BPM

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

BPM

Post autor: mysza » wtorek 25 lut 2003, 12:09

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś program obliczająy automatycznie tempo bpm utworu!Najlepiej freeware!
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: KamilFX » wtorek 25 lut 2003, 15:22

...Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś program obliczająy automatycznie tempo bpm utworu!Najlepiej freeware! ...

**********************

Mam coś freeware chyba z płyty EiS nazywa się LoopCatalog poszperaj.
Nie ma co

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: KamilFX » wtorek 25 lut 2003, 15:22

...Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś program obliczająy automatycznie tempo bpm utworu!Najlepiej freeware! ...

**********************

Mam coś freeware chyba z płyty EiS nazywa się LoopCatalog poszperaj.
Nie ma co

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: mysza » wtorek 25 lut 2003, 18:54

......Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś program obliczająy automatycznie tempo bpm utworu!Najlepiej freeware! ...

**********************

Mam coś freeware chyba z płyty EiS nazywa się LoopCatalog poszperaj....

**********************

Dzięki!A może pamiętasz do którego numeru była dołączona płyta z tym programem?
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: KamilFX » wtorek 25 lut 2003, 19:30

Dzięki!A może pamiętasz do którego numeru była dołączona płyta z tym programem?...

**********************

Niestety nie pomogę Ci bo nie pamiętam a do płyt nie mam dostępu

No cóż takie są uroki studiów trzeba czasem coś zostawić w domu.
Nie ma co

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: mysza » wtorek 25 lut 2003, 20:08

...Dzięki!A może pamiętasz do którego numeru była dołączona płyta z tym programem?...

**********************

Niestety nie pomogę Ci bo nie pamiętam a do płyt nie mam dostępu

No cóż takie są uroki studiów trzeba czasem coś zostawić w domu....

**********************

Ok!Bede musiał pogrzebać, ale problem jest w tym,że mogę nie mieć tej płyty jeśli jest trochę starsza!Ale to nic!
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
rob51
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: BPM

Post autor: rob51 » wtorek 25 lut 2003, 21:05

Cześć. Jezeli masz jedną z ostatnich płyt "eis" to zobacz sobie w bazie danych.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: Dobmatt » piątek 28 lut 2003, 03:55

Najdokladniej zrobi Ci to edytor Sound Forge. Okresl krance petli markerami, Select>Special>Edit ACID properties>Loop>Number of beats (4, jesli podzial jest 4/4)>OK>Edit Tempo>Selection Length in Beats (ile uderzen w petli) = 4,8,16 itd. Tempo wyskoczy w okienku nizej.



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
Malin
Posty: 25
Rejestracja: piątek 05 lip 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: Malin » piątek 28 lut 2003, 08:55

No dobra skoro już jesteśmy w sond forge'u to powiedz mi jak po zgraniu z kasety, płyty wyrównać tempo.

Na kasecie czasem się przeciąga i przyspiesza. A program mógłby odnaleźć jakieś cyklicznie pojawiające się impulsy i zkwantyzować plik audio.



Dzięki

Malin

www.muzyk.info

Posiadam wydaną autorską płytkę w klimacie przyjemnego dla ucha rocka. Sprzedaję komputery.

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: BPM

Post autor: Dobmatt » sobota 01 mar 2003, 05:49

Nie wynaleziono jeszcze nic takiego. Poza tym czy jestes pewien, ze fluktuacja tempa nie wynika z naturalnej ludzkiej sklonnosci do konfliktu z metronomem? Moze jest wrecz zamierzona?

Sam dosc czesto robie dance-remixy starych nagran, robionych w czasach gdy komputery byly na lampach prozniowych i o sekwencerach nikt jeszcze nie slyszal. Jedynym - i nieocenionym - narzedziem do takiej roboty jest ACID. Tne tam i szatkuje caly utwor, kojarzac piki perkusji z siatka metronomu. Ale to jest mrowcza robota, dla cierpliwych.



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

ODPOWIEDZ