Jaki laptop do muzykowania?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: pawello » piątek 06 maja 2005, 18:31

.........

**********************

rany... nie wierze w to co czytam...

**********************

dlatego,że napisałem o wyglądzie kompa?

**********************

Pracuje na Toshibie - jest BARDZO ladna! I poza tym - choc to moze malo istotne - nie zawodzi mnie
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: preceli » piątek 06 maja 2005, 22:52

.....wyjdzie z tego zwycięsko (a wszystko na to wskazuje) można będzie mówić o pewnej sensacji, także cenowej! Relacji proszę oczekiwać w numerze lipcowym EiS...



Wow! Akurat sam jestem baaardzo zainteresowany tym tematem. A może choć jakiś maly przeciek kontrolowany...


[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: minimalmusic » sobota 07 maja 2005, 03:53

moze nie jest tanio, ale w Red Submarine chlopaki skladaja bardzo dobre laptopy, w tym strictly do zastosowan audio.

no i mozna samemu 'edytowac' wiekszosc podzespolow - mozna zaoszczedzic sporo kasy wyrzucajac zbedna grafike, czy nagryware dvd, na korzysc np pamieci..



pzdr

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: minimalmusic » sobota 07 maja 2005, 04:07

i jeszcze pare linkow ;]



NuSystems



Sager



DAW

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: MATT669 » czwartek 26 maja 2005, 14:36





Co do laptopa, to albo platforma Centrino albo Athlon. Te na Pentium 4 strasznie się grzeją i wentylator chodzi praktycznie cały czas przy pracy z audio.



********************

hmmmm.... a czy procesor np. intel centrino 1.6Ghz będzie tak samo wydajny jak np. pentium4 3.2Ghz?



Zwróć też uwagę na to, aby chipset Firewire był albo produkcji Intela albo Texas Instruments. Zewnętrzne interfejsy audio bywają kapryśne przy współpracy z innymi chipsetami.

****************************

a jak to sprawdzić kupując laptopa?



dzięki za wcześniejsze odpowiedzi!






Awatar użytkownika
Gyngen
Posty: 31
Rejestracja: sobota 14 sie 2004, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: Gyngen » piątek 27 maja 2005, 16:34

...chciałbym w dalszej (niestety...) przyszłości kupić sobie laptopa z myślą o domowym studyjku i muzykowaniu poza domem.

jako,że laptopa nie można sobie samemu poskładać tak jak blaszaka mam pytanie; jaką markę byscie polecali?

myślę o sony vaio - czytałem,że są dobre do muzykowania,a poza tem....jestem "gadżeciarzem" i vaio mi się po prostu podobają....inne laptopy mają jakiś taki tandetny "dizajn"....



czekam na opinie.



pozdrawiam!

...

**********************

Jeżeli laptop - polacam Macintosha. Wiem, że wiąże się to ze zmianą platformy i przyzwyczajeń, ale w kategorii komputerów przenośnych Macki są bezkonkurencyjne. Powerbook G4 jest nie tylko bardzo wydajny, ma dwumoniotorową karte grafiki. ale jest także śliczny i bardzo lekki. O braku szumiących wentylatorów przez grzeczność nie wspomnę...

Pozdrawiam.

Darek


Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: AXIS » piątek 27 maja 2005, 16:56

>Jeżeli laptop - polacam Macintosha. Wiem, że wiąże się to ze zmianą >platformy i przyzwyczajeń, ale w kategorii komputerów przenośnych >Macki są bezkonkurencyjne. Powerbook G4 jest nie tylko bardzo >wydajny, ma dwumoniotorową karte grafiki. ale jest także śliczny i >bardzo lekki. O braku szumiących wentylatorów przez grzeczność nie >wspomnę...

**********************



Odważny z Ciebie człowiek, na tym forum polecać komuś Mac'a



Ale tak na serio, jasne, tylko jeśli Mac to Logic albo DP, bo Cubase to tak na "odwal się" robią na Maca. Poza tym, to zmiana platformy, przyzwyczajeń, no i kolega autor wątku nie deklarował chęci zdrady świata pecetów



W obecnej sytuacji kupno laptopa z G4 to wyrzucanie pieniędzy w błoto, lepiej poczekać te pół roku na Powerbook'a G5.



Pozdrawiam,



Maciej R.


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: Redakcja » piątek 27 maja 2005, 22:14

Kolega AXIS ma rację, jeśli ktoś pracuje na platformie Logic to bez dwóch zdań warto poczekać.

Natomiast "sentymenciarzy" blaszaków (Cubase i pochodne), którzy chętnie przeszliby na platformę mobilną prosimy o wnikliwe zapoznanie się z materiałem w lipcowym numerze EiS poświęconym temu tematowi, a w zasadzie modelowi, którego skatowaliśmy wręcz do granic wytrzymałości na wszelki możliwe znane nam sposoby. I co ciekawe, praktycznie model ten ze wszystkich tych męczarni wyszedł zwycięsko! Przy tym wszystkim jeśli kwota ok. 5000 zł byłaby do zaakceptowania to przypuszczam, iż warto uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: bruce_lee » sobota 28 maja 2005, 10:39

...Kolega AXIS ma rację, jeśli ktoś pracuje na platformie Logic to bez dwóch zdań warto poczekać.

Natomiast "sentymenciarzy" blaszaków (Cubase i pochodne), którzy chętnie przeszliby na platformę mobilną prosimy o wnikliwe zapoznanie się z materiałem w lipcowym numerze EiS poświęconym temu tematowi, a w zasadzie modelowi, którego skatowaliśmy wręcz do granic wytrzymałości na wszelki możliwe znane nam sposoby. I co ciekawe, praktycznie model ten ze wszystkich tych męczarni wyszedł zwycięsko! Przy tym wszystkim jeśli kwota ok. 5000 zł byłaby do zaakceptowania to przypuszczam, iż warto uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

...

**********************

bardzo ciekawie to brzmi - laptop do audio za ok 5 tys pln - czekam na lipcowy numer
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: Miłaszewski » niedziela 29 maja 2005, 01:32

Polecam Dell Inspiron 700m - 12 calowy ekran widescreen 1280*1024, lekki, miazdzy wydajnoscia kazdego Powerbooka i jak prawie kazdy przenosny komputer PC ma dwumonitorowa karte grafiki.



Nie wiem czy bedzie tak szybki jak P4 3.2, ale na pewno jest jakies 40% szybszy od mojego stacjonarnego P4 2.4, ktory poszedl w zapomnienie. Mam procesor P-M 1.6GHz

ODPOWIEDZ