Cubase i RAM

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: bartekgitara » poniedziałek 08 paź 2007, 12:49

Polecam dołożyć 1GB i wykonać tzw. 3GB switch - problemy się skończą (na jakiś czas )

pozdr...
**********************
Ooo, mógłbyś trochę szerzej to opisać? Ja mam właśnie 3GB RAMu a Cubase wiesza sie przy 1,5GB... Probowałem zmieniać plik "boot.ini" wpisaując "/3GB", ale przy uruchamianiu wyskakują jakieś dziwne komunikaty.

Drugie pytanie: Jakie powinny być ustawienia DFD przy mojej konfiguracji sprzętowej? (3GB RAM, Pentium 3.0GHz dwurdzeniowy, HDSP 9632)

Trzecie pytanie: Jakie powinny być ustawienia pamięci wirtualnej (rozmiar pliku stronnicowania). 2 dyski (200 i 250 GB) podzielone są na partycje:
C: 97,6 GB
D: 59,3 GB
E: 232 GB
G: 29,3 GB

Pozdrawiam
BT

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Zbynia » poniedziałek 08 paź 2007, 12:51

w sonarze 5 tez nie mogle bundle zapisac wiekszego jak 2 giga (bundle to caly projekt w jednym pliku)

musialem zapisywac wszystkie dane w jednym folderze gdy byla to wieksza sesja niestety.......

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Data » poniedziałek 08 paź 2007, 13:48

Ja mam 4GB RAM (czyli 3,25GB w WIN XP) i przy ładowaniu jakiejś wiekszej próbki wyskakuje komunikat "physical memory is getting low!"
Czy te sztuczki z wpisem do biosu też na to pomoga ?

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: cichydd » poniedziałek 08 paź 2007, 17:31

Spróbujcie odszukać w rejestrze klucze : DisablePagingExecutive i przestawić na 1
oraz NonPagedPoolSize i wpisać dziesiętnie w kilobajtach równowartość ramu.
To się tyczy pracy z wyłączonym stronicowaniem. Wtedy Cubase potrafi wykorzystać więcej pamięci fizycznej.

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase i RAM

Post autor: Kuma » wtorek 09 paź 2007, 00:16

...Polecam dołożyć 1GB i wykonać tzw. 3GB switch - problemy się skończą (na jakiś czas )

pozdr...
**********************
Ooo, mógłbyś trochę szerzej to opisać? Ja mam właśnie 3GB RAMu a Cubase wiesza sie przy 1,5GB... Probowałem zmieniać plik "boot.ini" wpisaując "/3GB", ale przy uruchamianiu wyskakują jakieś dziwne komunikaty.

(...)
Pozdrawiam
BT...
**********************
Hm.. ze dwa lata temu to robiłem
Sam "boot.ini" nie wystarczy - trzeba jeszcze "przerobić" Cubase.exe w edytorze..
Nie pamiętam, ale wszystkie informacje chyba znalazłem na Cubase.net. Ściaga się program "masm32", czy jakoś tak i w tym programie bardzo łatwo się edytuje exe kubusia. Jest dokładna instrukcja jak to zrobić. Chodzi o to, że Cubase nie jest "Large Address Aware" czy coś takiego, a po tej edycji już jest . Jako laikowi udało mi się to zrobić właściwie bez problemów i działało, więc Ty też dasz radę . Acha, jeszcze w boot.ini było coś z "userva" (wyszukiwarka pomoże), gdzie czasami u niektórych lepiej działało po wpisaniu nie 3GB, tylko troszkę mniej. Ja miałem chyba 2960.

Przejrzyj dokładnie te linki:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
Link 6

pozdr
bębniarz

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Pietro » wtorek 09 paź 2007, 01:30

Hm.. ze dwa lata temu to robiłem
Sam "boot.ini" nie wystarczy - trzeba jeszcze "przerobić" Cubase.exe w edytorze..
Nie pamiętam, ale wszystkie informacje chyba znalazłem na Cubase.net. Ściaga się program "masm32", czy jakoś tak i w tym programie bardzo łatwo się edytuje exe kubusia. Jest dokładna instrukcja jak to zrobić. Chodzi o to, że Cubase nie jest "Large Address Aware" czy coś takiego, a po tej edycji już jest . Jako laikowi udało mi się to zrobić właściwie bez problemów i działało, więc Ty też dasz radę . Acha, jeszcze w boot.ini było coś z "userva" (wyszukiwarka pomoże), gdzie czasami u niektórych lepiej działało po wpisaniu nie 3GB, tylko troszkę mniej. Ja miałem chyba 2960.

