Krosownica S/PDiF

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Gulu
Posty: 76
Rejestracja: środa 28 sty 2004, 00:00

Krosownica S/PDiF

Post autor: Gulu » poniedziałek 21 mar 2005, 10:32

czy ktos z was widział w Polszcze takie proste urzadzenie: kilka par wejsc cinch, przełacznik wybierajacy jedno z nich i wyjscie cinch. Taki niby to mikser, niby krosownica. Uzywa sie tego do video, ale ja chciałbym zasotosować do SPDIF -a.

A może któs ma inny pomysł jak na stałe połaczyć kilka wyjść SPDIF do jednego wejscia w mikserze?

Awatar użytkownika
santana.uk
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2002, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: santana.uk » poniedziałek 21 mar 2005, 10:54



A nie mozesz zastosowac normalnej krosownicy(tzn bez przelacznika) wzglednie zastosowac krosownicy na złączach XLR stosowanej z sygnałami AES/EBU mogl bys tam w przyszlosci podłączyc urzadzenia działajace w tym formacie i laczyc je wzajemnie(podobno w 9 przypadkach na 10 po wetknieciu SPDIF do AES i na odwrot powinno działac;)
Rezyseria dzwieku - Poznań

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: janos » poniedziałek 21 mar 2005, 11:14


Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: Pewu » poniedziałek 21 mar 2005, 11:33

...MUTEC SMART MERGE. Miałem też kiedyś w ręku DIGI-TOOLS DT41 (3/1) ale sam nie wiem gdzie teraz tego szukać .
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: szkudlik » poniedziałek 21 mar 2005, 11:45

...czy ktos z was widział w Polszcze takie proste urzadzenie: kilka par wejsc cinch, przełacznik wybierajacy jedno z nich i wyjscie cinch. Taki niby to mikser, niby krosownica. Uzywa sie tego do video, ale ja chciałbym zasotosować do SPDIF -a.

A może któs ma inny pomysł jak na stałe połaczyć kilka wyjść SPDIF do jednego wejscia w mikserze?...

**********************



Sluchaj, a nie mozesz po prostu wziac pudelka za 3 zlote, powkrecach czincze po 2 zlote i podlutowac sobie przelacznicznki (1zloty)?



Uzyj tylko cienkiego 75ohmowego kabla do laczenia i bedzie git. Te kilka milimetrow w przelaczniczkjach ktore nie bedzie calkiem "75" nie powinno miec nawet najmniejszego znaczenia do rozmycia zboczy.Poza tym od czego wordclock?


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Gulu
Posty: 76
Rejestracja: środa 28 sty 2004, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: Gulu » poniedziałek 21 mar 2005, 16:52

Dzieki za odpowiedzi. Wydawało mi sie że to musi być prosta rzecz do zrobienia , ale miałem nadzieje że moze jakiś chinczyk zrobił już to za 5 złoty...

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: Pewu » poniedziałek 21 mar 2005, 17:03

...Dzieki za odpowiedzi. Wydawało mi sie że to musi być prosta rzecz do zrobienia...



Toż jest prosta, według Szkudlika (przychylam sieęe powinieneś się zmieścić w góra 20-30zł + dowolna obudowa.



...ale miałem nadzieje że moze jakiś chinczyk zrobił już to za 5 złoty......



Żarty Panie, żarty

Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Gulu
Posty: 76
Rejestracja: środa 28 sty 2004, 00:00

Re: Krosownica S/PDiF

Post autor: Gulu » czwartek 07 kwie 2005, 20:13

Ha! Ha! Lenistwo popłaca. Znalazłem przełacznik do video: 4 IN i 1 OUT za jedyne 20 zł z dostawa do domu. Działa bezbłednie. Dzieki wszystkim za pomoc.

ODPOWIEDZ