Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
BANANE
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 04 paź 2005, 00:00

Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: BANANE » poniedziałek 13 mar 2006, 23:38

Karta Gina 3g ustawiona na 512 sampli, Win Pro, 1500 ramu, Pentium 2,4, radeon 9550.





Mam problem.

Cubase Sl3 dropi gdy krece scrollem, lub zweżam i rozciągam obraz. Takze kazde kliknięcie na slad powoduje "zacięcie". System mam skonfigurowany wydaje się ze dobrze, ale ewidentnie coś jest nie tak. Pracuję na dwóch monitorach.

ktoś może pomóc?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: Zbynia » wtorek 14 mar 2006, 01:39

jakie masz uzycie proca?mi sonar tez dropi(gdy mam w okolicach 80%) a to z tego wzgledu ze proc musi przeliczyc wyglad fali - grafika tego nie robi..ona wyswietla tylko obraz

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: fatman » wtorek 14 mar 2006, 13:51

nie prawda, wyglad fali zostaje obliczony przez cpu ale sam obraz zostaje umieszczony w pamieci grafiki,obliczenie wygl;adu fali nie zajmuje cpu duzo czasu, tak wiec upewnij sie ze masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty, jezeli to karta ATI to www.ati.com jezeli nVidia to www.nvidia.pl.



uzywalem cubase-a i innych na bardzo slabym kompie z prockiem 700 MHz i nigdy mi nie zacinalo przy scrollowaniu chyba ze chcialem przewinac cos bardzo szybko. natomiast karta graficzna odpowiada nawet za wyswietlanie okien w windowsie xp, wystarczy wylaczyc akceleracje spzretowa aby ssie pzrekonac jak wielki ma ona wplyw na wydajnosc systemu jako calosci.

BANANE
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 04 paź 2005, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: BANANE » wtorek 14 mar 2006, 20:05

juz wszystko sprawdzałem i nie pomaga. czy moze ktos z Was zna link do stronki gdzie np. jest opis konfiguracji grafiki do zastosowan muzycznych? w sieci jest sporo ale do gier.

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: fatman » wtorek 14 mar 2006, 23:16

grafika przy wyswietaniu tego typu obrazu dziala w trybie 2D i jako taka nie daje sie konfigurowac tzn wszytkie zmiany jakie oferuja sterowniki dotycza trybu 3D, sprobuj np ustawic glebie kolorow na 16 bit zamiast 32 moze troszke pomoc.

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: Kuma » środa 15 mar 2006, 04:51

Dla pewności spytam - mój komputer> właściwości> zaawansowane> wydajnosć> ustawienia> zaawansowane>planowane użycie procesora..>usługi działajace w tle - jest zaznaczone?



pozdr
bębniarz

BANANE
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 04 paź 2005, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: BANANE » środa 15 mar 2006, 17:22

...Dla pewności spytam - mój komputer> właściwości> zaawansowane> wydajnosć> ustawienia> zaawansowane>planowane użycie procesora..>usługi działajace w tle - jest zaznaczone?



pozdr...

**********************

nie jest zaznaczone. Zaznaczona jest opcja "Programy", jak powinno być prawidłowo? a co z pamięcią?

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: Kuma » środa 15 mar 2006, 23:59

nie jest zaznaczone. Zaznaczona jest opcja "Programy", jak powinno być prawidłowo? a co z pamięcią?...

**********************

Powinno być zaznaczone "usługi działajace w tle". Możliwe, ze już po tym problem zniknie.



Wnoszę, że nie znamy tej stronki ..

musicxp.net



pozdr
bębniarz

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: fatman » czwartek 16 mar 2006, 00:19

tylko ze cubase nie jest usluga dzialajaca w tle a programem i to bardzo zasobozernym! uslugi dzialajace w tle wlaczamy gdy chcemy np hostowac server pop3, www, apache itp ale w tym pzrypadku zdecydowaniew zalecam ustawic programy!

BANANE
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 04 paź 2005, 00:00

Re: Cubase SX dropi - zła konfiguracja grafiki?

Post autor: BANANE » czwartek 16 mar 2006, 00:37

Ewidentnie Cubase zacina się w momencie gdy uzywam zooma. Jednak dzieje się tak przy obciązeniu procesora na ~70%. Gdy zuzycie zmniejszam do 50% to nie zacina ale o jakieś 15% podnosi się zuzycie przy zwezaniu itp. Wydaje mi się że to karta graficzna jest od tego aby przyjmować na siebie to zadanie. Mylę się?

ODPOWIEDZ