Orion Platinum - wady i zalety

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: SLP » piątek 08 gru 2006, 10:53

Ceść, chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego programu.

Komponowałem muzę na różnych programach, kiedyś FrouityLoops (dzisiejsze FL) , Reason, Rebirth, ale dziś używam tylko Oriona (jako sekwencera, bitmaszyny i posłusznego Murzyna pod rewire pod Cubase..).

Moim zdaniem jest to bardzo fajny programik i niedrogi , chyba najwygodniejszy w obsłudze, a trochę dziwi mnie to, że jest tak mało poularny.

Chętnie poczytam jakieś opinie o jego wadach i "niewydolnościach".
Sam też mam pare "ale" do tego programu, jestem jednak ciekaw opinii innych użutkowników.



Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: PiotrK » piątek 08 gru 2006, 14:55

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 01:07 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: Hubba » piątek 08 gru 2006, 23:16

W swojej kategorii cenowej to fenomenalny program.
Startuje doslownie sekunde. Wszystko jest pod reka, w zasadzie nie ma jakichs zagniezdzonych funkcji, ktorych szuka sie godzinami. W wersji 7 ma kilka ciekawych wtyczek i w sumie malo bledow. Osobiscie uzywam go do rejestracji pomyslow na szybko (glownie midi).
Imho problemem jest support. Niestety dostepny tylko jako forum (choc produceni z wyzszych polek cenowych rowniez takowy tylko oferuja).

Hubi


Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: SLP » wtorek 12 gru 2006, 08:53

...W swojej kategorii cenowej to fenomenalny program.
Startuje doslownie sekunde. Wszystko jest pod reka, w zasadzie nie ma jakichs zagniezdzonych funkcji, ktorych szuka sie godzinami. W wersji 7 ma kilka ciekawych wtyczek i w sumie malo bledow. Osobiscie uzywam go do rejestracji pomyslow na szybko (glownie midi).
Imho problemem jest support. Niestety dostepny tylko jako forum (choc produceni z wyzszych polek cenowych rowniez takowy tylko oferuja).

Hubi

...
**********************
Dokładnie - rewelacja jeśli chodzi o szybką robotę z MIDI, odpalasz np Sampler, w mig przyporządkowujesz gałki samplera do gałek na sterowniku midi i śmigasz. Też używam go do szybkiej roboty, cięcie i składanie fragmentów sampli w mig, a potem przerzutka "gotowych" fragmentów do zewnętrznego sekwencera i jadzie!
Dzięki za odzew w kwestii programu.

P.S. Faktycznie masówka robi swoje, dlatego może nie będziemy drążyć tematu Oriona, bo użytkownicy "trudnego-zcrackowanego-nuendo" zobaczą, że mozna komponowac szybko, skutecznie i łatwo, no i posypią się pytania z cyklu " jak w Orionie zachować plik do wav, bo w save-as tego nie ma?".....

Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

Awatar użytkownika
kos
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 17 lis 2002, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: kos » wtorek 12 gru 2006, 11:43

Panowie podajcie gdzie można kupić Oriona. Mam tylko wersję demo ze strony internetowej.

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: Hubba » wtorek 12 gru 2006, 11:56

...Panowie podajcie gdzie można kupić Oriona. Mam tylko wersję demo ze strony internetowej. ...
**********************
W sklepie: http://www.synapse-audio.com/shop.php?id=1400
Platnosci obsluguje ShareIt. Po zaplaceniu karta w ciagu doslownie jednego dnia dostajesz namiary na wersje download.

Hubi

Awatar użytkownika
kos
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 17 lis 2002, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: kos » wtorek 12 gru 2006, 13:07

......Panowie podajcie gdzie można kupić Oriona. Mam tylko wersję demo ze strony internetowej. ...
**********************
W sklepie: http://www.synapse-audio.com/shop.php?id=1400
Platnosci obsluguje ShareIt. Po zaplaceniu karta w ciagu doslownie jednego dnia dostajesz namiary na wersje download.

Hubi
...
**********************
Tam trzeba zapłacic kartą Visa albo Euro Card, a ja mam Maestro w banku BPH. Chodzi mi o polskiego dostawcę.

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: Hubba » wtorek 12 gru 2006, 13:19


Tam trzeba zapłacic kartą Visa albo Euro Card, a ja mam Maestro w banku BPH. Chodzi mi o polskiego dostawcę. ...
**********************
O ile mi wiadomo nikt z polskich dystrybutorow nie jest zainteresowany tym produktem. W zwiazku z powyzszym zostaje Ci tylko:
- zalozenie konta w mBanku i zlozenie wniosku o wydanie eKarty (Visa, ale tylko do transakcji internetowych i telefonicznych),
- przelew- akurat BPH realizuje takie przelewy slono sobie za to liczac. Ale tu musisz skontaktowac sie z Synapse Audio zeby dostac namiary. Pamietaj, ze przelewy sa atrakcyjniejsze dla dostawcy niz platnosci karta, gdyz od kazdej transakcji operator Visa/MC pobiera kilka% prowizji i w zwiazku z tym mozesz starac negocjowac sie cene. Niestety te kilka % przy 200 USD nie pokryje Ci kosztow przelewu.

Hubi

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 82
Rejestracja: środa 09 sie 2006, 00:00

Re: Orion Platinum - wady i zalety

Post autor: Bomber » wtorek 12 gru 2006, 21:06

...
Tam trzeba zapłacic kartą Visa albo Euro Card, a ja mam Maestro w banku BPH. Chodzi mi o polskiego dostawcę. ...
**********************
O ile mi wiadomo nikt z polskich dystrybutorow nie jest zainteresowany tym produktem. W zwiazku z powyzszym zostaje Ci tylko:
- zalozenie konta w mBanku i zlozenie wniosku o wydanie eKarty (Visa, ale tylko do transakcji internetowych i telefonicznych),
- przelew- akurat BPH realizuje takie przelewy slono sobie za to liczac. Ale tu musisz skontaktowac sie z Synapse Audio zeby dostac namiary. Pamietaj, ze przelewy sa atrakcyjniejsze dla dostawcy niz platnosci karta, gdyz od kazdej transakcji operator Visa/MC pobiera kilka% prowizji i w zwiazku z tym mozesz starac negocjowac sie cene. Niestety te kilka % przy 200 USD nie pokryje Ci kosztow przelewu.

Hubi
...
**********************
Ja bym nie kombinował i znalazł kumpla z kartą Visa.

ODPOWIEDZ