Magnetofon do 500pln

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
dbr
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Magnetofon do 500pln

Post autor: dbr » poniedziałek 20 gru 2004, 18:20

witam;



potrzebny mi jest magnetofon - taki do nagrywania sampli z samplera np. z dodanym efektem itp. (pożniej znowu do samplera); nie koniecznie musi być to wieloślad. Głównie zależy mi na tym żeby nagrywał bez szumów. Czy za cene do 500pln można znaleźć coś konkretnego; czy warto szukać jakiegoś szpulowaca?



pzdrw.

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: Master » poniedziałek 20 gru 2004, 18:26

...witam;



potrzebny mi jest magnetofon - taki do nagrywania sampli z samplera np. z dodanym efektem itp. (pożniej znowu do samplera); nie koniecznie musi być to wieloślad. Głównie zależy mi na tym żeby nagrywał bez szumów. Czy za cene do 500pln można znaleźć coś konkretnego; czy warto szukać jakiegoś szpulowaca?



pzdrw....

**********************

Czy masz jeszcze jakies pomysły ? Bo dawno nie słyszałem podobnej herezji !!

Awatar użytkownika
dbr
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2004, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: dbr » poniedziałek 20 gru 2004, 18:39

Czy masz jeszcze jakies pomysły ? Bo dawno nie słyszałem podobnej herezji !!...

**********************

a dokładniej to o którą cześć ci chodzi? o te 500 pln??

Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: AXIS » poniedziałek 20 gru 2004, 19:35

...Czy masz jeszcze jakies pomysły ? Bo dawno nie słyszałem podobnej herezji !!...

**********************

a dokładniej to o którą cześć ci chodzi? o te 500 pln??...

**********************



Jak mógłbyś krótko wytłumaczyć PO CO chcesz nagrywać sample z samplera na magnetofon, to być może uniknąłbyś takich komentarzy



Ja, choć cechuję się anielską wprost cierpliwością i wyrozumiałością (mowa o tym forum, rzecz jasna), za cholerę nie mam pojęcia, co Ty chcesz tym magnetofonem osiągnać...



Pozdrawiam,



Maciej R.


Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: yaniki » poniedziałek 20 gru 2004, 19:53

Niektóre samplery posiadają możliwość ustawienia jako źródła nagrywanego sygnału własnego wyjścia (czyli, innymi słowy: samplują to, co wypuszczają na zewnątrz).



Jeśli twój sampler tego nie potrafi, a koniecznie chcesz obrabiać ponownie zbudowane w nim dźwięki lepiej będzie nagrać je za pomocą komputera - idealnym rozwiązaniem będzie transfer dźwięku przez złącze cyfrowe (jeśli twój sampler i karta dźwiękowa mają takowe), ale i przez analogowe można wiele osiągnąć.

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: MATT669 » poniedziałek 20 gru 2004, 20:05

......Czy masz jeszcze jakies pomysły ? Bo dawno nie słyszałem podobnej herezji !!...

**********************

Jak mógłbyś krótko wytłumaczyć PO CO chcesz nagrywać sample z samplera na magnetofon, to być może uniknąłbyś takich komentarzy



Ja, choć cechuję się anielską wprost cierpliwością i wyrozumiałością (mowa o tym forum, rzecz jasna), za cholerę nie mam pojęcia, co Ty chcesz tym magnetofonem osiągnać...



**********************

myślę, że kolega przeczytał wywiad z noonem (swoją drogą jednym z najlepszych producentów muzycznych w tym kraju) w jednej z ostatnich EiS. noon pisał tam o zgrywaniu niektórych sampli z akai na magnetofon szpulowy. robi się to, by osiągnąć w jakiś tam sposób analogową jakość i ciepło. myślę,że kolega chce do tego użyć magnetofonu. ja nie rozumiem tylko dlaczego ma nie szumieć. taśma ma taki swój urok ,że szumi i to jest ok. ja do takich efektów używam starego kasprzaka na licencji grundiga i jest ok. im bardziej zniszczona i pomięta taśma tym lepiej - czasem daje to trzaski jak z winyla. i nawet skreczować można własnoręcznie nagranym materiałem...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 gru 2004, 20:23

dokładnie - szum to ma swój urok

oczywiście nie za duzy

za takie pieniądze moze byc ciezko trafic cos porzadnego

ale poszukaj na allegro

trafisz z dolby b,c a czasem nawet s(co by za bardzo nie szumialo)

Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: AXIS » poniedziałek 20 gru 2004, 20:47

myślę, że kolega przeczytał wywiad z noonem (swoją drogą jednym z najlepszych producentów muzycznych w tym kraju) w jednej z ostatnich EiS. noon pisał tam o zgrywaniu niektórych sampli z akai na magnetofon szpulowy. robi się to, by osiągnąć w jakiś tam sposób analogową jakość i ciepło.

