CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: pakman » poniedziałek 14 sty 2008, 14:20

Witam!

Jakiś czas temu nabyłem laptopa (ASUS FN5 z AMD tk-55 1.80 GHz 2gb ram ) . Jak to ostatnio bywa przybył z zainstalowaną Vistą. Wiem, wiem powinienem wywalić i zainstalować XP, ale to było by zbyt proste :) Przeprowadziłem standarwu tuning sytemu (usługi w tle na max, asio4all, wyłączylem zbędna grafike, punkt przywracania syst, usługę indeskowania, kontrole kont użytkownika itp.).

Wszystko działało dobrze do czasu instalacji (a właściwie próby) sterowników do mojej klawiatury MIDI czyi CME UF5. Oficjalnych sterowników nie ma, natomiast istnieje poradnik jak dokonać tego w Viscie:

link

Postąpiłem dokładnie wg. wskazówek i działało. Problem pojawił się przy podłączeniu klawiatury do innego portu. System wykrywa klawiaturę odbiera sygnały kilka sekund a potem przestaje (sprawdzone przez Minimogue stand alone ver, oraz przez MIDI-OX). Samplitude w ogóle nie widzi portów MIDI UF USB
Problemu nie udało mi sięrozwiązać przez przeinstalowanei systemu, wyłączenie programów działąjących w tle, instalacje a potem modyfikacje starszych sterowników (próbowałem wszystkich wersji) wyłączenie większości usług systemowych.

Windows zachowuje sie jakby gdzies pomiędzy MIDI IN a programem istniał swego rodzaju "MIDI-firewall" który blokuje wszytkie komunikaty.

Forum śledze od daawna, ale mimo wszystko starałem sie wyszukać jakąś wskazówkę, kończą mi się pomysły o co pytać google. Wiem że na forum jest kila osób posiadającyh klawiatury z serii UF. Może ktoś miał podobny problem? Może jakiś pomysł czego szukać, gdzie grzebać?
Pozdrawiam

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: Zbynia » poniedziałek 14 sty 2008, 15:30

nie chclastaj sie z tym gownianym systemie - dalem mu ostatnio szanse i wylecial....
ma problem z dwiema kartami dzwiekowymi(emu i zintegrowana) problem z interfejsami usb,straszliwie dlugo kopiuje pliki co tez wplywa na wydajnosc zapisu i odtwarzania, problemy ze sterownikami i kilkanascie innych
a juz na starcie mieli bez sensu dyskiem nie wiadomo po co mimo powylaczania wszelkich smieci
czuje ze tego systemu i sp1 nie uratuje - ba nawet sp2 - spieprzyli po calosci

radze poczekac na nastepce visty - z rok gora dwa

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 14 sty 2008, 15:33

Zgadzam się ze Zbynią - jak chcesz poważnie pracować, to tylko XP.
Też jakiś czas temu dałem Viście szansę. Nie wykorzystała jej.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: Soundscape » poniedziałek 14 sty 2008, 15:34

...nie chclastaj sie z tym gownianym systemie - dalem mu ostatnio szanse i wylecial....
ma problem z dwiema kartami dzwiekowymi(emu i zintegrowana) problem z interfejsami usb,straszliwie dlugo kopiuje pliki co tez wplywa na wydajnosc zapisu i odtwarzania, problemy ze sterownikami i kilkanascie innych
a juz na starcie mieli bez sensu dyskiem nie wiadomo po co mimo powylaczania wszelkich smieci
czuje ze tego systemu i sp1 nie uratuje - ba nawet sp2 - spieprzyli po calosci

radze poczekac na nastepce visty - z rok gora dwa...
**********************
Kolejne dowody na to, że Vista jeszcze przes dłuuugi czas nie będzie w pełni gotowa do pracy z audio (i jak się też okazuje - z MIDI)...

pakman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2004, 00:00

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: pakman » poniedziałek 14 sty 2008, 17:25

UF5 ma możliwość zasilania z USB lub zasilacza. Po podlaczeniu zasilacza dziala stabilniej - jakies 30 sec zamiast 5. Zasilacz orginalny. Na forum producenta sugerują podłączenie kablem MIDI. Dziwne to bo po XP na tym samym kablu USB wsio smiga...

Nie po to kupilem klawiature z USB żeby teraz kupować jakieś interfejsy MIDI. Kartę miałem e-mu 0404, teraz na oku mam esi u46SE (bez MIDI)

Trzeba będzie zainstalować XP. NIE ma rady. Swoją drogą seria UFx nie jest juz rozwijana i chamstwe jest ze nie ma oficjalnych sterów do Visty...


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 14 sty 2008, 17:48

Trzeba będzie zainstalować XP. NIE ma rady.

Nie będziesz żałował

Swoją drogą seria UFx nie jest juz rozwijana i chamstwe jest ze nie ma oficjalnych sterów do Visty...

Nawet jakby były, to chyba niewiele by pomogło...
Vista by już sama zadbała o to, by mnóstwo rzeczy nie działało...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: CME UF5 vs Vista - problem ze sterownikami

Post autor: Zbynia » poniedziałek 14 sty 2008, 17:56

pewnie masz problem z oszczedzaniem energii portow usb - system przelacza i klawka juz nie ruszy - w ustawieniach portow poszukaj

ale i tak wroc do xp - ladny wyglad to nie wszystko (ps vista ma zmieniony nieco format partycji ntfs - juz po tym gownie dane raz ratowalem - potrafia sie ladnie partycje posypac)

ODPOWIEDZ