Native Instruments Komplete 6

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: KAFEL » piątek 04 wrz 2009, 09:47

Panie Kafel! A czy w trybie stand alone, na asio masz dzwiek?

Wiem, debilne pytanie ale u mnie (Wave Terminal 192X) nie chce chodzic na asio wcale. :(

Kontakt player, Kontakt 3, Analog factory, Reaper - wszystko hula, ze az milo. I razem spiete i kazde z osobna (stand alone). A maschine nie.

Wciskam "play" na maszynce i aranz startuje, miernik pokazuje, ze gra ale nic nie slychac.

Gdy przelacze na Direct Driver to gra ale pojawia sie latencja i trzaski. Czytalem na zagranicznych forach, ze pomagaja "asio4all" ale u mnie to wywalaja one system (win xp). Moze masz jakas koncepcje -  hmmm???


 


U mnie na laptopie w ASIO na USB X-Station i 1616m PCMCIA działa bez problem na VSTi i standalone. Na pewno nie polecam w tym wypadku "protezy" asio4all. Nie wiem w jakim środowisku sprzętowym odpalasz swój Maschine więc trudno mi cokolwiek doradzić.


Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: mastyk » piątek 04 wrz 2009, 20:41

...
Reszta softu bez zmian. Tak trochę to Komplete 6 wydaje się posklejane "na siłę" z bieżącej pracy programistów, typu "kończcie te poprawki i pakujemy bo już wrzesień". Nadal to świetny soft, ale sam update wydaje się robiony chybcikiem.
...
 

Zgadza się. Chyba za dużo kasy i wysiłku wpompowali w nowe koncepcje. Sam mam Maschine od 2 tygodni i jestem pod dużym wrażeniem tej mixtury hardware'u z softem, tylko szkoda że stało się to kosztem mojego "ukochanego" Komplete. Podejrzewam że kryzys też ich trochę przyhamował.
...
 


 


 


Według mnie coś innego jest bardzo ważne - obecna cena!!! Komplete 3 kupowałem za chyba 2,5x tyle. Jeżeli ktoś nie ma tego softu, to warto wydać te pieniadze.


Pozdrawiam
Marcin


Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: KAFEL » sobota 05 wrz 2009, 12:06

..Według mnie coś innego jest bardzo ważne - obecna cena!!! Komplete 3 kupowałem za chyba 2,5x tyle. Jeżeli ktoś nie ma tego softu, to warto wydać te pieniadze.

Pozdrawiam
Marcin
...
 


Ja też pamiętam ile wydałem na Komplete 2 oraz kolejne aktualizacje i jakoś nie żałuję Cool


Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: chris » sobota 05 wrz 2009, 14:16

U mnie na laptopie w ASIO na USB X-Station i 1616m PCMCIA działa bez problem na VSTi i standalone. Na pewno nie polecam w tym wypadku "protezy" asio4all. Nie wiem w jakim środowisku sprzętowym odpalasz swój Maschine więc trudno mi cokolwiek doradzić.
...
 


Stacjonarny, WIn XP, PIV 3.0, 1,5 Gb Ram, WT192X ,Ati radeon 9200 (dwa monitory).


Sprzet jest ok. Ale wlasnie wymyslilem sobie, ze moze problem lezy w USB.


Moze mam za duzo powpinane w usb??? Czyli:


Z tylu: klawiatura z mysza(bez przew.), Virus snow, Mbox2Mini,Ni Maschine


Z przodu: midiman 2x2, pendrive.


Sprobuje wszystko wypiac i zostawie tylko mashine {#hmm}


 






Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: KAFEL » sobota 05 wrz 2009, 17:19

Stacjonarny, WIn XP, PIV 3.0, 1,5 Gb Ram, WT192X ,Ati radeon 9200 (dwa monitory).

Sprzet jest ok. Ale wlasnie wymyslilem sobie, ze moze problem lezy w USB.

Moze mam za duzo powpinane w usb??? Czyli:

Z tylu: klawiatura z mysza(bez przew.), Virus snow, Mbox2Mini,Ni Maschine

Z przodu: midiman 2x2, pendrive.

