Pandora vs V-AMP2

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Pandora vs V-AMP2

Post autor: msieczko » piątek 05 mar 2004, 18:27

no to jestem już po pierwszej godzinie testów mojej nowej paczki 2x12 i odkryłem odpowiedź na pytanie - na czym polega sekret brzmienia paczki Mesa Boogie: i jest to oczywiście :

- głośniki, drewno i wymiary.

Paczkę mam zbudowaną pod wymiary mesy, sklejka 24 mm (bezsękowa , głośniki ciut inne niż w oryginale bo zmieszałem Vintage 30 z Classic Lead 80 - dla dodania dodatkowego smaczku. Podpiąłem to do Dual Rectifier'a i .... ahhhhhh ... wrażenie jest tak piękne jak przy graniu na 4x12.

Kiedy kupowałęm Dual'a to próbowałem go na orynialnej paczce 4x12 i nie dojż że ma ona ciepłe brzmienie to jednocześnie jest ono bardzo 'sprężyste/zwarte' (z braku lepszego słowa - po angielsku było by 'tight') ... no i właśnie to odnalazłem na tej nowej paczce 2x12 - bardzo zwarte i solidne brzmienie. Co ciekawe większość paczek (patrz moja poprzednia nie radzi sobie z dołem jaki wywarza Dual Rectifier - a ta ... tak samo jak oryginał zamiast dudnić pięknie sprężyście rezonuje. Pewnie nie bez znaczenia jest płetwa w paczce która dociśnięta powoduje większą sztywność konstrukcji.



więc to nie czarodziej daje brzmienie mesie ... wymiary, drewno ... głośniki - i gada jak trzeba
Warszawa - 'home' studio

Ano
Posty: 210
Rejestracja: środa 09 lip 2003, 00:00

Re: Pandora vs V-AMP2

Post autor: Ano » piątek 05 mar 2004, 20:44

Duza masa obudowy jest potrzebna by zmniejszyc drgania scianek, a wiec ograniczyc pasozytnicze zrodlo dzwieku. Jak wiadomo, b.skutecznym izolatorem fali basowej jest przegroda o duzej masie i na tej zasadzie dziala obudowa boxow gitarowych - glownie izoluje (odbija fale) a nie wytlumia, bo tak duzej energii nie da sie wytlumic.

Na parametry T-S glosnika w obudowie (wielkosc basu) masa desek nie ma wplywu... Mozemy natomiast poprawic brzmienie; wygladzic charakterystyke, rezonanse, wybrzmiewanie, ogolnie czystosc dzwieku.



msieczko: Zazdroszcze tych eksperymentow, mnie na to nie stac, jak dokladnie policze, to taniej bedzie kupic gotowe. Stolarz, materialy, czas... ta przyjemnosc jest tylko dla bogaczy.

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Pandora vs V-AMP2

Post autor: msieczko » piątek 05 mar 2004, 22:17

msieczko: Zazdroszcze tych eksperymentow, mnie na to nie stac, jak dokladnie policze, to taniej bedzie kupic gotowe. Stolarz, materialy, czas... ta przyjemnosc jest tylko dla bogaczy....

**********************

hm... zrobilem to poniewaz:

1) chodzilo mmi o takie brzmienie

2) nie moglem znalezc oryginalnej mesy



a w sumie jak sie wie czego sie chce to ... wyszlo to po calkiem przyzwoitych kosztach (zalezy skad mozna sciagnac mese - ale przynajmniej 30% niz przywieziona z USA). Ale najwazniejsze, zeby brzmialo
Warszawa - 'home' studio

ODPOWIEDZ