Word clock

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Word clock

Post autor: tomsfactory » niedziela 01 cze 2003, 12:25

Witam

Zastanawiam sie nad zakupieniem preampu behringer VX2496. Bo na taki mniena rzaie stac.

To urządzenie posiada world Clock - tak jak mój wami rack 24. Czy ktos mógłby mi praktycznie wytłumaczyć, co mi to daje, i co to sa ramki, etc? I jak to podłączyć , wiem ze przez Bnc. Ale do czego to w ogóle jest?

Dzieki

Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Word clock

Post autor: tomsfactory » niedziela 01 cze 2003, 12:26

...Witam

Zastanawiam sie nad zakupieniem preampu behringer VX2496. Bo na taki mniena rzaie stac.

To urządzenie posiada world Clock - tak jak mój wami rack 24. Czy ktos mógłby mi praktycznie wytłumaczyć, co mi to daje, i co to sa ramki, etc? I jak to podłączyć , wiem ze przez Bnc. Ale do czego to w ogóle jest?

Dzieki...

**********************

World clock - sorry


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Word clock

Post autor: MB » niedziela 01 cze 2003, 13:05

World Clock to specjalny sygnał zegarowy pochodzący zazwyczaj od dedykowanego zewnętrznego generatora o dużej precyzji i stabilności, do którego synchronizuje się wszystkie urządzenia studyjne (za pośrednictwem ich gniazd wejściowych WC). Powoduje to, że wszystkie elementy chodzą synchronicznie i się nie rozjeżdżają. Oczywiście stosowanie WC ma sens wtedy, gdy masz więcej niż dwa urządzenia, które są źródłem sygnału cyfrowego.

Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Word clock

Post autor: tomsfactory » niedziela 01 cze 2003, 13:08

...World Clock to specjalny sygnał zegarowy pochodzący zazwyczaj od dedykowanego zewnętrznego generatora o dużej precyzji i stabilności, do którego synchronizuje się wszystkie urządzenia studyjne (za pośrednictwem ich gniazd wejściowych WC). Powoduje to, że wszystkie elementy chodzą synchronicznie i się nie rozjeżdżają. Oczywiście stosowanie WC ma sens wtedy, gdy masz więcej niż dwa urządzenia, które są źródłem sygnału cyfrowego....

**********************

Dziekuje.

Czyli to znaczy ze do tych dwóch urządzen nie potrzebna mi jest taka synchronizacja? tak?

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Word clock

Post autor: MB » niedziela 01 cze 2003, 14:14

Czyli to znaczy ze do tych dwóch urządzen nie potrzebna mi jest taka synchronizacja? tak?...

**********************

W przypadku 2 urządzeń zazwyczaj jedno jest nadajnikiem, drugie odbiornikiem sygnału i odbiornik powinien zsynchronizować się z zegarem nadajnika zawartym w samym sygnale. Tak się dzieje w przypadku połączenia światłowodowego ADAT, dla SPDIF dochodzą jeszcze problemy jittera, bowiem w tym ostatnim zegar jest odzyskiwany z samych danych, a to jest zawodne. Jednak prawdziwa potrzeba stosowania WC ma miejsce, gdy masz więcej niż 1 źródło sygnału cyfrowego i wchodzisz tymi różnymi źródłami do wspólnego odbiornika (np. miksera cyfrowego). Wtedy dla uniknięcia kłopotów te źródła powinny pracować synchronicznie.

Awatar użytkownika
SUN
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 26 paź 2006, 00:00

Re: Word clock

Post autor: SUN » wtorek 31 paź 2006, 10:24

...World Clock to specjalny sygnał zegarowy pochodzący zazwyczaj od dedykowanego zewnętrznego generatora o dużej precyzji i stabilności, do którego synchronizuje się wszystkie urządzenia studyjne (za pośrednictwem ich gniazd wejściowych WC). Powoduje to, że wszystkie elementy chodzą synchronicznie i się nie rozjeżdżają. Oczywiście stosowanie WC ma sens wtedy, gdy masz więcej niż dwa urządzenia, które są źródłem sygnału cyfrowego....
**********************
UWAZAM ze zaszla drobna pomylka---
to znaczy NIE- World Clock - a WORD CLOCK
samo tlumaczenie jest WORD-slowo ,a WORLD-świat

DALEJ wszystko uwazam ze jest prawda z Word Clock jest potrzebny gdy staramy sie pozostac w ''cyfrowym świecie'' z conajmniej dwoma urzadzeniami cyfrowymi -Kartami,mikserami
procesorami efekt. i zeby sie to wszystko
nie rozjezdzalo.

pzdr.
Przeznaczam sporo czasu na tworzenie MUZYKI i nie jest to tylko moje hobby - może w jakimś sensie to sposób na życie !

nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Word clock

Post autor: nextaz » wtorek 25 wrz 2007, 16:00

witam

odswiezam ten starodawny temat poniewaz potrzebuje kupic kabel BNC
aby zsynchronizowac dwa interfejsy audio.

dla pewnosci pytam wiec jakie sa wymagania techniczne odnosnie tego kabla i gdzie radzicie kupic.

czy nada sie kabel z allegro "Kabel BNC rg-58A/U" lub "KABEL BNC WT/WT 50 Ohm 2m / 1135" (wystarczy wpisac w wyszukiwarce?)

pytanie nr 2 jak max dlugie kable BNC do synchronizacji wordclock mozna profesjonalnie uzywać

dzieki

nextaz



nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Word clock

Post autor: nextaz » wtorek 25 wrz 2007, 16:40

hehe chodzilo mi o wyszukiwarke allegro

i jasne sam tez szukalem ale jakos w polandzie czytelnie opisanego kabla bnc nie znalazlem wiec pytam dla upewnienia.

rozumiem ze kabel taki powinien byc (no wlasnie musi czy nie?) byc 75ohmowy - i ze kabel video i word clock to to samo.
i teraz bądz tu madry czy kable z allegro zadziałaja - zadziałaja?:)

nextaz

nextaz
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2006, 00:00

Re: Word clock

Post autor: nextaz » wtorek 25 wrz 2007, 17:13

albo inaczej

gdzie radzicie kupic najszybciej w polandzie kabel bnc wordclock rg59
albo jakis zamiennik

nextaz

igorbremek
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 cze 2023, 18:51

Re: Word clock

Post autor: igorbremek » sobota 03 cze 2023, 18:56

nextaz pisze:
wtorek 25 wrz 2007, 17:13
positive words that start with v
albo inaczej

gdzie radzicie kupic najszybciej w polandzie kabel bnc wordclock rg59
albo jakis zamiennik

nextaz
Witam, wiem, że wątek jest bardzo stary. Jednak myślę o zakupie wzmacniacza Word Clock. Czy nadal warto teraz w 2023 r., Czy też istnieją alternatywy?

ODPOWIEDZ