Tracktion vs Reaper

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: ast » wtorek 05 cze 2007, 12:58

...Justin z tego co wiem podchodzi do tematu elastycznie... W jednej wypowiedzi napisał, że na niekomercyjnej można zarabiać "undergroundowo", chodzi o to że ma ona służyć do demówek, płyt niskonakładowych produkowanych przez osoby prywatne.
**********************
No tak... ale jesli jestem osoba prywatna ktora ma wydac plyte w Universalu albo jakims tam EMI? To chyba nie bedzie niski naklad Ktora licencja wtedy bylaby bardziej odpowiednia?
...
**********************
SOS pisze:
"Some people have been confused by the distinction between these two licence types, so I asked Justin to elaborate. He told me that if you sell 10 copies of your CD he doesn't expect you to buy a commercial licence, but that if you sell 1000 copies you probably should. So what matters is not your intent in making money, but whether or not you actually do. However, since it's impossible for Cockos to police such a distinction, it's ultimately up to the user to act on his or her own conscience."

Krótko mówiąc - jak już wydasz tą płytę, i zarobisz, to odwdzięcz się autorowi programu i kup licencję komercyjną
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: ast » wtorek 05 cze 2007, 12:59

No i jeżeli program ma być na firmę/studio to raczej też licencja komercyjna.
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: preceli » wtorek 05 cze 2007, 19:57

...No i jeżeli program ma być na firmę/studio to raczej też licencja komercyjna....

Nie raczej, na pewno.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: PiotrK » sobota 07 lip 2007, 23:52

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:36 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: Respectus » niedziela 08 lip 2007, 00:07

Szanowny piotrzeK, TUTAJ opisałem moj problem z cubase, czy reaper bedzie lekarstwem na moje bolączki dot. edycji midi?

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: peter1pl » niedziela 08 lip 2007, 00:07

No, trzeba przyznać że teraz jest ładnie
Muszę się przyznać że zacząłem niedawno uzywać Reapera. Jest dużo wydajniejszy od mojego Cubase SL2 (tzn. pozwala uruchomić więcej wtyczek na tych samych ustawieniach drivera). Mogę np. na 3 ścieżkach uruchomić Amplitube2, a on się nawet nie zająknie - Szok! Cubase przy 2 nie wyrabiał. (latencja=128sampli)
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: PiotrK » niedziela 08 lip 2007, 00:27

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:36 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: ZomZom » niedziela 08 lip 2007, 13:43

...Sądzę, że nastąpi najprostszy z rynkowych mechanizmów: KTOŚ kupi Reaper'a i zrobi z nim co zechce.

**********************

Nie koniecznie, tak się składa, że autor Reapera raczej nie ma problemów finansowych. Chyba, że znudzi się tym projektem.
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: elmuz1 » niedziela 08 lip 2007, 21:02

Zaczynam się przyglądać Reaper'owi, jednak jakoś powoli mi to idzie. Wiadomo - przyzwyczajenia do innego programu (Cubase). Nie potrafię np.szybko uzbroić ścieżki do nagrania tzn. robię to, ale chyba jakoś "na około". Wiem, że jest manual, ale...Piotrze! Może by tak jakiś teścik w eis? Na pewno byłoby to pożyteczne dla wielu z nas. Ufam, że dla Ciebie też - wszak redakcja chyba nie jest biedna . Chętnie poczytałbym o doświadczeniach starego użytkownika młodego i "lekkiego" programu. 2,2 Mb i taakie mozliwości!:-o Rzeczywiście Sonary, Cubasy to straszne kobyły!

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Tracktion vs Reaper

Post autor: peter1pl » niedziela 08 lip 2007, 23:25

Ścieżkę się uzbraja jednym kliknięciem (na dole w mikserze).
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

ODPOWIEDZ