klawisz dla amatora do prostej zabawy

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
piotrbartosz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 31 lip 2021, 20:18

klawisz dla amatora do prostej zabawy

Post autor: piotrbartosz » sobota 31 lip 2021, 20:33

Witam forumowiczów. Założyłem konto ponieważ potrzebuję poradzić się w kwestii ewentualnego zakupu.
25 lat temu pogrywałem na starym keyboardzie Casio mojego brata, miałem z tego frajdę i lubiłem to robić. Nie ukończyłem szkoły muzycznej i generalnie nie potrafię grać profesjonalnie. Znam kilka akordów oraz kilka piosenek na pamięć, mam ochotę pobawić się w tworzenie prostej muzyki z jak najwyższej jakości próbek.

Mój brat ma Korg Oasys i podoba mi się brzmienie tego instrumentu, jest jednak dla mnie dość skomplikowany i nie wykorzystałbym 80% jego możliwości. 7 lat temu kupiłem sobie KORG M3 który mnie przerósł, był zbyt skomplikowany, mały ekran, taki nieintuicyjny.

Chcę kupić klawisz (celowo nie piszę keyboard ,aranżer lub syntezator, poniewaz nie wiem jaki wybrać). Wiem na pewno, że:
- nigdy nie bedzie używany w studiu czy na scenie
- nie chcę go podpinać do komputera
- powinien mieć bardzo duży bank dzwięków, podkładów, kombinacji
- im prostszy w obsłudze tym lepiej
- jeżeli ma mieć ekran dotykowy, to duży
- PROSTY W OBSŁUDZE - gdyz nigdy nie poświęcę mu dużo czasu. Chce go odpalić, pobawić się maksymalnie godzinę i wyłączyć. Podczas tej godziny chciałbym móc sprawnie i szybko pobawić się muzyką, nasycić i zakończyć grę.
- jak najwyższa jakość dzwięku
- budżet do ustalenia, najchętniej do 5tyś, ale jeżeli miałbym mieć z tego super frajdę to do 15tyś złotych.

Reasumując - miałaby być to kreatywna zabawka z super biblioteką podkładów, brzmień, próbek, prosta w obsłudze i dająca maksimum przyjemności dla kogoś kto nie umie grać , ale chce mieć fun.

Byłem w salonie RIFF, bawiłem się Casio WK6600, Korg Nautilus 61 oraz Yamaha MODX7.
Casio brzmi źle i odpada. W Nautilusie podobały mi się sample, super jakość, ale było ich mało, naliczyłem tylko 40 takich kompletnych spreparowanych podkładów.

ODPOWIEDZ