Kliki

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Grzybass
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2002, 00:00

Kliki

Post autor: Grzybass » czwartek 28 paź 2004, 11:12

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania następującego zjawiska:

W nagranym materiale pojawiają się trzaski na wszystkich śladach w sposób absolutnie przypadkowy(raz na 2-3, 15 min, czasem co kilka sekund,a czasem wcale) mimo że w czasie rejestracji w monitorach (odsłuch prosto z wejścia na kartę) sygnał był krystalicznie czysty. Czasami przy odtwarzaniu też pojawiają się trzaski "przypadkowe" - niezapisane na dysku najczęściej krótko po starcie odtwarzania.

Za radą Szanownych Forumowiczów wymieniłem już większość elementów w komputerzenowe są: płyta główna - asus, karta grafiki - asus, procek P4-3G, RAM - kings1G, karta muz - RME fireface 800 , system XP home z ostatnim service packiem 2.

Już naprawdę nie wiem od czego to może pochodzić. Od zasilacza?

Błagam o pomoc bo mnie desperacja niedługo wywróci na drugą stronę!

Pozdrawiam,

Grzybass

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: dejote » czwartek 28 paź 2004, 17:04

a może te trzaski pochodzą z rejestratora-na jakim programie nagrywasz/odsłuchujesz ? objawy które wymieniłeś ja mam na domowym pc,gdy odpale za dużą liczbe ścieżek,lub zapnę za duża ilość efektów...
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Kliki

Post autor: BlueJack » czwartek 28 paź 2004, 17:10

...a może te trzaski pochodzą z rejestratora-na jakim programie nagrywasz/odsłuchujesz ? objawy które wymieniłeś ja mam na domowym pc,gdy odpale za dużą liczbe ścieżek,lub zapnę za duża ilość efektów......

**********************

Mi to bardziej wygląda na niedopracowany lub posiadający jakieś błędy sterownik karty dźwiękowej. Ale mogę się mylić....

Awatar użytkownika
thc-wwa
Posty: 172
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: thc-wwa » czwartek 28 paź 2004, 18:28

zasilacz fakt jeśli jest cienki to może coś w tym być lecz fdaktycznie najpierw pobawił bym się sterami od wszystkiego jeśli jedno i drugi nic nieda zmień program w którym pracujesz często jest też to zła konfiguracja programu zwłaszcza jeśli są to crackowane programy :)

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: ZomZom » czwartek 28 paź 2004, 19:02

To może byc ewentualnie problem związany ustawieniami latencji poszczególnych urządzeń w windows, zgaduję że ten asus to pewnie mocna karta grafiki z akceleratorem, a takie domyślnie dostają najwięcej zasobów. Jest taki program do tuningu kart graficznych Power Strip, przy okazji pozwala na zmienianie w locie ustawień latencji dla poszczególnych urządzeń (w "opitions"/"adapter information" - pole "latency") spróbuj zmniejszyć latencję dla grafiki o połowę i dać tyle samo dla karty dźwiękowej - domyślne wartości to bodajże 256 dla grafiki i 32 dla karty muzycznej, czyli grafika jest faworyzowana, ustaw np. 128 na grafike i 96 na RME i zobacz czy czy ma to jakikolwiek wpływ... być może chodzi o coś zupełnie innego, ale nie zaszkodzi spróbować. URL do softu: http://entechtaiwan.net/util/ps.shtm



Jeśli masz SATA na płycie głównej to może też być jego sprawka... rozwiązanie to samo - zwiększyć latencję dla kart dźwiękowej.
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: ZomZom » czwartek 28 paź 2004, 21:24

I jeszcze jedna, może banalna, porada - jeśli masz dysk ATA upewnij się że pracuje w trybie UDMA, ja miałem taki przypadek że windows "po cichu" uznał że mój dysk nie może pracować w udma i przestawił go na pio.
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Kliki

Post autor: oduck » czwartek 28 paź 2004, 23:25

a na jakim chipsecie jest plyta glowna?

VIA tak sie zachowuja
fan dobrego brzmienia ;)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: Zbynia » czwartek 28 paź 2004, 23:46

jesli płyta jest na chipsecie VIA to sciagnij VIA Latency patch.

Zwiększ latencję sterowników ASIO bądź WDM(zaleznie na jakich pracujesz) - to powinno w zupełności wystarczyć...



masz poprostu mały problem z płynnym odtwarzaniem strumienia.

Jeśli korzystasz z wtyczek to może niektóre z nich powoduja zbyt duze opóźnienie??(jak na przykład LinMB,L2,L3 Waves i kilka innych...)



Jak to nie pomoże to zdefragmentuj dysk z projektem.



ZomZom nigdy nie spotkałem sie z takimi ustawieniami a w komputerach troszkę siedzę - jedyne co jest w biosie to ustawienie latencji PCI zreszta nie mające tu zadnego zastosowania....



Zasilacz tez nigdy nie spowoduje takich trzasków co najwżej moze zaiwsic komputer....




Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Kliki

Post autor: ZomZom » piątek 29 paź 2004, 00:04

ZomZom nigdy nie spotkałem sie z takimi ustawieniami a w komputerach troszkę siedzę - jedyne co jest w biosie to ustawienie latencji PCI zreszta nie mające tu zadnego zastosowania....



**********************



Ustawienie w biose nie ma znaczenia bo windows i tak ustawia wszystko po swojemu... poczytaj np. tutaj: http://mark-knutson.com/t3/

albo tutaj: http://www.geocities.com/phileosophos/tech/pcilatency.html

Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

ODPOWIEDZ