Warm audio bus compressor

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Guma340
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 21:52

Warm audio bus compressor

Post autor: Guma340 » poniedziałek 01 mar 2021, 22:07

Witam mam nurtujące pytanie .posiadam kompresor masteringowy ,,warm audio bus compressor „i nie wiem dlaczego miernik nie raguje i inne funkcje typu threshold atak itd oprucz make up i trzech przycisków compressor external side chain i transformers ktore sa aktywne . Podlaczalem do niego sampler mpc live przez wejscia i wyjscia jack mono z obu stron może to jest powód ? Czy nie powinny być kable xlr
jestem zielony prosze o pomoc . Z góry dzieki

Guma340
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 21:52

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: Guma340 » poniedziałek 01 mar 2021, 22:22

Chodzi dokładnie o stereo bus compressor masteringowy i jeszcze jedno pytanie jak przepuścić przez niego dzwięk używając interface focus ride scarlet 2i4 z kompuera jakich użyć wyjść ?na monitory ?i czy powrócić przez instrumentalne ? Czy potrzebny jest mixer ?

Guma340
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 21:52

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: Guma340 » wtorek 02 mar 2021, 00:37

Chodzi o to czy sekcja od masteringu atak ,ratio ,relase i miernik db aktywują sie tylko przy użyciu wejscia kombo side - chain ? I jeśli tak to jakim kablem połączyć compressor z karta focusrite żeby przepuszczać przez niego mixy?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: msankowski » środa 03 mar 2021, 17:21

Przez 2i4 będzie trudno, lepszy byłby 4i4. Niby masz 2 wyjścia liniowe i 2 wejścia liniowe. Ale kiedy te wyjścia wykorzystasz w pętli kompresora to nie będzie odsłuchu a sterownik ASIO nie pozwoli wykorzystać w tym celu innego urządzenia.

Guma340
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 21:52

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: Guma340 » niedziela 07 mar 2021, 13:40

Dzieki za podpowiedz wlaśnie z odsłuchem był problem i doszedlem do wniosku że potrzebny jest kompresor stereo no i chyba mixer albo 4i4 focusrite jeszcze raz dzieki :)

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: msankowski » niedziela 07 mar 2021, 15:40

Dlaczego miałbyś wykorzystywać mikser? Jak rozumiem chcesz przepuścić szynę główną miksu przez kompresor zewnętrzny. Mikser tutaj niepotrzebny.

Guma340
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 21:52

Re: Warm audio bus compressor

Post autor: Guma340 » poniedziałek 08 mar 2021, 22:01

Mam jeszcze pytania jak podlaczyć sampler akai mpc live z warm audio bus compressor zeby w kompresorze dzialala sesja masteringu atak itd ? Wiem ze musze użyć wyjscia side schain w kompresorze xlr na jack w mpc i drugi kanal lewe wyscie xlr na wejscie jack bo tylko takie mam ale jest cisza na side .dziala tylko na jackach bez side lewy i prawy ale wtedy nie dziala sekcja master ? Po chlopsku czy moge wyjśc jacki Lewy i Prawy kanał z mpc na kompressor żeby działał w całości Jestem ciemny moze powinienem zmienic kompresor na stereofoniczny mysle o drawmer 1978 ale nie wiem czy jest to lepszy wybór? Jest jakiś kompresor który byscie polecili moze być droższy byle dzialal w calości i dał pożadnego kopa chodzi o hip hop ,trip hop 😁. Dzieki za pomoc 🥴

ODPOWIEDZ