadowanym w Komplete Kontrol - dźwięki nagrały się ale nie odtwarza tego instrumentu.
Myślę, że coś źle skonfigurowałem.
4. Mam wiele pytań ale nie sposób tego opisać - może ktoś podpowie mi coś. Tutoriali niewiele znalazłem.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: PWA » poniedziałek 12 paź 2020, 22:56

Klawiaturę łączysz kablem USB z komputerem, a nie z interfejsem.
Proponuje na początek zajrzeć do manuala, szczególnie do rozdziału 4.3. Setting up Host Integration

Ryszard
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 08 paź 2020, 23:41

Re: NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: Ryszard » wtorek 13 paź 2020, 22:05

Dzięki - Cubase nie widział wszystkich wtyczek - Udało mi się znaleźć ścieżki dostępu i jest ok. Nie umiem jednak do podzielonej klawiatury dołączyć różne instrumenty.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: PWA » środa 14 paź 2020, 08:05

Czy każda ze stref klawiatury ma przydzielony osobny kanał MIDI? Jeżeli tak, to w inspektorze wystarczy wybrać taki sam kanał MIDI, jaki ma przypisany dana strefa.

Ryszard
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 08 paź 2020, 23:41

Re: NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: Ryszard » niedziela 18 paź 2020, 22:04

Każda strefa ma swój kanał - w inspektorze też - jednak okazało się, że jeszcze w każdym instrumencie jest opcja przydzielenia kanału i ustawienia zakresu każdej strefy, by instrumenty nie nakładały się na siebie - i w końcu ogarnąłem ten temat. Używam teraz równocześnie instrumentów z Komplete Kontrol i Cubase. Dzięki. Inny problem mi się pojawił - Część klawiatury z lewej strony podłączonej do 1-go kanału przełącza mi presety instrumentu podłączonego do drugiego kanału .

Ryszard
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 08 paź 2020, 23:41

Re: NI Komplete Kontrol S61 MKII konfiguracja z Cubase Artist 10,5

Post autor: Ryszard » niedziela 18 paź 2020, 22:28

Klawiatura jest super - jednak minie sporo czasu zanim ogarnę wszystkie funkcje. Nie mogę np. ogarnąć komunikatów CC i PC (przypisywać im przełaczniki i zadania itp.) Najgorsze jest to, że w mojej okolicy nie nie znam nikogo kto by mi pomógł. Pasjonatów MIDI jest niestety niewielu.

ODPOWIEDZ