Droop-outs

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Droop-outs

Post autor: lep » środa 20 paź 2004, 20:55

Od niedawna jestem posiadaczem karty echo layla 3g zainstalowana jest na p4 2ghz, 512 ram,2x hd,winxp home,i logic audio. W tej konfiguracji nie mogę sobie poradzić z dropami [występują tylko przy nagrywaniu] , dropy występują również na pc z athlonem i via k400. Przedtem posiadałem terratec ews 88mt i niebyło takich problemów. aaaa karte sprawdziłem również na cubase sx 2.0 i tam dropów niema, ale że pracuje na logicu więc niejest to rozwiązanie. Co może być nie tak prosze o sugestie odnośnie konfiguracji.
www.homstudio.com.pl

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Droop-outs

Post autor: MB » środa 20 paź 2004, 22:36

Miałem podobną sytuację podczas testów Logica 5. W moim przypadku (u Ciebie może być inaczej) przyczyna była dość głupia: otóż Logic w trakcie nagrywania tworzy plik tymczasowy w katalogu, w którym jest zainstalowany, a więc najczęściej na dysku systemowym. W moim przypadku był to mniejszy dysk starszego typu, a więc wolniejszy (mniejsza pojemność i 5400 rpm), stąd dropy. Po ponownym zainstalowaniu Logica na siłę na nowocześniejszym dysku na dane (wbrew LOGICE problem ustąpił.

Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Droop-outs

Post autor: lep » środa 20 paź 2004, 23:35

...Miałem podobną sytuację podczas testów Logica 5. W moim przypadku (u Ciebie może być inaczej) przyczyna była dość głupia: otóż Logic w trakcie nagrywania tworzy plik tymczasowy w katalogu, w którym jest zainstalowany, a więc najczęściej na dysku systemowym. W moim przypadku był to mniejszy dysk starszego typu, a więc wolniejszy (mniejsza pojemność i 5400 rpm), stąd dropy. Po ponownym zainstalowaniu Logica na siłę na nowocześniejszym dysku na dane (wbrew LOGICE problem ustąpił....

**********************

dzieki. bede kombinował
www.homstudio.com.pl

Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Droop-outs

Post autor: lep » czwartek 21 paź 2004, 00:13

jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły odnośnie rozwiązania tego problemu prosze o wskazówki.
www.homstudio.com.pl

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Droop-outs

Post autor: Zbynia » piątek 29 paź 2004, 00:12

mozesz pokombinować z ustawieniami buforów w programie(daj wieksze)

ODPOWIEDZ