Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: kaziorkaski » poniedziałek 28 kwie 2008, 17:56

Witam serdecznie i proszę o pomoc.
Po długich poszukiwaniach, kilku konsultacjach ze sprzedawcą i servisem SoundImport (bezskutecznych)javascript: x()
Sad, postanowilem do Was jeszcze zwrócic się z moim prolemem.
Zakupiłem Klawiaturę sterującą E-MU Xboard 49, do której dołączono sporo oprogramowania, min. Cubase LE 1.0.10.110.
Działam na laptopie CoreDuo1.6, 2GB Ram, SB Audigy ZS2 i wspomnianej klawiaturze. Zasadniczo korzystam z FL Studio 8, ale Cubase jest niekiedy baaardzo przydatny, a skoro go otrzymałem, to dlaczego nie korzystać, ale tu problem:(
Cubase się instaluje, oczywiście bezproblemowo sie konfiguruje, ładuje pluginy VST, wszystko gra - do momentu gdy postanawiam cokolwiek zarejestrować do pianoroll. Tryb Record się włącza, zaczyna klikać metronom, ale nie reaguje wówczaszaznaczony kanał na komunikaty z kontrolera/klawiatury! Tryb Record się w końcu wyłącza(bądź ja go wyłączam), wtedy już można grać i niejako wszystko "gra", lecz z zapisu nicijavascript: x()
Confused.
Czy ktoś wie, w czym problem, bo mnie osobiście sie skończyły pomysły.
Zaznaczę może że w FL Studio 8 nagrywanie działa bez zarzutu, podobnie w Abletonie.

Pozdrawiam
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: NoRd384 » poniedziałek 28 kwie 2008, 18:06

A ustawiłeś poprawnie w konfiguracji kanału midi - sterownik/ urządzenie, którym transmitujesz midi oraz poprawny kanał, na którym nadajesz komunikaty z klawiatury ?
[addsig]
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: kaziorkaski » wtorek 29 kwie 2008, 08:28

...A ustawiłeś poprawnie w konfiguracji kanału midi - sterownik/ urządzenie, którym transmitujesz midi oraz poprawny kanał, na którym nadajesz komunikaty z klawiatury ?
...
**********************
Tak te ustawienia są poprawne, jak wspominałem, nawet pan z Sound Importu sie zadziwił tym problemem i odesłał mnie do tego forum?!?! Problem w tym, że po włączeniu nagrywania następuje swego rodzaju blokada (zawiecha) i nie można grać a więc i rejestrować.
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
osisko
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 28 lip 2005, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: osisko » wtorek 29 kwie 2008, 10:36


**********************
Tak te ustawienia są poprawne, jak wspominałem, nawet pan z Sound Importu sie zadziwił tym problemem i odesłał mnie do tego forum?!?! Problem w tym, że po włączeniu nagrywania następuje swego rodzaju blokada (zawiecha) i nie można grać a więc i rejestrować....
**********************
a czy czasem nie jest wlaczona synchronizacja zewnetrzna? wtedy po wlaczeniu zapisu DAW oczekuje na sygnal z innego zrodla na rozpoczecie nagrywania (guzik sync na panelu nie powinien sie swiecic i pokazywac status offline, nie zas idle)?
www.osa-project.com

Awatar użytkownika
Bitrate
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2002, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: Bitrate » wtorek 29 kwie 2008, 12:09


Tak te ustawienia są poprawne, jak wspominałem, nawet pan z Sound Importu sie zadziwił tym problemem i odesłał mnie do tego forum?
**********************

Hehe gratulujemy Panu z SI podejscia do tematu :)



kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: kaziorkaski » wtorek 29 kwie 2008, 22:29

SPROSTOWANIE!!!!!!

Chciałbym wyraźnie powiedzieć, że firma Sound Import to rzetelny kontrahent , nie mam najmniejszych zastrzeżeń do obsług, oferty czy kogokolwiek z przemiłej załogii. Mój post dotyczy wyłącznie problemu z oprogramowaniem firmy Steinberg - Cubase LE.
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: kaziorkaski » wtorek 29 kwie 2008, 22:32


**********************
a czy czasem nie jest wlaczona synchronizacja zewnetrzna? wtedy po wlaczeniu zapisu DAW oczekuje na sygnal z innego zrodla na rozpoczecie nagrywania (guzik sync na panelu nie powinien sie swiecic i pokazywac status offline, nie zas idle)?...
**********************
Niestety, sprawdziłem i synchronizacja jest wyłączona (offline), a problem pozostaje...
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: NoRd384 » wtorek 29 kwie 2008, 22:58

Ja obstaje przy złej konfiguracji kanału midi. Sprawdź na którym kanale nadaje klawiatura i jaki masz zaznaczony w kubusiu. Przypominam że przy nagrywaniu ścieżki trzeba na danym kanale nacisnąć przycisk record, a dopiero później w głównym okienku transportu.
[addsig]
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: kaziorkaski » środa 30 kwie 2008, 14:27

...Ja obstaje przy złej konfiguracji kanału midi. Sprawdź na którym kanale nadaje klawiatura i jaki masz zaznaczony w kubusiu. Przypominam że przy nagrywaniu ścieżki trzeba na danym kanale nacisnąć przycisk record, a dopiero później w głównym okienku transportu.
...
**********************
Niestety, Klawiatura pracuje na CH 1, podobnie jak Cubase, sprawdzałem zresztą na innym kontrolerze midi, efekt ten sam. Czy ustawiasz ANY, czy konkretny kanał w klawiaturze i Cubasie, efekt ten sam. Oczywiście używan tu określenia; kanał i port, jako równoznacznego.... (choć w zasadzie tak nie jest)...
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Cubase LE 1.0.10 - nie nagrywa!

Post autor: WG » czwartek 01 maja 2008, 11:16

W katalogu C:\\Program Files\\Steinberg\\Cubase LE znajdziesz folder MIDI Port Enabler, w nim znajdziesz plik ignoreportfilter, przenieś go o "oczko wyżej" czyli skopiuj do głównego folderu Cubase.

Będziesz miał więcej portów MIDI do wyboru, próbuj z każdym.
Może to coś da

ODPOWIEDZ