jak naprawde jest z tym System Link?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Magellan
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 21 lis 2002, 00:00

jak naprawde jest z tym System Link?

Post autor: Magellan » poniedziałek 14 kwie 2003, 21:07

Czy komuś udało się zlinkować dwa laptopy albo laptopa z Pc-

tem pod Cubase SX? Walczyłem z tym i ZERO !!!!

Oczywiście laptop posiadał kartę na USB ze sterownikami firmy Propagamma

www.usb-audio.de.

Moim zdaniem System Link to kolejna sciema Steinberga!

Czy podzielacie moja opinie?


Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: jak naprawde jest z tym System Link?

Post autor: Helmer » poniedziałek 14 kwie 2003, 21:12

...Czy komuś udało się zlinkować dwa laptopy albo laptopa z Pc-

tem pod Cubase SX? Walczyłem z tym i ZERO !!!!

Oczywiście laptop posiadał kartę na USB ze sterownikami firmy Propagamma

http://www.usb-audio.de.

Moim zdaniem System Link to kolejna sciema Steinberga!

Czy podzielacie moja opinie?

...

**********************

A czy wszystko wziales pod uwage konfigurujac setup? 2 kompy z 2 kartami ze sterownikami ASIO? Polaczone w odpowiedni sposob z odpowiednimi programami i to legalami? Sprawdz na sajcie EiS jest dokladna instrukcja jak to zrobic.



BTW

Jesli robisz to na nielegalach to sorrka, ale sam jestes sciema!

Awatar użytkownika
Magellan
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 21 lis 2002, 00:00

Re: jak naprawde jest z tym System Link?

Post autor: Magellan » poniedziałek 14 kwie 2003, 22:13

A czy wszystko wziales pod uwage konfigurujac setup? 2 kompy z 2 kartami ze sterownikami ASIO? Polaczone w odpowiedni sposob z odpowiednimi programami i to legalami? Sprawdz na sajcie EiS jest dokladna instrukcja jak to zrobic.



BTW

Jesli robisz to na nielegalach to sorrka, ale sam jestes sciema!...

**********************

Mam konkretne pytanie czy to ktos probowal czy nie?

Nie interesuja mnie co mozna gdyby..... ale czy komus sie to udalo czy nie?



Sprawdz na sajcie EiS jest dokladna instrukcja jak to zrobic. - Odp. nie znalazlem dokladnej instrukcji ,same ogolniki!




Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: jak naprawde jest z tym System Link?

Post autor: JacekH » poniedziałek 14 kwie 2003, 22:55

...Czy komuś udało się zlinkować dwa laptopy albo laptopa z Pc-

tem pod Cubase SX? Walczyłem z tym i ZERO !!!!

Oczywiście laptop posiadał kartę na USB ze sterownikami firmy Propagamma

http://www.usb-audio.de.

Moim zdaniem System Link to kolejna sciema Steinberga!

Czy podzielacie moja opinie?

...

**********************

Nie podzielam. Uruchmilem bez problemu i dziala, jak Steinberg przykazal.



Przede wszystkim oba komputery musza miec software obslugujacy SystemLink. Dalej karty musza byc zsynchronizowane - jedna jako master, druga jako slave. Jesli karty nie maja takiej opcji po prostu do tego nie nadaja sie. Po trzecie wszelkie tlumiki - poziomy wejsciowe/wyjsciowe w nominalnych pozycjach. Dalej, jesli kazda karta odgrywajac jakikolwiek dzwiek trafia do drugiej to trzeba wylaczyc monitoring - bo zrobi sie petla. Na obu komputerach tworzysz projekty pracujace z ta sama czestotliwoscia probkowania, uaktywniasz w VST Inputs odpowiednie wejscia cyfrowe. Wchodzisz do ustawien SystemLink i wbierasz tam wejscie/wyjscie cyfrowe karty - na drugim dokladne odpowiedniki i uaktywniasz. Po prostu dziala - komputery zostana wyswietlone na liscie - sieci. Mozesz tu zdefiniowac ilosc wirtualnych portow MIDI - nimi komunikujesz sie miedzy sciezkami MIDI w jednym komputerze, a otwartymi instrumentami VSTi w drugim.



Jesli cos nie dziala to z reguly jest to kwestia ustawien - alba karta pomimo wejscia cyfrowego nie potrafi sie do niego zsynchronizowac, albo poziom wyjsciowy jest zmieniony i powoduje zmiane w materiale.



Nuendo 2.0 moze zgrywac w realtime z uwzglednieniem sprzetowych wejsc - i sadze, ze dopiero tu VST Link nabiera duzego sensu - po prostu te instrumenty VST z pozostalych komputerow, czy wtyczki tam uzyte jako rack efektow beda uwzglednione w mixie (Mixdown) na glownym komputerze - teraz trzeba je rejestrowac najpierw na scizkach audio, a dopiero potem tworzyc Mixdown.



Jacek

ODPOWIEDZ