Ciekawy problem z Cubase SX

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Ciekawy problem z Cubase SX

Post autor: Hofander » wtorek 26 paź 2004, 10:04

Odpaliłem wczoraj na laptopie (M 1.7 Dothan) projekt w SX 1.6, około 24 śladów + wtyczki Waves'a (ponad 50). Kursor już się zacinał, ale wszystko szło elegancko do momentu w utworze, gdzie kończy się wokal (dwa traki, wyedytowane, wave'ów brak). Pojawiły się makabryczne dropy i syf. Co ciekawe, wymutowanie śladu (przypominam: pustego w tym miejscu) rozwiązuje problem. Przy okazji: "wyrzuciłem" audio na zewnętrz przez USB (GuitarPort) i odzyskałem ok. 20% wydajności, ale problem nie zniknął.

Co Wy na to?



H

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Ciekawy problem z Cubase SX

Post autor: JacekH » wtorek 26 paź 2004, 12:15

...Odpaliłem wczoraj na laptopie (M 1.7 Dothan) projekt w SX 1.6, około 24 śladów + wtyczki Waves'a (ponad 50). Kursor już się zacinał, ale wszystko szło elegancko do momentu w utworze, gdzie kończy się wokal (dwa traki, wyedytowane, wave'ów brak). Pojawiły się makabryczne dropy i syf. Co ciekawe, wymutowanie śladu (przypominam: pustego w tym miejscu) rozwiązuje problem. Przy okazji: "wyrzuciłem" audio na zewnętrz przez USB (GuitarPort) i odzyskałem ok. 20% wydajności, ale problem nie zniknął.

Co Wy na to?



H...

**********************

Problem denormalizacji? Wyłączaj pojedyńczo wtyczki w tym torze lub jego wysyłkach i sprawdzaj, czy obciążenie nie spadnie.



Jacek

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ciekawy problem z Cubase SX

Post autor: Zbynia » piątek 29 paź 2004, 00:09

zauważyłem to pracując na kilku multitrackach, mimo że masz ślad "ciszy" to jest on tak samo przetwarzany przez pluginy jak slad z dzwiekiem....

sposób na to jeden:

poprostu utnij ślad tam gdzie zaczyna sie cisza(wytnij ja) i po klopocie...

odrazu latwiej mu sie przetwarza - bedzie sie cial tylko na dzwieku...

ODPOWIEDZ