TrueTape w Cubase SX

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Ryba
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 12 mar 2002, 00:00

TrueTape w Cubase SX

Post autor: Ryba » sobota 28 gru 2002, 15:03

witam ,mam problem. próbuje użyć true tape'a ale po uaktywnieniu tej opcji dzieją się następujące rzeczy:

1- przestaje być słyszalny sygnał który zamierzam zarejestrować

2- sygnał nie jest rejestrowany.

3- sx się wywraca i trzeba go odpalać ponownie

nie mam pojecia jak to prawidłowo ma działać , wydaje mi się że odpalam tą "wtyczke" zgodnie z instrukcją . może to problem z kartą ,która posiadam (emu-aps). prosze o pomoc. ryba




Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: JacekH » sobota 28 gru 2002, 15:14

...witam ,mam problem. próbuje użyć true tape'a ale po uaktywnieniu tej opcji dzieją się następujące rzeczy:

1- przestaje być słyszalny sygnał który zamierzam zarejestrować

2- sygnał nie jest rejestrowany.

3- sx się wywraca i trzeba go odpalać ponownie

nie mam pojecia jak to prawidłowo ma działać , wydaje mi się że odpalam tą "wtyczke" zgodnie z instrukcją . może to problem z kartą ,która posiadam (emu-aps). prosze o pomoc. ryba



...

**********************

True Tape dziala jedynie podczas nagrywania - sygnal jest konwertowany do postaci 32-bitowej przed zapisem. Musi dzialac Ktora wersje Cubase'a masz i czy aktywny driver ASIO?



Jacek

Ryba
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 12 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: Ryba » sobota 28 gru 2002, 20:07

panie Jacku,mam wersje 1.05.1(ostatnie uaktualnienie dostępne na stronie ) i oczywiście steroeniki asio. ryba

kolka
Posty: 22
Rejestracja: piątek 20 gru 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: kolka » niedziela 29 gru 2002, 06:50

...panie Jacku,mam wersje 1.05.1(ostatnie uaktualnienie dostępne na stronie ) i oczywiście steroeniki asio. ryba...

**********************

Masz chyba nagrywanie ustawione na 16 bit. włącz na 32 bit

i dopiero użyj truetape.


kolka
Posty: 22
Rejestracja: piątek 20 gru 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: kolka » niedziela 29 gru 2002, 07:20

......panie Jacku,mam wersje 1.05.1(ostatnie uaktualnienie dostępne na stronie ) i oczywiście steroeniki asio. ryba...

**********************

Masz chyba nagrywanie ustawione na 16 bit. włącz na 32 bit

i dopiero użyj truetape.

Truetape to jest chyba symulacja i nasycenie taśmy magnet.a nie konwerter 32 bitowy.

**********************


Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: stevelukather » niedziela 29 gru 2002, 17:31

Witam,napiszcie prosze,jaka jest roznica w soundzie po True tape i bez tego,oraz jak daleko odstaje to od rzeczywistego brzmienia tasmy!Dziekuje i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: JacekH » niedziela 29 gru 2002, 22:51

mam wersje 1.05.1

**********************

Wyglada na to, ze chyba pomieszane sa wersje (gdybam tylko). Jesli to nie problem proponuje zrobic tak: odinstalowac calkowicie Kubusia, po restarcie zainstalowac wersje 1.0 z plyty, bez restartu update do 1.05.1 i dopiero restart.



Jesli na dysku jest wersja Cubase 5.x to moze tu tkwic problem - o ile plugin Truetape jest w katalogu VSTPluigns. Wtyczka praiwdlowo powinna byc tylko w jednym miejscu - \\Cubase SX\\Vstplugins\\Other\\TrueTape.dll, a jesli jakims cudem znalazla sie w \\Steinberg\\VSTPlugins to pewnie jest to starsza wersja powodujaca konflikt.



Takie moje gdybanie...



Jacek

Ryba
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 12 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: Ryba » poniedziałek 30 gru 2002, 11:58

hmm. przeinstalowałem , odinstalowałem pozostałości po wersji vst ale niestety ,że użyje ełfemizmu dupa. wersja sx którą posiadam to 1.03,natomiast nie sprawdzałem gdzie jest zaimstalowany truetap. zapomniałem pracuje na okienku98 ,wiec może tu jest problem.

natomiast jak brzmi t.t niewiem bo nigdy wcześniej tej opcji niestosowslem.ale jeżeli zapłaciłem za nią , dobrze by było aby działało no nie? ryba

kolka
Posty: 22
Rejestracja: piątek 20 gru 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: kolka » poniedziałek 30 gru 2002, 13:28

...hmm. przeinstalowałem , odinstalowałem pozostałości po wersji vst ale niestety ,że użyje ełfemizmu dupa. wersja sx którą posiadam to 1.03,natomiast nie sprawdzałem gdzie jest zaimstalowany truetap. zapomniałem pracuje na okienku98 ,wiec może tu jest problem.

natomiast jak brzmi t.t niewiem bo nigdy wcześniej tej opcji niestosowslem.ale jeżeli zapłaciłem za nią , dobrze by było aby działało no nie? ryba...

**********************

Chciałem się tylko zapytać, czy jak włączysz TrueTape

przy nagrywaniu to ścieszka po nagraniu przybiera kolor czarny.



Kolka


Ryba
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 12 mar 2002, 00:00

Re: TrueTape w Cubase SX

Post autor: Ryba » poniedziałek 30 gru 2002, 13:49

......hmm. przeinstalowałem , odinstalowałem pozostałości po wersji vst ale niestety ,że użyje ełfemizmu dupa. wersja sx którą posiadam to 1.03,natomiast nie sprawdzałem gdzie jest zaimstalowany truetap. zapomniałem pracuje na okienku98 ,wiec może tu jest problem.

natomiast jak brzmi t.t niewiem bo nigdy wcześniej tej opcji niestosowslem.ale jeżeli zapłaciłem za nią , dobrze by było aby działało no nie? ryba...

**********************

Chciałem się tylko zapytać, czy jak włączysz TrueTape

przy nagrywaniu to ścieszka po nagraniu przybiera kolor czarny.



Kolka

...

**********************

po uaktywnieniu nagrywania sygnał przestaje być słyszalny ,nawet przy aktywnej funkcji monitorowania, track wygląda standardowo jak przy normalnym nagrywaniu , natomiast obraz fali rejestrowanej to prostokąt na całej długości track'u.ryba

ODPOWIEDZ