Preamp mikrofonowy - jaki?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: tomekk » piątek 14 paź 2005, 22:45



Poza tym jak sie postarasz, to ukrecisz na nim nawet brzmienie "lampowe". ...

**********************

he??? Wiesz uzywac bede m.in Braunera VM-1 wiec o ciepłote brzmienia nie mam sie co martwic chyba :) I tu lampa i tu tylko ze w VIPRE jest ich chyba 8 , ale co miałes na mysli pisząc ze ukręce nawet brzmienie "lampowe" . Czytałem ze do 1 tys zł nie ma co kupywac lampy, ale widze ze mając 10 tys wiecej tez nie mam co startowac

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: DogHead » piątek 14 paź 2005, 22:57

Czytałem ze do 1 tys zł nie ma co kupywac lampy, ale widze ze mając 10 tys wiecej tez nie mam co startowac ...



*****



Nie przejmuj sie.

Przypomniala mi sie tylko zaslyszana kiedys wypowiedz, ze tyle to kosztuje ma osiem lamp a wcale nie brzmi lampowo.

Niestety ludzie przez urzadzenia "lampowe" zwichneli sobie sluch i kryteria co do lampowosci sie poprzesuwaly.

Ale zapewniam Cie, ze brzmienie "lampowe" tez sie da... po prostu wszystko "w prawo" !

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: tomekk » piątek 14 paź 2005, 23:04

ale zapewnie brzmienie ma super teraz naprawde nie wiem co kupic Kupic ? Wiesz ta cena, 9800 (jeszcze sie potarguje ) w porównaniu z PL dysktybutorem ( 13 tys) to jest "tanio" Faktycznie czytałem na roznych stronach USA itd, i zawsze bylo ze jest swietny itp. Napisz cos takiego zebym byl pewny tego co robie

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: DogHead » piątek 14 paź 2005, 23:15

... ale zapewnie brzmienie ma super teraz naprawde nie wiem co kupic Kupic ? Wiesz ta cena, 9800 (jeszcze sie potarguje ) w porównaniu z PL dysktybutorem ( 13 tys) to jest "tanio" Faktycznie czytałem na roznych stronach USA itd, i zawsze bylo ze jest swietny itp. Napisz cos takiego zebym byl pewny tego co robie ...



*****



Czegos takiego nie moge zrobic. Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz dwa posty wyzej. Pamietaj, to ma byc Twoja swiadoma (badz emocjonalna) decyzja i niczyja inna.

Poza tym moge sie tylko wypowiadac na podstawie moich sporadycznych choc dosc czestych spotkan z tym urzadzeniem. Zaloze sie, ze w Polsce jest wiecej Ferrari niz Vipre'ow i nawet gdybys Ty tez kupil, to zostalyby wolne palce w jednej rece po policzeniu wszystkich posiadaczy.

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: tomekk » piątek 14 paź 2005, 23:27



Czegos takiego nie moge zrobic. Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz dwa posty wyzej. Pamietaj, to ma byc Twoja swiadoma (badz emocjonalna) decyzja i niczyja inna.

Poza tym moge sie tylko wypowiadac na podstawie moich sporadycznych choc dosc czestych spotkan z tym urzadzeniem. Zaloze sie, ze w Polsce jest wiecej Ferrari niz Vipre'ow i nawet gdybys Ty tez kupil, to zostalyby wolne palce w jednej rece po policzeniu wszystkich posiadaczy. ...

**********************

A jakbys najprosciej ocenił te urządzenie ?...hmmm... 1. Warte 10 tys ?

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: DogHead » sobota 15 paź 2005, 14:34

A jakbys najprosciej ocenił te urządzenie ?...hmmm... 1. Warte 10 tys ? ...



******



Odpowiem Ci tak:

Jesli mialbym uzyc tylko jednego slowa to mysle ze "unikalne" pasowaloby najbardziej.

Zarowno sam projekt, uzyte podzespoly i czesci jak i zakres oferowanych mozliwosci brzmieniowych i zastosowan czyni Vipre jedynym tego typu urzdzeniem aktuaknie dostepnym na rynku. Smiem twierdzic, ze nie ma innego, ktore mogloby konkurowac we wszystkich kategoriach porownawczych wymienionych powyzej.

Czy jest warte 10 tys? To zalezy dla kogo. Sa uzytkownicy dysponujacy bateria 4 sztuk i uwazaja, ze dokonali znakomitego wyboru, a sa tacy, ktorzy pukaja sie w czolo twierdzac, ze za cene jednego to oni moga sobie cale studio skompletowac. I obydwie postawy maja sens.

Prawdopodobnie nie takiej odpowiedzi oczekiwales, ale jesli mam byc wobec Ciebie szczery, nie moge Co odpowiedziec innaczej.

Pamietaj, ze jedynie sluszna decyzje podejmiesz nie na podstawie opinii czy sugestii innych. Oczywiscie nie lekcewaz ich, zwlaszcza jesli sam nie czujesz sie pewny w temacie ale musisz sam ocenic swoje potrzeby i mozliwosci i podjac decyzje samodzielnie. Nie zapominaj o osobistym przetestowaniu kandydatow do kupna. Mowimy tu o dosc sporym wydatku tak wiec jeszcze raz powtarzam zebys jeszce raz przemyslal to co Ci radze a wtedy przyznasz mi racje.

Udanych zakupow!

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: matiz » sobota 15 paź 2005, 14:58

Jest jeszcze takie cos - cena dosc korzystna.

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: tomekk » sobota 15 paź 2005, 15:53

Juz zdecydowałem- Groove Tubes Vipre ..przeciez to nie bedzie jedyny preamp w moim studiu mam ivory II 5050 i teraz ViPRE a za poł roku, kto wie ? Dzieki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: tomekk » sobota 15 paź 2005, 15:55

...Juz zdecydowałem- Groove Tubes Vipre ..przeciez to nie bedzie jedyny preamp w moim studiu mam ivory II 5050 i teraz ViPRE a za poł roku, kto wie ? Dzieki

Pozdrawiam...

**********************

Oczywiscie przed kupnem test, za przeciwnika wezmę TL'a Classic pa-1, jak go rozwali to go biorę :) jak nie to tu wrócę

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Preamp mikrofonowy - jaki?

Post autor: DogHead » sobota 15 paź 2005, 16:02

...Jest jeszcze takie cos - cena dosc korzystna....



*****



Czyli dwukanalowy preamp za mniej niz pol ceny jednokanalowego Vipre. W przeliczeniu na kanal spadek ceny o ok 3/4. Nie bedzie to wiec urzadzenie tej samej klasy. To cos tak jak BMW serii 1 i serii 7.


ODPOWIEDZ