Sprobuje wszystko wypiac i zostawie tylko mashine {#hmm}

Czy w końcu chodzi o brak dźwięku na ASIO w standalone, czy brak komunikacji kontrolera Maschine z PC na standalone ? Bo jeśli o to pierwsze to USB nie ma nic do żeczy. Chociaż może z powodu MboxMini, który zdaje się jest twoją kartą dźwiękową (?) ...drugą (!?).
Dlaczego na stacjonarny PC używasz audio na USB na dodatek w tak bogatym towarzystwie ? Faktycznie strasznie "naćpane" masz w tym kompie Laughing


Awatar użytkownika
chris
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: chris » niedziela 06 wrz 2009, 09:14

Czy w końcu chodzi o brak dźwięku na ASIO w standalone, czy brak komunikacji kontrolera Maschine z PC na standalone ? Bo jeśli o to pierwsze to USB nie ma nic do żeczy. Chociaż może z powodu MboxMini, który zdaje się jest twoją kartą dźwiękową (?) ...drugą (!?). Dlaczego na stacjonarny PC używasz audio na USB na dodatek w tak bogatym towarzystwie ? Faktycznie strasznie "naćpane" masz w tym kompie Laughing
...
 



Jeju. Napisalem wczesniej, ze nie ma dzwieku. Komunikacja jest. Nie gra mi na asio (WT192X) a pokazuje, ze gra (miernik w maschine). Jaka wepne maschine jako vst w reaperze (na WT192X na asio) to piekine gra. Tylko nie w stand aloneSealed


Nacpane, bo kupilem Mbox2mini co by powalczyc z protoolsem. Po za tym odpowiadaly mi dodatkowe programy dodawane do mboxa2mini (gl. raeason i analog factory). Reaper mi sie spodobal i olalem protoolsa.


A z mbox2mini jest wielki problem "pisku" jak go podpinasz (audio out)do czegokolwiek co ma wlasne zasilanie (problem nie do rozwiazania). I dla tego chce grac maschine na WT192X .A mbox2mini zapakuje w pudeleczko i schowam do szafy.


Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: mastyk » niedziela 06 wrz 2009, 10:50

...
..Według mnie coś innego jest bardzo ważne - obecna cena!!! Komplete 3 kupowałem za chyba 2,5x tyle. Jeżeli ktoś nie ma tego softu, to warto wydać te pieniadze.

Pozdrawiam
Marcin
...
 

Ja też pamiętam ile wydałem na Komplete 2 oraz kolejne aktualizacje i jakoś nie żałuję Cool
...
 


 


Przecież nie napisałem, że żałuję :)


 


ale z drugiej strony w tej wersji NIE MA PRO-53, czyli jednego z moich ulubionych...


to dziwne, nie powinni tak robić...


m.


Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: KAFEL » niedziela 06 wrz 2009, 11:58

ale z drugiej strony w tej wersji NIE MA PRO-53, czyli jednego z moich ulubionych...

to dziwne, nie powinni tak robić...

m.
...
 


Może to ukłon (dosyć dziwny) w stronę wiernych klientów którzy nabyli go z poprzednimi wersjami Komplete ? Kiedyś tak samo zniknął np. Intakt i Kompakt.


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: Soundscape » poniedziałek 07 wrz 2009, 09:18

Może to ukłon (dosyć dziwny) w stronę wiernych klientów którzy nabyli go z poprzednimi wersjami Komplete ? Kiedyś tak samo zniknął np. Intakt i Kompakt.
...
 


Nie tylko Intakt i Kompakt, ale też Vokator. Cóż...czasy się zmieniają. Jednak popieram wypowiedź, że kto nie ma, za te pieniądze lepiej nie kupi.


Recoil
Posty: 33
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Native Instruments Komplete 6

Post autor: Recoil » poniedziałek 07 wrz 2009, 13:30





Nie tylko Intakt i Kompakt, ale też Vokator. Cóż...czasy się zmieniają. Jednak popieram wypowiedź, że kto nie ma, za te pieniądze lepiej nie kupi.
...


Ano kupi. Za rok przed wejściem na rynek Komplete 7




 

ODPOWIEDZ