Ableton Live - problem

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
kotononami
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: kotononami » wtorek 04 lis 2008, 22:19

widze ze moje pytanie kazdy konsekwentnie olewa.....no coz, sprobuje raz jeszcze.mam akai mpk49 i abletona live 7.podlaczam akaike przez USB wszystko niby gra, niby dziala.problemem jest to ze wszystko nagrywa sie z opoznieniem.sa to milisekundowe sprawy ale strasznie upierdliwe.jak ktos juz tu napisal rozwiazaniem moze byc podlaczenie kontrolera poprzed MIDI.nie mam w karcie dzwiekowej wejsc MIDI,w takim razie musze kupic interfejs MIDI.widzialem takie tylko ze na USB.podpowiedzcie cos panowie bo juz powoli zaczynam sie wnerwiac.licze na powazne odpowiedzi!!!

timerus
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: timerus » wtorek 04 lis 2008, 23:35

...widze ze moje pytanie kazdy konsekwentnie olewa.....no coz, sprobuje raz jeszcze.mam akai mpk49 i abletona live 7.podlaczam akaike przez USB wszystko niby gra, niby dziala.problemem jest to ze wszystko nagrywa sie z opoznieniem.sa to milisekundowe sprawy ale strasznie upierdliwe.jak ktos juz tu napisal rozwiazaniem moze byc podlaczenie kontrolera poprzed MIDI.nie mam w karcie dzwiekowej wejsc MIDI,w takim razie musze kupic interfejs MIDI.widzialem takie tylko ze na USB.podpowiedzcie cos panowie bo juz powoli zaczynam sie wnerwiac.licze na powazne odpowiedzi!!!...
**********************
jesli nie masz trzaskow w dzwieku to zmiejsz jeszcze latencje i sprobuj

Awatar użytkownika
kotononami
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: kotononami » środa 05 lis 2008, 16:20

jesli nie masz trzaskow w dzwieku to zmiejsz jeszcze latencje i sprobuj...
**********************
niestety to tez nie pomaga.......

timerus
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: timerus » środa 05 lis 2008, 18:22

...jesli nie masz trzaskow w dzwieku to zmiejsz jeszcze latencje i sprobuj...
**********************
niestety to tez nie pomaga....... ...
**********************
aha..o jakie nagrywanie chodzi - projektu w realtime na audio ? czy granie nut na live przy zapisie ?

Awatar użytkownika
kotononami
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: kotononami » środa 05 lis 2008, 21:04

aha..o jakie nagrywanie chodzi - projektu w realtime na audio ? czy granie nut na live przy zapisie ?...
**********************
chodzi o nagrywanie powiedzmy przykladowo partii basu do podkladow albo nagrywanie perkusji przy pomocy padow w domowym "studiu"......

timerus
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: timerus » środa 05 lis 2008, 21:21

...aha..o jakie nagrywanie chodzi - projektu w realtime na audio ? czy granie nut na live przy zapisie ?...
**********************
chodzi o nagrywanie powiedzmy przykladowo partii basu do podkladow albo nagrywanie perkusji przy pomocy padow w domowym "studiu".........
**********************
czyli zapis nut z kontrolera (usb), mozesz zrobic screen'a z preferencji audio abletona ?

Awatar użytkownika
kotononami
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: kotononami » środa 05 lis 2008, 21:31

timerus moglbys odezwac sie do mnie na gg to ci wysle tego screena??3971575

Awatar użytkownika
kotononami
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: kotononami » środa 05 lis 2008, 22:47


BeatOven
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: BeatOven » piątek 14 lis 2008, 12:32

Problem z Livem prawdopodobnie skończony. Przypadkiem odkryłem, że w menedżerze, w procesach, po uruchomieniu pojawia się jakby w dwóch instancjach. Zamknięcie jednej powoduje zamknięcie programu, ale druga instancja jest tylko w procesach a nie na ekranie i nie da się jej wyłączyć. Wyłączenie Live'a w górnym rogu ekranu powodowało jego zostanie w procesach. W ten sposób udało mi się odpalić 4 instancje. Oczywiście zaraz się zawiesił. Kumpel informatyk w tym grzebał i teraz wszystko działa, ale nie wie dlaczego, bo próbował na wyczucie. Dziękuję wszystkim, którzy próbowali pomóc.

BeatOven
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 00:00

Re: Ableton Live - problem

Post autor: BeatOven » czwartek 08 cze 2017, 20:43

Odświeżam stary temat. Z Livem się dogadałem i od wielu lat gramy razem. Zagadnienie, które pragnę przedstawić nie jest dla mnie problemem, ale bardzo mnie intryguje. Wychodzę z kompa przez USB do iinterfejsu Behhringer U-Control UCA-202 i po analogu do miksera. Jeżeli wypnę z miksera kabel Ableton się zawiesza. Jeżeli grał to przestaje i już nie ruszy, jeżeli nie grał to nie zagra. Trzeba go zrestartować. Raczej nie mam potrzeby przepinania kabli, ale sporadycznie mi sie to zdarzało, stąd o tym wiem. Nie rozumiem tylko co mam piernik do wiatraka i to jest zagadka wszechświata dla forumowiczów żeby się nie nudzili.


ODPOWIEDZ