Problem z Cubase SE3

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
AM
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2004, 00:00

Problem z Cubase SE3

Post autor: AM » wtorek 15 sty 2008, 20:57

Do niedawna posiadałem Cubas LE i wszystko było ok. Chcąc rozszeżyć możliwości dokupiłem upgrade do SE3 i mam jeden problem: nagrywam midi równo z metronomem i wszystko ustawia się przed kreską lub na jej środku ( z wyprzedzeniem ). Gdyby było odwrotnie to może to by była latencja - ale w tym przypadku. Mam kartę EMU 0404 ( ustawiam latencję na 5 - 7 ms ), klawiaturę XBoard 61, 2G RAM, procek Intel Core Duo 2,6. Poza tym gdy włączę Cubase LE wszystko nagrywa się równo. To zapewne coś w ustawieniach, ale słabo władam angielskim i dołączona książka z instrukcją niewiele mi mówi. Bardzo proszę o pomoc. Szukałem na forum ale nikt nie zgłaszał takiego problemu. Pozdrawiam.
Mam 39 lat a od 18-tu pracuje jako nauczyciel muzyki. Od kilku lat jako hobby interesuje sie nagrywaniem i realizacja dzwieku. Od trzech lat jestem prenumeratorem Estrada i Studio.

Awatar użytkownika
AM
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2004, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: AM » wtorek 15 sty 2008, 22:26

Ponowię zapytanie - dziękuję za odp[owiedź.
Mam 39 lat a od 18-tu pracuje jako nauczyciel muzyki. Od kilku lat jako hobby interesuje sie nagrywaniem i realizacja dzwieku. Od trzech lat jestem prenumeratorem Estrada i Studio.

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: kami » środa 16 sty 2008, 07:21

...Ponowię zapytanie - dziękuję za odp[owiedź....
dużo może byc przyczyn tego problemu, na poczatek sprawdź funkcję
SNAP.. MOżE AQ miałem podobny problem z sb.xfi, przy czwartym vsti,
tragedia.. zegar 3,2ghz.. zastosowanie FREEZE troche pomogło,
co ciekawe na NUENDO 3 tego nie było?? ustawiłem latencje w cubase na 30 -40 też pomogło /troche/ cóż tak to już jest i jeszcze jedno zauważyłem
vsti wpakowane w cubse gra róno , aplikujac inna wtyczkę tu nastepowały
własnie takie anomalie ,to tyle....
**********************
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: kami » środa 16 sty 2008, 07:28

......Ponowię zapytanie - dziękuję za odp[owiedź....
dużo może byc przyczyn tego problemu, na poczatek sprawdź funkcję
SNAP.. MOżE AQ miałem podobny problem z sb.xfi, przy czwartym vsti,
tragedia.. zegar 3,2ghz.. zastosowanie FREEZE troche pomogło,
co ciekawe na NUENDO 3 tego nie było?? ustawiłem latencje w cubase na 30 -40 też pomogło /troche/ cóż tak to już jest i jeszcze jedno zauważyłem
vsti wpakowane w cubse gra róno , aplikujac inna wtyczkę tu nastepowały
własnie takie anomalie ,to tyle....
**********************
...i jeszcze jedno.. przynajmniej tak w moim przypadku
nie robię żadnych upgrade.. jeżeli jedzie mi dobrze i nie potrzebuje więcej
to nie tykam ............
**********************
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: Soundscape » środa 16 sty 2008, 07:46

To zapewne coś w ustawieniach, ale słabo władam angielskim i dołączona książka z instrukcją niewiele mi mówi. Bardzo proszę o pomoc. Szukałem na forum ale nikt nie zgłaszał takiego problemu. Pozdrawiam....
**********************
Cubase chyba już tak ma. Ja np jak quantyzuję, to po tym i tak muszę przesuwać prawie wszystko wstecz ciut...Napewno musisz mieć włączone "snap to grid". Quantyzacja w (np.) CS4 i SX3 o ile pamiętam działała najlepiej na 1/16 i 1/32. Aczkolwiek niekiedy wszystko chodzi bez problemu. (Za to quntyzacja w Sequel...Matko Święta! Dlaczego?!)

