Monitory Samson Resolv 50a?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: Whiteman » środa 22 cze 2005, 21:11

Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?



I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: Pewu » środa 22 cze 2005, 21:15

...Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?...

**********************

Ślepy jesteś? Na dole masz wyszukiwarkę!
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: Whiteman » czwartek 23 cze 2005, 08:05

......Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?...

**********************

Ślepy jesteś? Na dole masz wyszukiwarkę!...

**********************



Ślepy jesteś? W forumowym archiwum nie ma żadnych konkretnych wypowiedzi na temat tych monitorów Samsona!!! Na temat pozostałych owszem, ale o Samsonie nic konkretnego.



I nie podskakuj Pewu! Skoro możecie w kółko odpowiadać na masowo zadawane przez hip-hopowców pytania typu: "Jaka karta za 500 zł", to można i mnie odpowiedzieć na pytanie o monitory Samson!



I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Awatar użytkownika
TheFender
Posty: 53
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: TheFender » czwartek 23 cze 2005, 09:12

......Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?...

**********************

Ślepy jesteś? Na dole masz wyszukiwarkę!...

**********************

Pewu skoro już zdecydowałeś się wstukać parę liter to chociaż pomógłbyś jeśli możesz.

A swoją drogą nic konkretnego nie można znaleźć.

A nawet jeśli, to może ktoś coś nowego powie
[addsig]
Nie ważne jak się gra, ważne jak się przy tym bawi :D

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: Tadeo » czwartek 23 cze 2005, 09:20

......Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?...

**********************

Ślepy jesteś? Na dole masz wyszukiwarkę!...

**********************

A Ty gluchy jestes?

Mowilem juz ze ta wyszukiwarka to delikatnie mowiac najlepsz nie jest


Awatar użytkownika
TheFender
Posty: 53
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: TheFender » czwartek 23 cze 2005, 09:31

...Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?



...

**********************

Właśnie patrzę do manuala ściągniętego ze stronki. Tytanowa wysokotonówka sugeruje ostre i precyzyjne brzmienie ale patrząć na charakterystykę przenoszenia widać nieznacznie podbicie wysokich o 2dB.

Najbardziej w granicach 21-22kHz (czyli może troszkę cykać).

Poniżej 70Hz charakterystyka zaczyna opadać dość znacznie (ok. 45 st.) co sugerowałoby raczej kiepski bas, a może inaczej - niezbyt wyeksponowany . Można przyjąć z polem tolerancji 3dB że zaczyna się od 60Hz. Tu producent jednak uczciwie przyznaje że od 70Hz (:-D).

Tyle można dowiedzieć się z instrukcji. Ale jak to gra hmm, może jednak jakiś użytkownik się wypowie, jak stereo i przestrzeń oraz ogólnie dźwięk (jak toto gro-to ) -> czy monitory "oddychają" czy też może astma je męczy.
[addsig]
Nie ważne jak się gra, ważne jak się przy tym bawi :D

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: alius » czwartek 23 cze 2005, 10:07



**********************

.........Pracował ktoś z Was na SAMSON Resolv 50a? Jak się one mają do np. nEar 05, czy Behringer TRUTH B2030A ?...

**********************

Ja miałem okazję posłuchać Resolv80a i 50a. Pierwsza myśl: bas, na korzyść 80tek oczywista. Ale poza tym ja nie wyłapałem innych jaskrawych różnic. A recenzję 80a w sound on sound możesz znaleźć tutaj.



Co do reszty nie mogę być obiektywny bo odkąd zakręciłem się koło KRK RP8 to wybrzydzam na wszystko co ma mniej dołu niż one. Dlatego wg mnie nEar 05 i Resolv 50a grają słabiutko. Behringery słyszałem u kumpla, i moim zdaniem da się na nich robić całkiem fajne rzeczy, ale po dłuższym posiedzeniu czułem dziwne zmęczenie, więc byłbym ostrożny z nimi. Często odsłuchiwaliśmy kawałek dosyć głośno i chyba w tym tkwił problem. Te Behringery jak grają głośno to grają (na dłuższą metę) męcząco.

Ale to moje tylko i wyłącznie subiektywne opinie.







**********************

I nie podskakuj Pewu! Skoro możecie w kółko odpowiadać na masowo zadawane przez hip-hopowców pytania typu: "Jaka karta za 500 zł", to można i mnie odpowiedzieć na pytanie o monitory Samson!

**********************

Spokojnie. Na tym forum nie ma równych i równiejszych. Pewu ma prawo "podskakiwać" komu chce...



Cheers Gentlemen!

Awatar użytkownika
TheFender
Posty: 53
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: TheFender » czwartek 23 cze 2005, 12:17

(...)

Co do reszty nie mogę być obiektywny bo odkąd zakręciłem się koło KRK RP8 to wybrzydzam na wszystko co ma mniej dołu niż one.

(...)

**********************

Nie wiesz przypadkiem, czy w Polsce ktoś sprzedaje KRK RP8 ?

Właśnie przeczytałem recenzje na Same Day Music i generalnie ludzie są bardzo zadowoleni z nich :) (ktoś tam napisał że jest flat +/- 1.5 db from 45hz to 20khz)
[addsig]
Nie ważne jak się gra, ważne jak się przy tym bawi :D

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: alius » czwartek 23 cze 2005, 14:35

Niestety nie kupowałem ich w Polsce. W stanach mieli na nie niezłą cenę, więc je przemyciłem.

A paczki jak za te pieniądze (500$) zrobiły małą rewolucję wśród moich znajomych... No i gratis dostałem podkładki izolujące pod te monitorki. Polecił mi jego swego czasu M.Cichy. Znalazłem je w Monachium, zachorowałem i "sprowadziłem" ze Stanów.

Wiem, że w Thomannie można je kupić za coś ok. 1400 zł, więc deal jest kosmiczny. A i w takim wypadku przemyt Ci odpada

Link

Shouts!

als

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Monitory Samson Resolv 50a?

Post autor: alius » czwartek 23 cze 2005, 14:55

Wow! Zapędziłem się. Ta cena - 1400zł - to za jeden monitor. Tak więc ciągle cena w USA jest nie do przebicia. Tylko kombinować trzeba.

Sorry.

ODPOWIEDZ