ADS czy Hand Box

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
mariuszp19
Posty: 10
Rejestracja: piątek 01 paź 2004, 00:00

ADS czy Hand Box

Post autor: mariuszp19 » piątek 01 paź 2004, 18:59

Witam



Moje pytanie, być może trywialne, dotyczy końcówek mocy. Czy szanowne grono fachowców mogłoby określić, która z końcówek mocy - ADS, czy Hand Box jest warta zainteresowania. Chodzi mi o końcówki 1100, 1200W. Cenowo są zbliżone,ale czy różnią się też brzmieniem i aspektami aksploatacyjnymi?



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: Groover » sobota 02 paź 2004, 00:43

Moje pytanie, być może trywialne, dotyczy końcówek mocy. Czy szanowne grono fachowców

## w zasadzie nie powinienem się odzywać



mogłoby określić, która z końcówek mocy - ADS, czy Hand Box jest warta zainteresowania. Chodzi mi o końcówki 1100, 1200W. Cenowo są zbliżone,ale czy różnią się też brzmieniem i aspektami aksploatacyjnymi?

## nie znam najnowszych końców HandMade'a, ale na stan rzeczy 2 lata wstecz lepiej wypadały końce ADSa. Zwłaszcza pod względem brzmienia. Ale to oczywiście moja subiektywna opinia.



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: Groover » sobota 02 paź 2004, 01:25

ADS prowadzi bardzo dokładne pomiary swoich wyrobów, nie ma ukrywania jakichś tam parametrów czy robienia pomiarów pod konkretny wynik

## akurat Za mojej kadencji w MUZYKu zrobiliśmy pomiary mocy którejś z końcówek przysłanych do testów. I co się okazało? Że podawane dane są ZAWYŻONE W rozmowie z ADSem okazało się, że faktycznie - moc podawali dla zasilania 230V (wtedy jeszcze nie było standardem).



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: Groover » sobota 02 paź 2004, 01:37

A jak Wy zrobiliście pomiary...?

...

**********************



hehe - zleciłem to specjalistycznej firmie. Ja się na tym w końcu nie znam... Ale fakt przyznania się ADSu o czymś świadczy. Co nie zmienia tego, że z polskich końcówek ADS cenię najbardziej



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
stasiekm
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2003, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: stasiekm » sobota 02 paź 2004, 09:18

nie bez znaczenie jest też, ze od wczoraj ads wprowadził 5 lat gwarancji producenta...

poza tym należy dokladnie sprawdzić, dla jakich obciazeń podawane są moce

Awatar użytkownika
mariuszp19
Posty: 10
Rejestracja: piątek 01 paź 2004, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: mariuszp19 » sobota 02 paź 2004, 15:04

Dzięki!!



Widzę, że nie ma co się za bardzo zastanawiać. Więcej dyskusji jednak wywołały końce ADS. HB raczej nie pobudzają do jakiś porównań. Więc chyba wybiorę ADS. Chyba, że pojawi się jeszcze jakiś argument przemawiający na korzyść HB.



Pozdrawiam

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: Szefski » sobota 02 paź 2004, 16:21

...Dzięki!!



Widzę, że nie ma co się za bardzo zastanawiać. Więcej dyskusji jednak wywołały końce ADS. HB raczej nie pobudzają do jakiś porównań. Więc chyba wybiorę ADS. Chyba, że pojawi się jeszcze jakiś argument przemawiający na korzyść HB.



Pozdrawiam...

**********************

Nie wiem jak końcówki mocy, ale jeśli są takiej samej "klasy" jak comba gitarowe to nie zawracaj sobie głowy HandBox'ami
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: EMD » poniedziałek 04 paź 2004, 11:02

Ja również dołączam się do opinii przychylających się do wyboru ADS-u. Firma jest na fali wznoszącej, dużo eksportuje i ma nową siedzibę. Niby nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem ale dobrze świadczy o kondycji.

Jako tranzystory używa Fairchild'a ( większości wyrobów) więc ja osobiście nie mam żadnych obaw do do jakości - w przeciwieństwie do bliżej mi nie znanych "tajwanów". Jako wentylatory używają Sunon'a więc ... jak wcześniej.

Tyle komentarza.

Awatar użytkownika
mariuszp19
Posty: 10
Rejestracja: piątek 01 paź 2004, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: mariuszp19 » środa 06 paź 2004, 20:19

...Ja również dołączam się do opinii przychylających się do wyboru ADS-u. Firma jest na fali wznoszącej, dużo eksportuje i ma nową siedzibę. Niby nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem ale dobrze świadczy o kondycji.

Jako tranzystory używa Fairchild'a ( większości wyrobów) więc ja osobiście nie mam żadnych obaw do do jakości - w przeciwieństwie do bliżej mi nie znanych "tajwanów". Jako wentylatory używają Sunon'a więc ... jak wcześniej.

Tyle komentarza....

**********************

Stało się - kupiłem ADS LX 1100. Paczki mam 400 W na stronę 4 Ohm, więc chyba wystarczą? Podobno LX 800 by Clip'ował więc wziąłem większą końcówkę, najwyżej nie będę odkręcał do końca.



Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: ADS czy Hand Box

Post autor: EMD » piątek 08 paź 2004, 23:46

Stało się - kupiłem ADS LX 1100. Paczki mam 400 W na stronę 4 Ohm, więc chyba wystarczą? Podobno LX 800 by Clip'ował więc wziąłem większą końcówkę, najwyżej nie będę odkręcał do końca.



Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie....

**********************



No i jak ??

Podziel się wrażeniami.

ODPOWIEDZ