Problem z interfejsem i mikrofonem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MONTANASTYL
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 paź 2020, 21:43

Problem z interfejsem i mikrofonem

Post autor: MONTANASTYL » wtorek 20 paź 2020, 21:46

Witam! Mam pytanie odnośnie interfejsu i mikrofonu. Mianowicie mam Presonusa ITwo(interfejs) i Behringera C-3 (mikro) i teraz po podłączeniu i włączeniu zasilania +48V mój poziom wejścia mikrofonu jest strasznie mały, praktycznie poziom wejściowy zaczyna sie przy końcu potencjometru. Gdy mam 3 ostatnie kliki w pokrętle dopiero zaczyna mikrofon łapać, testowałem to też na Presonusie IOne i sytuacja sie powtarza, zmieniłem mikrofon i ciągle jest to samo. Czy ktoś zna rozwiązanie tej sytuacji?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Problem z interfejsem i mikrofonem

Post autor: PWA » środa 21 paź 2020, 08:39

Wydaje się, że niestety te interfejsy "już tak mają" :-( . Przeczytaj artykuł z testu iTwo, z którego wynika, że regulacja czułości (gain), to stopa achillesowa interfejsów z tej rodziny szczególnie przy współpracy z mikrofonami. Konkluzja z testu jest taka, że w zasadzie jakiekolwiek zmiany zaczynają się od godziny 3, czyli w 3/4 ustawienia gain. Jeżeli więc chcesz dalej używać tego interfejsu z mikrofonami, zakup zewnętrznego(ych) preampów staje się koniecznością.
https://estradaistudio.pl/testy/sprzet- ... audio-midi

ODPOWIEDZ