Problem z mikrofonem/interfejsem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Macro
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2020, 17:06

Problem z mikrofonem/interfejsem

Post autor: Macro » niedziela 15 lis 2020, 17:25

Witam, borykam sie z problemem od kilku miesięcy. Mianowicie zacznę od tego:
Zakupiłem jakieś 1,5 roku temu interfejs audio Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen mikrofon Shure SM58 i AKG K52
Wszystko działało poprawnie zainstalowałem sterowniki, podałem klucz , założyłem konto na Focusrite.
Pewnego dnia zauważyłem że w (windows) panelu sterowania dźwiękiem jak wchodzę w sprzęt (Focusrite USB)
--->WŁAŚCIWOŚCI------>POZIOMY mam na fulla mikrofon to jest przester przy nagrywaniu , za to jak ściszam do 45
to dając normalize czy to w fl studio czy to w reaperze głośność sie wogóle nie zmienia dalej czuć tą stówe
To napewno nie jest głośność na maxa na interfejsie bo obrys tego nagrania to jeden wielki przester.
Za to gdy nasłuchuje w windowsie mikrofonu słychać wszystko tylko na lewym kanale.....
Próbowałem reinstalla sterownikow z uruchomieniem ponownie systemu i probowalem to na najnowszych sterownikach
i znalazlem starsze (wersja 4.36.5) nic nie dało....
Nie wiem co już zrobić, jestem załamany.... Nie wiem co może być przyczyną.... Proszę o pomoc .....

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Problem z mikrofonem/interfejsem

Post autor: msankowski » niedziela 15 lis 2020, 22:38

Co dokładnie masz na myśli pisząc, że masz przester. Czy nagrywany dźwięk jest zniekształcony jak go odsłuchujesz?

Macro
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2020, 17:06

Re: Problem z mikrofonem/interfejsem

Post autor: Macro » poniedziałek 16 lis 2020, 12:42

msankowski pisze:
niedziela 15 lis 2020, 22:38
Co dokładnie masz na myśli pisząc, że masz przester. Czy nagrywany dźwięk jest zniekształcony jak go odsłuchujesz?
Tak jest zniekształcony

ODPOWIEDZ