Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
-arven-
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 sty 2005, 00:00

Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: -arven- » sobota 22 sty 2005, 20:29

Witam



Jestem wlasnie na kupnie karty do domu.. warunki sa 2:

1) cena do 1500zl

2) musi byc wyjscie sluchawkowe



Bylem napalony jak szczerbaty na suchary na Novation SpeedIO ale MONTER wylal mi na glowe kubel zimnej wody.. i teraz kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac.. po przejrzeniu ofert 2 internetowych sklepow (http://novamusic.pl i http://www.kartydzwiekowe.com.pl/ ) znalazlem:



-M-Audio Firewire Audiophile

-M-Audio FireWire

-Terratec Aureon 7.1 Firewire

-Terratec Phase24 FW

-M-Audio Delta Audiophile USB

-M-Audio Mobile PRE

-M-Audio OZONE

-ECHO GINA 3G

-ESI NeON



o ile pamiec mnie nie myli to w EiS zadna z tych kart nie byla testowana wiec mam powazny problem.. nie bede nic nagrywal wiec ilosc i jakosc wejsc jest mi obojetna.. zalezy mi na niskiej latencji i wyokiej wydajnosci w przypadku VST. Kompletnie nie wiem ktorej karcie sie blizej przyjzec.. slyszalem tylko pochlebne opinie na temat Echo Gina 3G...



Oczywiscie jak ktos bedzie mial jeszcze inne propozycje niz te ktore ja wymienilem to prosze o odpowiedz i ewentualne info.



PS.

TUTAJ

jest moj post odnosnie problemow z wyjsciem sluchawkowym w Novation SpeedIO.. jak ktos moze udzielic odpowiedzi na pytanie to bede wdzieczny... kto wie.. moze za szybko przekreslilem ten interfejs

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: Cyprio » sobota 22 sty 2005, 20:51

Esi Waveterminal 192 X lub L - wyjście słuchawkowe jest, karty te posiadają świetne sterowniki (na stronie jest kilka wersji- te najnowsze + te starsze do wyboru) i świetnie chodzą z VST. Polecam.

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: Cyprio » sobota 22 sty 2005, 21:01

hmm- teraz widzę, że nie ma tych kart w ofercie- może już zostały wycofane z produkcji... ale w ostatnim EiS'ie widziałem używane Waveteminale coś koło 500 pln (wersja L lub X różni się torem wejściowym, więc do VST styknie Tobie również ten tańszy model). Zaoszczędzisz tysiąc złotych (z tych, które chciałeś wydać), a wątpię aby karta sprawiła Tobie jakikolwiek problem w użytkowaniu- wręcz przeciwnie- te modele świetnie pomykają... sam mam X i jest miodzik



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
-arven-
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 sty 2005, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: -arven- » sobota 22 sty 2005, 21:57

...hmm- teraz widzę, że nie ma tych kart w ofercie- może już zostały wycofane z produkcji... ale w ostatnim EiS'ie widziałem używane Waveteminale coś koło 500 pln (wersja L lub X różni się torem wejściowym, więc do VST styknie Tobie również ten tańszy model). Zaoszczędzisz tysiąc złotych (z tych, które chciałeś wydać), a wątpię aby karta sprawiła Tobie jakikolwiek problem w użytkowaniu- wręcz przeciwnie- te modele świetnie pomykają... sam mam X i jest miodzik



Pozdrawiam!...

**********************



dzieki za info.. ale czy przypadkiem Julka nie jest nastepczynia Waveterminala ?



a z interfejsow USB/Firewire co jest warte uwagi ?

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: Cyprio » sobota 22 sty 2005, 23:34

Julia to fajny sprzęt, lecz nie ma wyjścia słuchawkowego, a Waveterminal ma ( razem 3 *2 kanały wyjściowe, różnie konfigurowalne). Na pewno się nie zawiedziesz Waveterminalem- zresztą, w EiS'ie była swojego czasu recenzja tych kart- no i zaoszczędzoną kaskę możesz wydać na coś innego ;)

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: EMD » niedziela 23 sty 2005, 08:54

a z interfejsow USB/Firewire co jest warte uwagi ?...

**********************



Jestem posiadaczem Behrignera BCA2000.

Jeżeli chodzi o wyjścia słuchawkowe to ma DWA!.

Latencja się zmniejsza odwrotnie proporcjonalnie do numeru driver'a

(Na pocztątku była tragedia, ale teraz jest już dobrze. A wieśc gminna niesie że za niedługo będzie jeszcze lepiej.)

Nie używam VST więc się nie wypowiem na ten temat.



Z zalet BCA wymienię bardzo dobrą funkcjonalość (sporo LED, sensownie położonych pokręteł i wyjścia słuchawkowe z przodu).

Moim zdaniem jakość dźwięku jest bardzo dobra (subiektywnie - w końcu za to zapłacilem).

Super forum na lycosie o BCA.

Cena miedzy 1000-1300 ( w zależnosci czy Polska czy zachód)



Dla mnie ten BCA jest extra, ale tobie powinno wystarczyć coś bez rozbudowanej sekcji nagrywającej - np. Terratec Phase 24FW, M-Audio MobilePre SUB

Awatar użytkownika
-arven-
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 sty 2005, 00:00

Re: Karta do 1500 zł z wyjściem słuchawkowym

Post autor: -arven- » niedziela 23 sty 2005, 18:25

dzieki za odpowiedzi..



mam jeszcze jedno.. dzisiaj przetestowalem sekwencer Tracktion i jestem w niebo wziety.. w koncu maly, kompaktowy poreczny i tani program z prawdziwego zdarzenia.. wiem ze jest on dodawany o Echo Gina 3G.. i chcialem sie zapytac czy tylko do tej karty czy jeszcze gdzies go mozna zdobyc ? moze jest jakis sklep gdzie mozna dostac sam program.. w audiofactory nie maja.. a przez internet nie mam jak kupic.

ODPOWIEDZ