Awatar użytkownika
Bitrate
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2002, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: Bitrate » środa 16 sty 2008, 16:57

...Do niedawna posiadałem Cubas LE i wszystko było ok. Chcąc rozszeżyć możliwości dokupiłem upgrade do SE3 i mam jeden problem: nagrywam midi równo z metronomem i wszystko ustawia się przed kreską lub na jej środku ( z wyprzedzeniem ). Gdyby było odwrotnie to może to by była latencja - ale w tym przypadku. Mam kartę EMU 0404 ( ustawiam latencję na 5 - 7 ms ), klawiaturę XBoard 61, 2G RAM, procek Intel Core Duo 2,6. Poza tym gdy włączę Cubase LE wszystko nagrywa się równo. To zapewne coś w ustawieniach, ale słabo władam angielskim i dołączona książka z instrukcją niewiele mi mówi. Bardzo proszę o pomoc. Szukałem na forum ale nikt nie zgłaszał takiego problemu. Pozdrawiam....
**********************
http://knowledgebase.steinberg.de/95_1.html
http://knowledgebase.steinberg.de/183_1.html

Awatar użytkownika
AM
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2004, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: AM » środa 16 sty 2008, 20:21

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Właśnie zadzwoniłem do Audio Factory i jestem w szoku. W 15 sekund Pan który odebrał telefon zlikwidował mi ten problem. To było czyste zawodostwo. Wielu forumowiczy chwaliło już ten sklep - ale ja dzisiaj po bardzo miłej i kompetentnej rozmowie przyznaję im statut "Mój Typ". Dla tych, którzy borykają się z podobnym problemem przekazuję wiadomość - w moim przypadku był to niezaznaczony "Use System Timestamp" w panelu Device Setup. Po zaznaczeniu problem znikł - BRAWO AUDIO FACTORY. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za sugestje.
Mam 39 lat a od 18-tu pracuje jako nauczyciel muzyki. Od kilku lat jako hobby interesuje sie nagrywaniem i realizacja dzwieku. Od trzech lat jestem prenumeratorem Estrada i Studio.

cocktailmusic
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2007, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: cocktailmusic » czwartek 17 sty 2008, 21:29

...Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Właśnie zadzwoniłem do Audio Factory i jestem w szoku. W 15 sekund Pan który odebrał telefon zlikwidował mi ten problem. To było czyste zawodostwo. Wielu forumowiczy chwaliło już ten sklep - ale ja dzisiaj po bardzo miłej i kompetentnej rozmowie przyznaję im statut "Mój Typ". Dla tych, którzy borykają się z podobnym problemem przekazuję wiadomość - w moim przypadku był to niezaznaczony "Use System Timestamp" w panelu Device Setup. Po zaznaczeniu problem znikł - BRAWO AUDIO FACTORY. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za sugestje....
**********************
A tak z ciekawości w Cubase SE3 jest funkcja FREZE i Stacked recording? bo tez zastanawiałem sie nad upgrade z CubaseLE.

cezex
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 31 maja 2005, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: cezex » niedziela 20 sty 2008, 19:37

A tak z ciekawości w Cubase SE3 jest funkcja FREZE i Stacked recording? bo tez zastanawiałem sie nad upgrade z CubaseLE....
**********************
W SE3 nie ma ani freeze anie stacked recording ale w nowym Cubase Essential jest już freeze
http://steinberg.net/1601_1.html

Awatar użytkownika
canio
Posty: 3
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 00:00

Re: Problem z Cubase SE3

Post autor: canio » poniedziałek 28 sty 2008, 04:06

...Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Właśnie zadzwoniłem do Audio Factory i jestem w szoku. W 15 sekund Pan który odebrał telefon zlikwidował mi ten problem. To było czyste zawodostwo. Wielu forumowiczy chwaliło już ten sklep - ale ja dzisiaj po bardzo miłej i kompetentnej rozmowie przyznaję im statut "Mój Typ". Dla tych, którzy borykają się z podobnym problemem przekazuję wiadomość - w moim przypadku był to niezaznaczony "Use System Timestamp" w panelu Device Setup. Po zaznaczeniu problem znikł - BRAWO AUDIO FACTORY. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za sugestje....
**********************
Dzięki Kolego za podzielenie się tym rozwiązaniem na forum. Borykałem się dokładnie z tym samym problemem i już załamywałem ręce, bo myślałem, że to wina kompa, na którego wydałem kupę kasy... Zaraz włączam Cubase'a i mam nadzieję, że Twoje wskazówki pomogą.
Pozdrawiam
Canio

ODPOWIEDZ