O xlr-trs raz jeszcze

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
coza0
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 00:00
Lokalizacja: Piacenza Italy

O xlr-trs raz jeszcze

Post autor: coza0 » środa 27 sty 2021, 12:21

Witam, jak w tytule...
Interesuje mnie czy sa jakies przeciwskazania w przypadku podlaczen kablem Xlr-Trs. Chce podlaczyc alternatywne monitory oraz Neve r6 z 2 modulami. Slyszalem ze Xlr maja przewage jesli chodzi o szumy (?) Jesli chodzi o podlaczenie wyjsc trs z mojego rme ufx do monitorow ktore pisiadaja tylko wejscia xlr gdzie po prostu nie ma innej opcji, w neve to sie juz troche komplikuje. Rama ma wejscia i wyjscia w obu standardach ale boje sie robic mieszane polaczenie. A wszystko zaczelo sie od tego ze wpadly mi za pol darmo takie wlasnie kable mogami... kazda rada mile widziana.
dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: O xlr-trs raz jeszcze

Post autor: msankowski » środa 27 sty 2021, 12:31

XLR i TRS w połączeniach symetrycznych są elektrycznie równoważne przy takich samych przewodach i wtykach/gniazdach podobnej jakości.

XLR umożliwia połączenie mechanicznie pewniejsze z uwagi na zapadki, które nie pozwalają na rozłączenie bez odbezpieczenia we wtyku albo gnieździe.

Z drugiej strony, kiedy się solidnie pociągnie za taki bezpiecznie połączony kabel XLR to można ściągnąć z półki na podłogę klocek za grube pieniądze, a jack by się może rozłączył.

coza0
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 00:00
Lokalizacja: Piacenza Italy

Re: O xlr-trs raz jeszcze

Post autor: coza0 » czwartek 28 sty 2021, 16:42

Ok...czyli nie powinienem sie martwic uzywaniem kabli klasy mogami czy oyaide w jakiejkolwiek konfiguracji ( xlr-trs) ? . Caly czas mowa jedynie o mono symetrycznym. Troche mnie jeszcze martwi wejscie rme ufx 2 mic/inst i laczenie z rakiem Neve r6 za pomoca takich kabli ale to chyba zapytam producenta...
Dzieki oczywiscie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: O xlr-trs raz jeszcze

Post autor: msankowski » czwartek 28 sty 2021, 20:59

Wybierz dobrze wykonany kabel. Przy połączeniu symetrycznym rozwiązania xlr-xlr, xlr-trs, trs-trs są elektrycznie ekwiwalentne.

ODPOWIEDZ