Problem z obsługą Rolanda Rs5 przez program Melodics (MIDI)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Sledz5
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 gru 2020, 20:28

Problem z obsługą Rolanda Rs5 przez program Melodics (MIDI)

Post autor: Sledz5 » czwartek 03 gru 2020, 20:34

Witam, mam duży problem gdyż zainstalowałem program Melodics by ćwiczyć grę na syntezatorze lecz przy podłączeniu Rolanda do laptopa przez interfejs midi usb i próbie przejścia do grania, latencja jest tak jakby ogromna... Gdy tylko kliknę klawisz to muszę czekać z 2 sek żeby wogole wybrzmiał a jak już do tego dojdzie to trwa to z 5 sekund i tak jest ciągle i nie da się grać ... Komp śmiga super także to nie powinna być jego wina, mam nadzieję że pomożecie. Kabel midi out wchodzi w midi in a midi in w out, także tu nie powinno być problemu chociaż próbowałem też innych rozwiązań. W ustawieniach Rolanda też już chyba zmieniałem co moglem ręce opadają
EDIT.: Zauważyłem że nie wykrywa wogole tych klawiszy które naciskam i bierze je za inne, poniżej macie wideo https://www65.zippyshare.com/v/sSUciAQa/file.html ściągnąłem też program synthesia i w nim mam ten sam problem

ODPOWIEDZ