Cubase i RAM

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Cubase i RAM

Post autor: keyzone » poniedziałek 14 sie 2006, 14:35

Witam! Mam w laptopie 2GB ramu, ale gdy przekroczę w sesji cubasa 1.5 GB ramu to nie moge zasejfowac sesji i pokazuje się komunikat, że jest za mało pamięci... Czy jest gdzieś w Windowsie jakas opcja przydzielania ramu?


[addsig]
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Petey » poniedziałek 14 sie 2006, 14:56

...Witam! Mam w laptopie 2GB ramu, ale gdy przekroczę w sesji cubasa 1.5 GB ramu to nie moge zasejfowac sesji i pokazuje się komunikat, że jest za mało pamięci... Czy jest gdzieś w Windowsie jakas opcja przydzielania ramu?


...
**********************
Moze ustaw w procesach priorytet Cubase'a na najwyższy. Ja tak robie z REASONEM 3 jak mi sie tnie. A co z pamiecią wirtualną?? Nie powinno to odgrywać znaczącej roli ale jak masz przydzieloną pamięć wirtualną??

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: keyzone » poniedziałek 14 sie 2006, 16:25

Eksperymentowałem trochę z pamięcią wirtualną i wyłączyłem ją, bo takie są zalecenia do używania opcji DFD w programach z silnikiem Kontakta. Wczesniej miałem takie ustawienia:
part C systemowa (40G) 1024-1024
part D (40G) 2048-2048
dysk USB (320G) 2048-2048
Zarówno wtedy jak i teraz problem wyglada tak samo...
Wazne pytanie: gdzie w procesach ustawia priorytet?
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: Petey » poniedziałek 14 sie 2006, 16:30

Wazne pytanie: gdzie w procesach ustawia priorytet? ...
**********************
CTRL+ALT+DELETE--> Zakładka PROCESY--> Prawym przyciskiem myszy na proces CUBASE (cubase.exe albo coś podobnego) -->USTAW PRIORYTET--> Wysoki.

tak ustawiam priorytet aplikacji. I u mnie jest ok

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: keyzone » poniedziałek 14 sie 2006, 17:29

...Wazne pytanie: gdzie w procesach ustawia priorytet? ...
**********************
CTRL+ALT+DELETE--> Zakładka PROCESY--> Prawym przyciskiem myszy na proces CUBASE (cubase.exe albo coś podobnego) -->USTAW PRIORYTET--> Wysoki.

tak ustawiam priorytet aplikacji. I u mnie jest ok...
**********************
Sprawdziłem.Priorytet miałem i mam ustawiony na wysoki...
[addsig]
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: grembo » poniedziałek 14 sie 2006, 17:53

to komuniakty windowsa czy cubase?

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: keyzone » poniedziałek 14 sie 2006, 17:57

...to komuniakty windowsa czy cubase?...
**********************
Komunikaty są w Cubasie...
[addsig]
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: grembo » wtorek 15 sie 2006, 11:15

hmmm, w zyciu sie nie spotkalem (choc mam duzo slabszy komp i 780 mb RAM)

sproboj przed save wylaczyc (nie usunac) wylaczyc wtyczki

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase i RAM

Post autor: Kuma » wtorek 15 sie 2006, 12:59

...Witam! Mam w laptopie 2GB ramu, ale gdy przekroczę w sesji cubasa 1.5 GB ramu to nie moge zasejfowac sesji i pokazuje się komunikat, że jest za mało pamięci... Czy jest gdzieś w Windowsie jakas opcja przydzielania ramu?
...
**********************
Przy takim użyciu RAMu może juz pojawiać się ten problem - to zależy od konfiguracji komputera. Przy 2GB RAM gdzieś właśnie od ok. półtora giga pojawiają się takie klocki. Jakkolwiek, u mnie kiedy miałem 2GB w kompie, mogłem pracować przy wykorzystaniu 1.8~1.9 GB RAM.
Jeszcze pytanie - czy to 1.5GB to jest użycie pamięci przez sam Cubase, czy przez cały system? Jeśli to sam Cubase tyle wykorzystuje, to już jest właściwie wszystko, co można(zakładam, że system to XP), ale jeśli to jest całościowe wykorzystanie pamięci, to teoretycznie powinno się dać więcej wycisnąć. Na forum Cubase.net jest otym dużo.

Jeszcze można spróbować zamrozić instrumenty, ale zależy który to Cubase.

Polecam dołożyć 1GB i wykonać tzw. 3GB switch - problemy się skończą (na jakiś czas )

pozdr
bębniarz

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Cubase i RAM

Post autor: keyzone » wtorek 15 sie 2006, 20:03

Ilość użycia RAMu monitoruje na Menedżeże Urządzeń zatem to RAM systemu. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie sprawdzić ile wykorzystuje sam Cubase, chyba,że zostaje arytmetyka (ile bierze pam bez i z Cubasem). Jeśli chodzi o 3GB RAMu to chyba niemożliwe, bo to laptop:-) Jeśli chodzi o zamrazanie to własnie tak robię... Problem pojawia sie gdy muszę przearanzować numer, na przykład zrobic exteded wer remixu. Używam wtedy Play Order Track. Gdy chcę aktywować funkcję "flatten" to przy zamarznietych instr jest to niemozliwe...I się zaczyna: muszę rozmrozić instr i po pierwsze nie mogę ich zamrozic ponownie, bo za mało ramu, no i oczywiscie nie mogę sejfować... Pojawiaja sie komunikaty o błędach i ogólnie jest bagno...
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

ODPOWIEDZ