Soundcraft CD2000 - opinie.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
ministerpepe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 13 paź 2020, 12:59

Soundcraft CD2000 - opinie.

Post autor: ministerpepe » wtorek 13 paź 2020, 13:16

Cześć!

Miał ktoś może doświadczenia z tym stołem? Mam okazję kupić wersję 24ch (bez patch bay). Chcę zasilić nią swoje studio (od jakiegoś czasu miksuję ITB ale chętnie wrócę do analoga tym razem już pełnych rozmiarów:) Wcześniej zabawę zaczynałem od 4 ścieżkowego taśmowego TASCAMA potem twardo-dyskowy FOSTEX, teraz DAW. Wiem że sporym problemem były w nich komputery obsługujące automatyzację, ale z tym sobie poradzę, mam trochę doświadczenia z elektroniką. Chodzi mi bardziej o informację z pierwszej ręki a w zasadzie ucha odnośnie preampów i EQ (podobno w wersji 2020 trochę bardziej rozwinięte - full parametryk + phase invert na wejściu) i pracy z tym stołem. Swoją drogą trochę dziwi mnie że producent nie dodał opcji zmiany fazy w 1 wersji konsoli. Przecież na początku lat 90 o ile mi wiadomo (jestem rocznik 89:)) ciągle miksowało się z taśmami itd. więc takie wielkoformatowe i profesjonalne sprzęty nie mające tak kluczowych funkcji jak odwrócenie fazy nastręczały pewne problemy. Chętnie poczytam wypowiedzi bardziej zaznajomionych w ówczesnych technikach nagrywania. W razie czego w miarę łatwo można taką opcję dodać na każdy kanał więc sobie poradzę. Zachęcam do dyskusji i chętnie poznam opinie na temat tego sprzętu.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