Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Tadeo » środa 15 kwie 2015, 11:54

Przepraszam, raczej z innej beczki...vari audio i np wokal, tu dodawanie wibracji na koncowce dlugiego dzwieku lub edycja dynamiczna głosek chćby sciszanie sybilantów...mamy w pro8? Dzieki. Pozdr


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: PWA » piątek 28 sie 2015, 11:20

Odgrzewam temat bo właśnie przymierzam się do podniesienia Cubase z 7.5 do 8. Ponieważ widziałem w tym wątku wiele narzekań na stabilność nowej wersji, w związku z tym mam pytanie jak ta sprawa wygląda w tej chwili... po wypuszczeniu wersji 8.0.20. Warto już się "podnosić" czy raczej jeszcze się chwilę wstrzymać? I druga kwestia... jak to sobie poradzi na systemie z 8GB? Jakoś da się ogarnąć, czy raczej wymagane jest 16GB?

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Arkana_Flow » sobota 29 sie 2015, 21:17



...Odgrzewam temat bo właśnie przymierzam się do podniesienia Cubase z 7.5 do 8. Ponieważ widziałem w tym wątku wiele narzekań na stabilność nowej wersji, w związku z tym mam pytanie jak ta sprawa wygląda w tej chwili... po wypuszczeniu wersji 8.0.20. Warto już się "podnosić" czy raczej jeszcze się chwilę wstrzymać? I druga kwestia... jak to sobie poradzi na systemie z 8GB? Jakoś da się ogarnąć, czy raczej wymagane jest 16GB?... 


1. Ja jeśli miałbym płacić za aktualizację to bym został przy 7.5


2. 8 gb spokojnie..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: PWA » poniedziałek 31 sie 2015, 10:07

1. Ja jeśli miałbym płacić za aktualizację to bym został przy 7.5
2. 8 gb spokojnie.....

Podnosił bym się z wersji Artist do Artist, więc to raptem 50€ ...bardziej chodzi mi o opinię na temat stabilności 8-mki... czy "choroby wieku dziecięcego" ma już za sobą i nie ma z nią większych problemów.


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Arkana_Flow » poniedziałek 31 sie 2015, 11:18

...1. Ja jeśli miałbym płacić za aktualizację to bym został przy 7.5
2. 8 gb spokojnie.....

Podnosił bym się z wersji Artist do Artist, więc to raptem 50€ ...bardziej chodzi mi o opinię na temat stabilności 8-mki... czy "choroby wieku dziecięcego" ma już za sobą i nie ma z nią większych problemów.

...
 


Narazie na niej pracuje i jest wszystko ok, ale używam ostatnio więcej hardware'u i Abletona niż Cubase więc nie jestem do końca wiarygodnym źródłem ;) Ale żadnych dropów nie miałem a kilka nagrań i mixów zrobiłem.. Osobiście nie podoba mi się "okragłość" (wygląd) wersji 8 więc chyba ponownie zrobię downgrade do 7.5


Jak tylko wyszła czysta wersja 8 to miałem 2 dropy ale po aktualizacji do 8 020 już było okej, ale za mało na niej przepracowałem.. może ktoś się jeszcze wypowie

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

wienryk
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: wienryk » poniedziałek 07 wrz 2015, 22:22

A wiecie, ze jest obecnie wersja cross grade? Dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników ProTools po udokumentowaniu można kupić Cubase i Nuendo za prawie pół ceny. Taka informacja jest na stronie Steinberga. Polecam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: PWA » poniedziałek 07 wrz 2015, 22:54

Cóż, Avid to w mojej opinii jedna z najbardziej aroganckich firm w branży IT z jaką miałem do czynienia. Klientów mają w totalnej d... Są nastawieni tylko i wyłącznie na profesjonalne studia i trzepanie kasy... mam poczucie jak bym był w Pradze Do tego wydaje im się, że mają najlepszy produkt na świecie, więc trzeba go chronić na wszelkie sposoby... tragedia

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 8 Pro - Steinberg zrobił z nas betatesterów a my mu za to zapłaciliśmy

Post autor: Zbynia » czwartek 10 wrz 2015, 20:00

Żadna tragedia - maja kompleksowe rozwiązanie do każdego rodzaju studia i korzystają

gorzej z tym olewaniem użytkowników ale tak jest jak się wpieprzysz po uszy w niekompatybilne z niczym rozwiazania

ODPOWIEDZ