Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Elfuello » poniedziałek 28 sty 2008, 00:21

O co chodzi?! Jestem tak wsciekly na upgrade Cubase, ze niech to szlag. Od tamtej pory wszystko sie je... za przeproszeniem. Nie moge tez wrocic do poprzedniej wersji, bo brak czasu i nowe projekty nie sa kompatybilne ze strasza wersja>:/ I co teraz mam? Nagralem linie wokalu....mam z dwa tracki z podkladem...chce zrobic audio mixdown i jak tylko wcisne EXPORT to Cubase zamiera....procek chodzi na 100%.....ale jest "brak odpowiedzi"....juz wywalilem ta sciezke z mikrofonem (mono) i to samo. Co sie moglo zwalic? Inne projekty jako tako sie exportuja, choc zawsze jakies 20sek musi sie zastanowic zanim zacznie przerabiac plik. Juz wgralem Cubase 4 Studio i.....to samo. Oczywiscie oprogramowanie oryginalne. Trace cierpliwosc, bo pilnie musze zgrac material a tu lipa. POMOCY!!!
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Zbynia » poniedziałek 28 sty 2008, 06:26

moze jakas wtyczka??

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: kami » poniedziałek 28 sty 2008, 07:02

...moze jakas wtyczka??...
**********************
cześć ZBYNIA! Ty nigdy nie sypiasz????
teraz powaga ja np. upgrade robię na drugim kompie , jak mi chodzi to co ma chodzić to nie ruszam. po drugie mam dwa alternatywne programy i wrazie;W; pracuję na nich. przegraj trcki na np. sonara /chyba wiesz jak to sie robi /
i tam skończ robotę a konflikt cubase zostaw na wolną chwilę.
tak jak mówi ZBYNIA , może wtyka , może jakieś pozostałości niekompatybilne
a tak pro- realizm.. po co upgrade!!!!!!!!!!!!!!. to się nigdy nie skończy,
a nerwy jakie

jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Soundscape » poniedziałek 28 sty 2008, 08:12

...moze jakas wtyczka??...
**********************
Też tak podejrzewam. U mnie np. CS4 potrafi się tak zawiesić przy ładowaniu większej ilości (czasami też np. dwóch) instrumentów Native Instruments. Jakie masz wtyczki na śladach?

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Elfuello » poniedziałek 28 sty 2008, 12:36

Rozwiazalem problem, ale to troche smieszne, ze w taki sposob. Podzielilem znacznikiem na pasku na 3 czesci.....bo projekt mial godzine.....to wyeksportowalem po 20 minut. I zadzialalo. Dziwna sprawa, ze nie chcial ruszyc za jednym razem wszystkiego.
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Soundscape » poniedziałek 28 sty 2008, 12:42

...Rozwiazalem problem, ale to troche smieszne, ze w taki sposob. Podzielilem znacznikiem na pasku na 3 czesci.....bo projekt mial godzine.....to wyeksportowalem po 20 minut. I zadzialalo. Dziwna sprawa, ze nie chcial ruszyc za jednym razem wszystkiego.
...
**********************
Bardzo dziwna sprawa, bo podobne problemy miały niegdyś programy typu Magix Musicmaker (np. nie dało się pociąć śladu dłuższego niż 3 minuty itp.). A ten problem miałeś tylko przy tym jednym projekcie czy też zdażał się przy krótszych?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Zbynia » poniedziałek 28 sty 2008, 12:51

sypiam ale akurat walnalem pare piwek przed i przysuszylo z rana :)

co do cubase to faktycznie dziwna sprawa - moze by ruszyl tylko zastanawial sie cos przeliczajac?

programisci to chyba jedyna grupa ktora bezproblemowo moze sprzedawac buble biorac za to gruba kase i nic sobie z tego nie robiac

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Elfuello » poniedziałek 28 sty 2008, 13:04

Raczej w kazdym projekcie, bo jednak nie wykorzystalem ani jednej wtyczki VST, wiec wykluczone, by takowa robila zamet. Owszem, sadzac po tym, ze gdy uruchomie eksport......to slysze, ze wiatraczek zaczyna nabierac wysokich obrotow.....ale dysk cos nie za bardzo. Na pewno cos oblicza, ale juz cierpliwie zostawilem kompa na godzine i nic nie ruszyl. A po podzieleniu to zastanowil sie za pierwszym razem tak okolo 20 sekund i ruszyl.....przy nastepnych kawalkach juz od razu.
Czekam na madrych informatykow, ktorzy zrobia jakis tool typu convert from Cubase 4 to Nuendo. Jak ja mile wspominam tamten program kurcze.....to pokusilem sie na C4 i to z upgrade. Moze sam C4 nie jest taki zly....ale teraz? Strasznie duzo czasu marnuje na to, by sie z nim dogadac....az przychodzi kryzys poznej godziny i czlowiek idzie spac...a projekt jak lezal, tak lezal:/ KOSZMAR PANOWIE!!!
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: kami » poniedziałek 28 sty 2008, 15:11

...Raczej w kazdym projekcie, bo jednak nie wykorzystalem ani jednej wtyczki VST, wiec wykluczone, by takowa robila zamet. Owszem, sadzac po tym, ze gdy uruchomie eksport......to slysze, ze wiatraczek zaczyna nabierac wysokich obrotow.....ale dysk cos nie za bardzo. Na pewno cos oblicza, ale juz cierpliwie zostawilem kompa na godzine i nic nie ruszyl. A po podzieleniu to zastanowil sie za pierwszym razem tak okolo 20 sekund i ruszyl.....przy nastepnych kawalkach juz od razu.
Czekam na madrych informatykow, ktorzy zrobia jakis tool typu convert from Cubase 4 to Nuendo. Jak ja mile wspominam tamten program kurcze.....to pokusilem sie na C4 i to z upgrade. Moze sam C4 nie jest taki zly....ale teraz? Strasznie duzo czasu marnuje na to, by sie z nim dogadac....az przychodzi kryzys poznej godziny i czlowiek idzie spac...a projekt jak lezal, tak lezal:/ KOSZMAR PANOWIE!!!
...
**********************
może to zabrzmi trochę nie tak, ale po zrobieniu upgrade w preferencjach
audio przestawił się algorytm???!!! może w ogóle się coś poprzestawiało
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zwiecha Cubase 4 przy audio mixdown

Post autor: Zbynia » poniedziałek 28 sty 2008, 19:04

a jakas firma sie ostatnio chwalila programem do konwersji sesji miedzy roznymi programami ale za cholere nie moge sobie przypomniec gdzie co i jak.......

moze to byloby jakims rozwiazaniem a i napewno ulatwieniem dla wielu ludzi niz chlastanie sie z badziewnym omf.....

ODPOWIEDZ