Nowe stery do RME - ktoś testował?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: oduck » sobota 03 mar 2007, 23:18

ooo!! sa juz wreszcie, dlugo czekalem na ten WDM, beta nie do konca stabilnie dzialala, zaraz sprawdze, dzieki!!
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » sobota 03 mar 2007, 23:51

...ooo!! sa juz wreszcie, dlugo czekalem na ten WDM, beta nie do konca stabilnie dzialala, zaraz sprawdze, dzieki!!...
**********************
ps. a miałeś taka sytuacje jak w moim wczesniejszym poście??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: oduck » sobota 03 mar 2007, 23:59

hmm wlasnie wiesz ze na ASIO mam cos podobnego... tzn nie jak traki wchodza (chociaz akurat odpalilem taki projekt gdzie raczej wszystkie slady kazdy w jednym kawalku sa)
ale jak odpalam pluginy, zwlaszcza te z bardziej rozbudowanym interfejsem (np Fairchild 670) to zdarzaja sie dropy mniejsze lub wieksze. co ciekawe, potem jak suwam pluginem po ekranie to nic nie trzeszczy. nigdy tez nie mialem wczesniej takich klopotow
zasoby zajmowane przez karte sa takie same, nic sie nie zmienilo
ciekawe czy da sie wrocic do starszych sterownikow, majac na uwadze fakt ze zupgradowalem firmware karty..



co do WDM to nic sie nie zmienilo od bety - niektore projekty (mowie o sonarze) jak pierdzialy tak pierdza

ale jak juz sa oficjalne sterowniki to mozna zaczac szperac po forach itp w sumie :)
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » niedziela 04 mar 2007, 10:04

Jak przetłumacze manuala to ci podeśle, tam jest sporo o ustawieniach. Wydaje mi sie ze to gdzieś tutaj jest problem
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: oduck » niedziela 04 mar 2007, 10:09

ale manuala do RME czy SOnara?

bo mam jedno i drugie, i bez tlumaczenia tez sobie radze, ale wszystko mam zgodnie z sugestiami w instrukcjach poustawiane.. wiec watpie czy tu pies pogrzebany
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
havier3
Posty: 344
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: havier3 » niedziela 04 mar 2007, 14:48

A czy ktoś może coś powiedzieć o niowych sterowanikach do 9632 - czy karta pracuje przed to lepiej, wydajniej?

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » poniedziałek 05 mar 2007, 10:06

...ale manuala do RME czy SOnara?
**********************
Do RME. Też niby mam wszstko zgodnie z manualem. Ale jak zagłebiam sie w tłumaczenie, to jest tam wiele niuansów.
Jakiego masz windowsa xp z SP1 i dogrywany SP2 czy od razu z SP2??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: oduck » poniedziałek 05 mar 2007, 11:15

......
**********************


mam od razu z SP2

co ciekawe, zaczalem sobie wlaczac i wylaczac opcje audio w sonarze zeby sprawdzic czy ktoras moze nie bruzdzi i np po wylaczeniu obslugi dwoch rdzeni procesora problem zniknal, wlaczylem z powrotem, i ... nadal nic nie trzeszczalo :O, potem znowu zaczelo, wylaczylem znowu i nie pomoglo wiec wylaczylem "effects tail after stop" oraz"always open all devices" i znowu przestalo i juz nie trzeszczy, nawet przy pracy na dwoch rdzeniach

czlowiek nieraz zglupiec moze przez te maszyny, nie mam pojecia o co chodzi :)

aha, mowie o tej sytuacji z ASIO, na WDM nadal jakies dziwne, za przeproszeniem, pierdzenie mam w niektorych sesjach (ale moze to ma znaczenie ze one na ASIO robione byly i tak zostaly zachowane, moze routing w nich jakos jest na tyle gleboko zapisany ze zmiana engineu owocuje znieksztalceniami? )

fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: wasyl25 » poniedziałek 05 mar 2007, 12:34

A jak masz skonfigurowane wyjścia?? Czy nie ma przypadkiem takiej sytuacji ze na jedno wyjscie działa i MME i ASIO?? np Winamp i jakiś innny program np: cubase?? Bo z tego co sie orjetuje to trzeba dzielić wyjscia na te dla MME i na te dla ASIO. Nie wiem czy terzeba to zrobic w sekcji odsłuchu czy bezposrednio dla wyjść. Sprawdze to dzisiaj i powiem ci co i jak. No chyba ze ty to sprawdzisz pierwszy, to wtedy mam nadzieje ze napiszesz co i jak:P
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Nowe stery do RME - ktoś testował?

Post autor: dub8 » poniedziałek 05 mar 2007, 23:25

......Czy tylko mi nie działa digi check??...
**********************
mi tez nie działa. ale zaraz zaczne z tym walczyc. Karta jakby wydajniej pracuje. Poprzednio musiałem ustawiać wiekszą latencje zeby na wiekszej ilości traków pracowac, bo strasznie dropiło w momecie kiedy wchodziło wiecej ścieżek. Sytuacja była dosyć dziwna: bo gra jeden trak i w momecie kiedy wchodził drugi, bylo takie trzasniecie słychac, i znowu normalnie. Trzaskało tylko w momęcie kiedy wchodził kolejny trak, a pozatym ok. Zwiekszałem latencje na max i ok. U ciebie też tak było?? (dodam ze zaskoczyło mnie to bardzo, bo na np:ESI 1010 nie mam praktycznie wogule problemu z dropami)

dodam że działo sie to w takiej formie tylko na Aicid4, bo w reasonie przy latencji (1.5ms) chodziło bez problemu, przy 0.7ms delikatnie dropiło, ale zadko. Teraz jest prawie ok.
Przy jakiej latencji pracujesz?? i jest bezproblemowo??...
**********************
W acidzie juz dawno nie pracuję ale wydaje mi się, żadnych dropów nie było przy wchodzeniu kolejnych tracków. Czasami słyszałem za to dropy w sound forge 6. Pracuję przy latencji 12-23 ms przy większych projektach i jest nieźle.

ODPOWIEDZ