Cubase się wiesza przy starcie

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Miguel_El_Hmon
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 00:00

Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Miguel_El_Hmon » poniedziałek 28 sty 2008, 15:15

Witam!

Jestem tu nowy więc moje pytania mogą się wydawać tendencyjne jednak ciężko jest wśród takiego ogromu postów znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Od lat pracuję na Adobe Audition, ale chciałbym być bardziej standardowy no i mieć większe możliwości. Chcę zacząć bawić się wtyczkami VST (Audition 3.0 niby obsługuje VST ale coś nie chce ich załadować, więc postanowiłem przejść na Cubase. Udało mi się go uruchomić raz. Przy próbie drugiego uruchomienia podczas skanowania Plug-inów program się zawiesza.

Czy ktoś miał już podobny problem? Cubase SX3
muzyka to pół mojego serca, drugie pół to moja baba :)

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: kami » poniedziałek 28 sty 2008, 15:27

...Witam!

Jestem tu nowy więc moje pytania mogą się wydawać tendencyjne jednak ciężko jest wśród takiego ogromu postów znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Od lat pracuję na Adobe Audition, ale chciałbym być bardziej standardowy no i mieć większe możliwości. Chcę zacząć bawić się wtyczkami VST (Audition 3.0 niby obsługuje VST ale coś nie chce ich załadować, więc postanowiłem przejść na Cubase. Udało mi się go uruchomić raz. Przy próbie drugiego uruchomienia podczas skanowania Plug-inów program się zawiesza.

Czy ktoś miał już podobny problem? Cubase SX3...
**********************
dzwoń do ZBYNIA, bo ja nie mam sił...........
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: peak » poniedziałek 28 sty 2008, 15:34

......Witam!

Jestem tu nowy więc moje pytania mogą się wydawać tendencyjne jednak ciężko jest wśród takiego ogromu postów znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Od lat pracuję na Adobe Audition, ale chciałbym być bardziej standardowy no i mieć większe możliwości. Chcę zacząć bawić się wtyczkami VST (Audition 3.0 niby obsługuje VST ale coś nie chce ich załadować, więc postanowiłem przejść na Cubase. Udało mi się go uruchomić raz. Przy próbie drugiego uruchomienia podczas skanowania Plug-inów program się zawiesza.

Czy ktoś miał już podobny problem? Cubase SX3...
**********************
dzwoń do ZBYNIA, bo ja nie mam sił........... ...
**********************
Dystrybutorem Steinberga w Polsce jest AudioFactory. Po podaniu numeru seryjnego na pewno Ci pomogą.
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Zbynia » poniedziałek 28 sty 2008, 19:01

klasyk - spieprzona wtyczka

dam ci dobra rade - olej cubase - sa fajniejsze i mniej problematyczne programy.....

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Mruczasss » poniedziałek 28 sty 2008, 20:22

albo wywal poprostu wtyczke i dorwij sprawniejsza jej wersje. Mialem kiedys identyczna zenujaca sytuacje niestety. Zbynia jak juz sie wdepnie w jakis program i sie w nim siedzi troche czasu to potem przesiadka na nowy to tylko strata czasu -zreszta sam wiesz. A z kubusiem wielokrotnie mialem takie stabilnosciowe problemy. Np sytuacja typu siedze pol dnia nad mixem by w ulamku sekudny zobaczyc jak cubase wisi a razem z nim moja cala robota :/ Wtedy nic tylko czeste zapisywanie. A co do tego problemu to najlepiej jezeli podmienisz plik tej wtyczki na jakikolwiek inny - to chociaz juz kubus wystartuje.
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Arab » poniedziałek 28 sty 2008, 21:35

...klasyk - spieprzona wtyczka

dam ci dobra rade - olej cubase - sa fajniejsze i mniej problematyczne programy........
**********************
Przyłączam się do dyskusji, ponieważ sam ma już dość tego programu. Mam też sequel ale on nie obsługuje vst. Jaki Daw (oprócz Live'a) mi polecasz?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 28 sty 2008, 21:50

Ja używam Sonara i sobie chwalę.

Awatar użytkownika
havier3
Posty: 344
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: havier3 » poniedziałek 28 sty 2008, 23:43

to nie probem cubase lecz ktorejs z wtyczek - ktorej? nazwa bedzie na wyswietlon ana dole w momencie zwisu Cubase. Pozdro

Miguel_El_Hmon
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: Miguel_El_Hmon » wtorek 29 sty 2008, 10:33

Hehe rada z olaniem Cubase'a nie jest zła ale to jeden z bardziej intuicyjnych (jak dla mnie) programów. Ściągam dema wszystkiego, mam też darmowe wersje, szukam czegoś co mi podejdzie. Ableton Live jest dla mnie za bardzo zakręcony... eh nainstalowałem już tyle tego wszystkiego że widocznie zaśmieciłem system.

Odnośnie walniętej wtyczki to mam rozumieć że może być ona rówież powodem niemożności zainstalowania pluginów VSTi w Adobe Audition 3.0?
muzyka to pół mojego serca, drugie pół to moja baba :)

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Cubase się wiesza przy starcie

Post autor: devil » wtorek 29 sty 2008, 12:33

...Hehe rada z olaniem Cubase'a nie jest zła ale to jeden z bardziej intuicyjnych (jak dla mnie) programów. Ściągam dema wszystkiego, mam też darmowe wersje, szukam czegoś co mi podejdzie. Ableton Live jest dla mnie za bardzo zakręcony... eh nainstalowałem już tyle tego wszystkiego że widocznie zaśmieciłem system.

Odnośnie walniętej wtyczki to mam rozumieć że może być ona rówież powodem niemożności zainstalowania pluginów VSTi w Adobe Audition 3.0?...
**********************
a czy po zainstalowaniu wtyczki, odswiezyles efekty w Audition 3 ?
pamietaj ze efekty vsti sa dostepne do wyboru dopiero na stworzonej sciezce midi. tak weic normalnie np w oknie edit view ich nie zobaczysz.

pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

ODPOWIEDZ