Przejrzyj dokładnie te linki:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
Link 6

pozdr...
**********************
Wydaje mi się, że Cubase tylko do wersji SX2 nie był LAA (large address aware). Pracuję na C4Studio i mogę w nim otworzyć do 2,5Gb różnych wtyczek (głównie EastWest) na maszynie z 3Gb pamięci (czwarta kość jest w serwisie, więc dam znać jaka różnica między 3 a 4 Gb)

- Piotr

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase i RAM

Post autor: Kuma » wtorek 09 paź 2007, 03:00

Wydaje mi się, że Cubase tylko do wersji SX2 nie był LAA (large address aware).(...)
- Piotr...
**********************
Masz rację
bębniarz

bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: bartekgitara » wtorek 09 paź 2007, 10:16

Hi Pietro;)

A jakie masz ustawienia DFD przy 3GB RAMu? Chciałbym ustawić to jakoś optymalnie, a nie za bardzo wiem, co i jak. Obecnie orzystam z Kontakta 2.0.2 (daje możliwość wgrania do 16 instrumentów w sesji), ale te DFD chyba wszedzie ustawia sie podobnie?

Pozdrawiam
BT

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Pietro » wtorek 09 paź 2007, 12:47

...Hi Pietro;)

A jakie masz ustawienia DFD przy 3GB RAMu? Chciałbym ustawić to jakoś optymalnie, a nie za bardzo wiem, co i jak. Obecnie orzystam z Kontakta 2.0.2 (daje możliwość wgrania do 16 instrumentów w sesji), ale te DFD chyba wszedzie ustawia sie podobnie?

Pozdrawiam
BT...
**********************
Cześć,

Niestety nie ma uniwersalnego ustawienia DFD. Najwięcej zależy od rodzaju instrumentów jakich używasz i dysków z których lecą sample. W tej chwili mam 4 dyski SATAII, na każdym z nich mam jakąś bibliotekę sampli, na jednym z nich Platinum XP (i sobie nie radzi, więc będę prawdopodobnie rozbijać między pozostałymi dyskami).

W tej chwili Gold XP mam ustawiony na 96/144/164 i się wyrabia przy pracy (mogę załadować więcej niż 80 instrumentów), ale miks muszę robić każdego instrumentu osobno.

- Piotr

bartekgitara
Posty: 54
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: bartekgitara » wtorek 09 paź 2007, 18:37

Cześć,

Niestety nie ma uniwersalnego ustawienia DFD. Najwięcej zależy od rodzaju instrumentów jakich używasz i dysków z których lecą sample. W tej chwili mam 4 dyski SATAII, na każdym z nich mam jakąś bibliotekę sampli, na jednym z nich Platinum XP (i sobie nie radzi, więc będę prawdopodobnie rozbijać między pozostałymi dyskami).

W tej chwili Gold XP mam ustawiony na 96/144/164 i się wyrabia przy pracy (mogę załadować więcej niż 80 instrumentów), ale miks muszę robić każdego instrumentu osobno.

- Piotr...
**********************
Dzieki za odp. No ja też mam Platinum XP na jednym dysku, do tego jeszcze SC, Colossus i RA. Czy rozlokowanie tych bibliotek po różnych partycjach poprawi dzialanie DFD? Mógłbyś napisać po kolei co oznaczają te parametry? "96/144/164"

A co do /3GB switch to wpisałem z przełącznikiem /userva=2900 i jest troche lepiej, ale Cubase i tak wyłącza bez ostrzeżenia się przy 1900MB i całkowitym zużyciu 2200MB RAMu, czy jest coś jeszcze co można zrobić żeby zbliżyć się do tych 3GB Ramu?
Korzystająć z tematu polecam funkce "Purge" w Kontakcie która uwalnia duuużo RAMu.

ODPOWIEDZ