Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Pajczukin
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 lut 2003, 00:00

Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: Pajczukin » poniedziałek 03 mar 2003, 01:03

Czy Cubase SX działa bez problemów w systemie Lindows? Oraz czy KX drivers radzą sobie z tym systemem? Jeżeli tak, to czy potrzebne są jakieś specjalne zabiegi w konfiguracji tego oprogramowania, jeżeli tak to jakie?
[addsig]
Gram na gitarze, studiuję mechanikę na PG (Chuck Berry też był mechanikiem z zawodu), uwielbiam rocknroll-a, bawię się trochę w robienie muzy na komputerze, narazie dla własnego użytku.

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: przemal » poniedziałek 03 mar 2003, 01:24

przepraszam co to jest Lindows? czy to skrzyżowanie Windowsa z Linuxem?
Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: Damianin » poniedziałek 03 mar 2003, 09:51

Eee, pewnie jak na jednej partycji jest Windows a na drugiej Linux...

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: Redakcja » poniedziałek 03 mar 2003, 10:04

...Eee, pewnie jak na jednej partycji jest Windows a na drugiej Linux... ...

**********************

Otóż nie. Lindows to system operacyjny, który z założenia pozwala uruchamiać na jednej platformie programy przeznaczone dla Windows i Linux.

Więcej:

http://www.lindows.com/

http://www.nss.pl/article/articleview/66/1/27/
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: cichydd » poniedziałek 03 mar 2003, 10:26

Zainteresowałem się ostatnio Lindowsem - jednak ta kompatybilność nie wygląda zbyt różowo. Photoshop nie działa. Nie wydaje mi się żeby tak wymagające oprogramowanie jak Cubase chcialo stabilnie działać na tym systemie. Na stronie kX też niec o Linuxie nie ma. Swięte słowo w dziedzinie AUDIO na to STANDARD. Dopóki te standardy wyznacza Microsoft i Apple nikt nie będzie się bawił w optymalizację softu pod inne platformy.

Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Cubase SX and KX drivers with Lindows system

Post autor: Damianin » poniedziałek 03 mar 2003, 11:32

Hmm, człowiek uczy się przez całe życie... Wydaje mi się, że jest to system bardziej experymentalny, niż rzeczywiście funkcjonalny...



Nie wspomnę już o istniejących problemach ze standardowymi platformami typu "Windows" i niepełną kompatybilnością na nich pewnych programów typowo muzycznych. Nie sądzę, żeby twórcy Lindowsa lepiej sobie z tym poradzili niż specjaliści od Windowsa.



A Cubase SX jest przykładem na to, jak firma Steinberg potrafi zawęzić grono potencjalnych OSów na których tenże program można (było) odpalić - W2k & XP. Obecnie oczywiście sytuacja wygląda lepiej.



Damian

ODPOWIEDZ