Yamaha 01V i Reaper

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mateuszrealizator29
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 sty 2022, 23:53

Yamaha 01V i Reaper

Post autor: mateuszrealizator29 » sobota 08 sty 2022, 00:05

Witam. Posiadam starą Yamahę 01V której jedną z funkcji jest MIDI. Niestety sekcja MIDI oraz Remote na tej konsolecie ma wiele opcji do wyboru i łatwo o pomyłkę. Ze względu na słabe podzespoły mojego laptopa (Celeron i 4gb ramu) korzystam z Linuxa (Manjaro) na którym mam zainstalowanego Reapera. Zakupiłem też przejściówkę z MIDI in + MIDI out na USB po to żeby podłączyć mikser i korzystać z niego jako zewnętrznego kontrolera ze względu na zmotoryzowane fadery. Manjaro i Reaper widzą interfejs MIDI jednak ze względu na ilość opcji na tej konsolecie nie wiem za bardzo jak ją ustawić tak, by mogła służyć jako kontroler MIDI. Szukałem już wiele czasu na ten temat w internecie ale niestety jest o tym mało informacji a jedyny DAW do którego była instrukcja jak podłączyć tą Yamahę 01V to pro tools. Niestety poradnik ten został napisany w 2004 więc już mało komu się przyda ze względu na rozwój technologii ;) Czy ktoś z forumowiczów wie jak podłączyć Yamahę 01V do Reapera tak, by mogła służyć jako kontroler MIDI? :)

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Yamaha 01V i Reaper

Post autor: Darek » niedziela 09 sty 2022, 10:20

Z 15 lat temu próbowałem do tego tematu podejść z 01V. Jako, że nikt inny nie udzielił ci odpowiedzi, to spróbuję pomóc, ale nie mam fizycznie możliwości wypróbowania tego u mnie.
Jeżeli nie masz zapisanych swoich ustawień w 01V, to najprościej byłoby go zresetować do ustawień fabrycznych przy których wysyła on komunikaty MIDI. W Reaperze w sekcji "urządzenia sterujące wprowadziłbym dla próby sterowanie go jako Yamaha 01X. i sprawdziłbym jak reaguje na zmiany w mikserze twój Reaper.
Reset Yamaha 01V to:
1. Przytrzymując "Memory" włączasz 01V.
2. Kiedy pojawi się komunikat "Initialize Memory" puszczasz przycisk "Memory"
3. Potwierdzasz przyciskiem "+1/INC" w celu resetu do ustawień fabrycznych, lub rezygnujesz z tego przyciskiem "-1/DEC"

Daj znać czy coś to pomogło.
Powodzenia

yahairacruse
Posty: 1
Rejestracja: piątek 08 kwie 2022, 17:31

Re: Yamaha 01V i Reaper

Post autor: yahairacruse » piątek 08 kwie 2022, 17:37

Dzięki wielkie!

ODPOWIEDZ