Jaki laptop do muzykowania?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: minimalmusic » niedziela 29 maja 2005, 12:39

...Polecam Dell Inspiron 700m - 12 calowy ekran

**********************



kurde, do tak ogromnego ekranu trzeba by sie zaopatrzyc w grube okulary :]

choc przyznam, ze nawet po wybraniu 'najgrubszych' opcji cena w dalszym ciagu jest zaskakujaco niska..

jest jakis dobry patent na zakup sprzetu w USA z dostawa do domu, z ominieciem naszego fiskusa ?

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: stevelukather » niedziela 05 cze 2005, 22:54

Pokazal sie ostatnio,nowy model Fujitsu-Siemens na procku Intel M2.0 Ghz 1 Giga RAM,,ten komp jest w sprzedazy moze od dwoch tygodni,moj kumpel przeczolgal go i wyszlo na to,ze jest bardziej wydajnyo ok.25% od kompa PIV 3.4 Ghz,koszt jedyne ok.10 tys. PLN,moze i duzo ale wydajnosc niesamowita.SL.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: Redakcja » niedziela 12 cze 2005, 16:36

...Pokazal sie ostatnio,nowy model Fujitsu-Siemens na procku Intel M2.0 Ghz 1 Giga RAM,,ten komp jest w sprzedazy moze od dwoch tygodni,maoj kumpel przeczolgal go i wyszlo na to,ze jest bardziej wydajnyo ok.25% od kompa PIV 3.4 Ghz,koszt jedyne ok.10 tys. PLN,moze i duzo ale wydajnosc niesamowita.SL....

**********************

Myślę, że jeśli tylko pracuje na odpowiedniej płycie z odpowiednim chipsetem to może być "tylko" rewelacją do pracy z audio. Czemu?

1.) Proszę pamiętać, iż w przypadku prędkości procesorów Intel Mobile -> Pentium IV o wiele bardziej prawdziwym (według branży) jest przelicznik - Intel Mobile *** + 1000.

2.) Oprócz pamięci, procesora, płyty i przydatków liczy się także mobilność (wymiary, ciężar, trwałość).

3.) Warto zwrócić uwagę na głośność pracy podzespołów (HD, nagrywarka, itp.).

4.) Należałoby mieć pełny wgląd na całość, czyli testy w poszczególnych aplikacjach (w naszym przypadku - soft audio, sprzęt i okolice), a nie tylko na czysty test wydajnościowy (benchmark).

5.) Warto sprawdzić zachowanie takiego notebooka w pracy wielomonitorowej.

6.) Świetnym sprawdzianem wydajnościowym takiego laptopa jest jego zachowanie w aplikacjach bazodanowych (*)

7.) "Przeżyliśmy" laptopy drogie, a nawet bardzo drogie, lecz absolutnie nie polecilibyśmy ich wszystkich do pracy z audio. Co więcej - znacznie mniej niż "wszystkich" :-(.

8). Proszę zwrócić uwagę na lipcowy numer EiS. Przypuszczamy, iż testem polecanego przez nas modelu "zamieszamy" troszkę na naszym rynku.

9.) Nie śmielibyśmy proponować niczego w tym segmencie w kwocie powyżej 5.5 tys. zł i stąd też to "tylko" na początku mojej wypowiedzi. Co więcej - w tej kwocie interesował nas sprzęt w pełnej, niezbędnej do pracy z audio konfiguracji.



(*) Aplikacje bazodanowe (z wynikiem więcej niż pozytywnym) nasz laptop przeszedł już bezpośrednio w użytku redakcyjnym, po oddaniu materiałów do druku .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

mafjozoo
Posty: 12
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: mafjozoo » niedziela 12 cze 2005, 21:55

Ja osobiście też spotkałem się z problemem zakupu laptopa do potrzeb studyjnych. Mój wybór padł na DELL'a 610C.



Powód?

Stacja dokująca do tego modelu kosztuje na allegro ok 50zl i jest wyposażona w 2 PORTY PCI co mocno powiększa spektrum dostępnych interfejsów audio. Poza tym sam laptop pracuje bardzo wydajnie i stabilnie.



