Reamp całej pisenki

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
head2nostromo
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 sie 2021, 18:40

Reamp całej pisenki

Post autor: head2nostromo » środa 11 sie 2021, 19:01

Cześć.

Mam piosenkę zmiksowaną, z pełną panoramą stereo przed masteringiem.

Chciałbym dodać do niej REVERB.
Zniechęcony pluginami, chciałbym użyć zewnętrzny efekt podłogowy.

Mam dwa takie efekty do wyboru. Jeden mono. Drugi stereo.
Moje pytanie jest jak użyć takiego efektu zewnętrznego?Który wybrać?(mono czy stereo reverb).
Jak go podłączyć do mojego mixera?
Jak skonfigurować w tym celu Ableton?

mikser
Obrazek

ableton i jego sesja
https://drive.google.com/file/d/19D1a5c ... sp=sharing

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: msankowski » czwartek 12 sie 2021, 10:19

Nie używam Abletona ale w każdym programie musisz wysłać sygnał ze ścieżki jskimś wyjściem, odebrać przetworzony jakimś wejściem i zmiksować przetworzony z nieprzetworzonym w ustalonej proporcji. W opisie brakuje informacji:

1. Z jakiej karty dźwiękowej lub interfejsu audio korzystasz, jakie są dostępne wejścia i wyjścia.

2. Jaki to efekt podłogowy? Skoro miks jest stereo to efekt też powinien być stereo. Dlaczego zakładasz że efekt podłogowy da lepszy wynik niż plugin? Gdyby to był rasowy procesor reverb, jakis Lexicon, Yamaha czy lepszy Behringer to rozumiem. Ale efekty podłogowe to są zwykle minimalistyczne urządzenia. Posiadałem przez kilka miesięcy Boss RV-5 i to nawet dla sygnału z gitary słabo brzmiało.

3. Jaka w tym miałaby być rola miksera ze zdjęcia? Chyba że to Twój interfejs audio, ale nie widać na zdjęciu śladu interfejsu cyfrowego.

head2nostromo
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 sie 2021, 18:40

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: head2nostromo » czwartek 12 sie 2021, 12:04

Dziękuję Ci za zainteresowanie tematem.
Zastanawia mnie czy mam nieodpowiednie narzędzie w postaci tego miksera do "Reverb Reampingu" całej piosenki.
Aux Send Return zdaje się pracować jedynie podczas nagrywania ścieżek na komputer.
Próbowałem wysłać z abletona do mixera całą piosenkę i Reverbu ani śladu.


1. / 3. Używam tylko tego miksera
mixer > usb > pc

2. Reverb mono to tech21 który buduje moją ulubioną przestrzeń z piękną delikatną modulacją i analogowym kolorytem.
Reverb stereo to strymon flint który rekreuje brzmienia z dawnych lat.
Cenie te efekty za prostotę obsługi

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: msankowski » czwartek 12 sie 2021, 21:40

Skoro to mikser jest Twoją kartą dźwiękową to raczej nie da się nim miksu przepuścić przez procesor zewnętrzny. Musiałbyś użyć interfejsu audio o odpowiedniej liczbie niezależnie sterowanych wejść i wyjść.

head2nostromo
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 sie 2021, 18:40

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: head2nostromo » piątek 13 sie 2021, 18:26

Dziekuję!

Szukam zatem interfejsu dla siebie.
Jakiś polecacie od 500zł do 1000zł.?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: msankowski » piątek 13 sie 2021, 19:56

Focusrite Scarlett 4i4 powinien dać radę. 8i6 też oraz ma jeszcze we/wy cyfrowe spdif jak będziesz chciał podłączyć taki procesor zewnętrzny.
Behringer UMC404HD jest też fajnie rozbudowany, ale preampy ma trochę słabsze od Focusrite.

Ostatnio udało mi się kupić używany MOTU 828 mk2 USB za jakieś 800zł. Ten to ma super możliwości...

head2nostromo
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 sie 2021, 18:40

Re: Reamp całej pisenki

Post autor: head2nostromo » niedziela 15 sie 2021, 23:39

Dzięki piękne.

ODPOWIEDZ