Windows 10 + Soundcraft c4 / Jaki interface w takim układzie

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MUUU_GDA
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 sty 2021, 22:20

Windows 10 + Soundcraft c4 / Jaki interface w takim układzie

Post autor: MUUU_GDA » środa 20 sty 2021, 22:48

Witam,
wraz z rozpoczęciem nowego roku postanowiłem wrócić do dłubania w muzyce na komputerze w domu.
Ostał mi się z dawnych lat poczciwy mixerek Soundcraft Compact 4 i chciałbym go nadal używać.
Na kompie mam Windows 10 i wykombinowałem sobie, że nie chcę kupować żadnego interfejsu audio USB, tylko wmontuje w niego jakąś kartę PCI, a mikrofon lub gitarę czy monitory będę wpinać do mixera Soundcraft c4.
Wybór padł na używaną kartę ESI Juli@ z allegro, ponieważ są na stronie producenta sterowniki do Windowsa 10 64 bit.
Niestety coś się krzaczy i np. gdy korzystam z DAW i otwieram w międzyczasie Chrome, żeby coś sprawdzić to po powrocie do DAWa, program albo nie odtwarza dźwięku, albo jest on o kilka oktaw obniżony.
Szukałem na forach i próbowałem różnych rzeczy i powoli kończą mi się pomysły. Jedyny winowajca jaki przychodzi mi do głowy to ta stara karta PCI (ostatni sterownik do ESI Juli@ na windows 10 był zaktualizowany w 2015).

Pytania są następujące:
1. Być może ktoś zna rozwiązanie tego problemu i zmiana sprzętu nie jest konieczna - Wówczas będę wdzięczny za pomoc :)
2. Kupię po prostu jakiś "współczesny" interfejs audio i tu jest następująca kwestia:
czy ktoś może polecić coś prostego, tak aby móc dalej korzystać z mixera soundcraft c4, czyli coś co po prostu ma 2 wejścia i 2 wyjścia analogowe, tak żeby odbierać i przekazywać sygnał do mixera.
Nie chciałbym wydać więcej niż 400-500 zł

Pozdro,
Michał

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Windows 10 + Soundcraft c4 / Jaki interface w takim układzie

Post autor: DJOZD » sobota 23 sty 2021, 15:33

Musisz ustawić w systemie aby dźwięki systemowe były odtwarzanie z tą samą częstotliwością co twój DAW.

Obrazek

MUUU_GDA
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 sty 2021, 22:20

Re: Windows 10 + Soundcraft c4 / Jaki interface w takim układzie

Post autor: MUUU_GDA » sobota 23 sty 2021, 16:58

dziękuję serdecznie! :)

ODPOWIEDZ