Koszt laptopa i stacji dokującej ok 1850zl

AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: AdminEiS » wtorek 28 cze 2005, 12:29

Nasz typ
[addsig]
Administrator serwisu

Awatar użytkownika
majal
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 06 cze 2004, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: majal » wtorek 28 cze 2005, 13:14

......chciałbym w dalszej (niestety...) przyszłości kupić sobie laptopa z myślą o domowym studyjku i muzykowaniu poza domem.

jako,że laptopa nie można sobie samemu poskładać tak jak blaszaka mam pytanie; jaką markę byscie polecali?

myślę o sony vaio - czytałem,że są dobre do muzykowania,a poza tem....jestem "gadżeciarzem" i vaio mi się po prostu podobają....inne laptopy mają jakiś taki tandetny "dizajn"....



czekam na opinie.



pozdrawiam!

...

**********************

Jeżeli laptop - polacam Macintosha. Wiem, że wiąże się to ze zmianą platformy i przyzwyczajeń, ale w kategorii komputerów przenośnych Macki są bezkonkurencyjne. Powerbook G4 jest nie tylko bardzo wydajny, ma dwumoniotorową karte grafiki. ale jest także śliczny i bardzo lekki. O braku szumiących wentylatorów przez grzeczność nie wspomnę...

Pozdrawiam.

Darek

...

**********************

Mogę potwierdzić że PawerBook G4 z procesorem 1.6 jest super .

Awatar użytkownika
tomak
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 11 kwie 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: tomak » wtorek 28 cze 2005, 21:26

...Nasz typ

...

**********************

No dobrze, moi drodzy, ale gdzie kupić to cudo. Bo na siecie niewiele o tym sprzęcie, zdaje sie, że to firma z Lublina sklada ten notebook ale czy można go kupić np. w Warszawie?



pzdr

ts

Awatar użytkownika
PSP
Posty: 172
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: PSP » wtorek 28 cze 2005, 21:59


Awatar użytkownika
tomak
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 11 kwie 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: tomak » środa 29 cze 2005, 02:49

...

tutaj

http://www.icom-computer.pl/dealerzy.html...

**********************

oki,oki. Tyle ze nie ma warszawskiego dealera.(zreszta wroclawskiego, krakowskiego itp. tez nie ma) Wprawdzie jest adres warszawskiego odzialu producenta ale kiedy konfiguruje na stronie model, ktory chce kupic i klikam na opcje zamow, to dostepne sa tylko listy dealerów w Włocławku, Suwałkach, itp.

Zreszta nieistotne, jutro zadzwonie do firmy i sie dowiem, ale jak widac tego notebooka nie kupisz w duzym miescie tak latwo. na pewno nie ma go w Media Markt (a moze sie myle?). Co oczywiscie jest wada bo odpada opcja kupna na raty, obejrzenia przed kupnem i tym podobne historie.

Panowie z EIS, skoro tak bardzo zachwalacie ten produkt to moze jakis opis jak go kupic??



pzdr

ts




Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Jaki laptop do muzykowania?

Post autor: stevelukather » środa 29 cze 2005, 09:35

Witam,Panie Wojtku,akurat ten model o ktorym pisalem jest idealny do audio,szarpalismy z kolega tym komputerkiem na wszystkie strony,chodzil pod Abletonem,Logiciem ,Nuendo.z karta na pokladzie na ASIO4ALL,z karta Creativ Notebook i Hammerfall na PCICIA,ani razu nie zwisl,projekty ktore na stacjonarnym kompie szarpaly prockiem do 100% w FS chodzily na 65% obciazenia,zreszta to jest inna technologia procesora i musi byc bardziej wydajny.Oczywiscie Fujitsu Siemens jest na chipsecie Intela a nie na VIA i akurat uwazam,ze wydajnosc i stabilnosc tego modelu jest niesamowita,pare dni po tym mielismy ASUS-a z prockiem P IV-M 1.8Ghz,tez na Intelu,rownie szybki,za polowe tej kwoty(ok.5 tys)ale tam juz byl klopot z zainstalowaniem Hammerfall-a.Jedyna wada laptopa F-S jest jego cena,natomiast powtarzam sie moze,zaden stacjonarny komputer tak nie dymil jak ten FS.Ale to jest jak kupowanie Bentleya,rownie wygodnie da sie jezdzic Volvo,co czynie i nie narzekam na brak komfortu i hmmm...stabilnosci i na pewno jakosci.Pozdrawiam SL.

ODPOWIEDZ