**********************



Za około 1000 zł mozna do tego zastosować SPL Charisma (dwukanałowa, była niedawno na Allegro). A w dziedzinie software - jest wiele wtyczek do symulacji saturacji taśmy.



Kupowanie w tym celu magnetofonu uważam za idelany sposób na wprowadzenie do sygnału szumów. Ale to oczywiście moje osobiste zdanie - nie jestem zwolennikiem lo-fi, co innego lampowe ciepełko - to lubię.



Pozdrawiam,



Maciej R.


Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: Master » poniedziałek 20 gru 2004, 21:57



myślę, że kolega przeczytał wywiad z noonem (swoją drogą jednym z najlepszych producentów muzycznych w tym kraju) w jednej z ostatnich EiS. noon pisał tam o zgrywaniu niektórych sampli z akai na magnetofon szpulowy. robi się to, by osiągnąć w jakiś tam sposób analogową jakość i ciepło. myślę,że kolega chce do tego użyć magnetofonu. ja nie rozumiem tylko dlaczego ma nie szumieć. taśma ma taki swój urok ,że szumi i to jest ok. ja do takich efektów używam starego kasprzaka na licencji grundiga i jest ok. im bardziej zniszczona i pomięta taśma tym lepiej - czasem daje to trzaski jak z winyla. i nawet skreczować można własnoręcznie nagranym materiałem......

**********************

Triki z ocieplaniem szpulowym Magnetofonem robiłem kilka lat temu w W studio w Hamburgu ... i tak naprawde to jest troche fikcja , wprowadza sie dodatkowe zniekształcenia , dzwiek sie staje ... miekki .... ? czy ja wiem, czy efekt był taki swietny . suma sumarum zrezygnowalismy z tego experymentu , ale do tego celu uzyłem magnetofonu Studer A80 1/4" a nie czegos za 500 zł , po drugie jak juz tutaj ktos napisał SPL Charisma posiada takie umiejetnosci , korzystałem z wersji 8 kanałowej do klawiszy , brzmienie robi sie bardzej analogowe , z tego co wiem smietnik w Loopach uzyskuje sie zupełnie inna technika niz nagrywanie na magnetofon. chociaz tak tez mozna . Sekret spoczywa w bardzo mocnej kompresji poszczegolnych skladowych LOOpa , np. dodatkowego Hihetu , ktory sobie pogrywa w tle , lub jakis innych przeszkadzajek, ale nigdy całego rytmu nie nagrywa sie na magnetofon aby go potem spowrotem wgrac w sampler . poza tym , jest cała masa Wtyczek ktore ocieplaja dziwiek . lub robia smietnik :) wracajac do ocieplania nie wiem co to jest zimne cyfrowe brzmienie ,nigdy nie miałem tego problemu ....

Awatar użytkownika
stereophonic
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 07 paź 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Magnetofon do 500pln

Post autor: stereophonic » poniedziałek 20 gru 2004, 22:21

A ja mysle ze kolega ma problem natury sprzetowej, chce przepuscic dzwiek z samplera przez efekt, i spowrotem do samplera aby miec probke z Efektem. W moim AKAi , jest gdzies taka funkcja ktora nakłada efekt na probke , bez przegrywania, A jesli juz tak bardzo chcesz uzywac zewnetrzbego nosnika, nisko szumowego , to kup sobie MINI dysk, i juz, co prawda to ma kompresje ale nie jest słyszalna , na Allegro jest tego sporo , cenowo zmiescisz sie w 500 zł , A jakosciowo w ogole niema porownania , albo zainwestuj w jakis sprzet komputerowy ,
Pozdrawiam Stereophonic

ODPOWIEDZ