Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: Laliszon » czwartek 11 lut 2010, 20:20

Witam


Od jakiegoś dawna używałem sobie cubase 4 w systemie 10.4.11 nie  zmieniałem systemu bo wszystko grało. Ale wczoraj kupiłem sobie większy komputer z następnym systemem 10.5.8  . Próbuję więc zainstalować sobie szacownego już cubase 4  i co się okazuje nie mogę tego zrobić!!!.  Pytanie czy ten cubase powinien chodzić na tym systemie czy będę się musiał cofnąć do 10.4. ?


 


Awatar użytkownika
MadB
Posty: 39
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: MadB » czwartek 11 lut 2010, 20:36

Ja mam Cubase 4 Essential i Leoparda i wszystko chodzi ok :)

[b] Tutaj klikamy: [url]http://www.youtube.com/watch?v=r3NSBzoEXkY[/url] i muzyki słuchamy [/b]

Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: Laliszon » czwartek 11 lut 2010, 21:40

U mnie dziwna sprawa wszystko idzie dobrze zaczyna instalować aż nagle pojawia się komunikat:


Instalacja nie powiodła się , instalator nie mógł znaleźć danych niezbędnych do instalowania oprogramowania.Sprawdz nośnik instalacyjny lub połączenie z inyrtnetem. itd.

Sprzawdziłem nośnik, płytka jest bez skazy.
I co mam o tym myśleć?

Ktoś coś podpowie?


Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: Laliszon » czwartek 11 lut 2010, 23:31

Co ciekawe poszedłem na około, zainstalowałem najpierw upgrade c4.03 i program ruszył, oczywiście halion one wykrzacza program natychmiast po otwarci, jednak cała reszta funkcji działa, wszystkie plugi, sprawnie odtwarza nawet duże sesje. Co ciekawe program dał się zainstalować z płytki na drugim zewnętrznym dysku. Dało się też dostać do zawartości pliku do instalacji ,pokazać zawartość i zainstalować po kolei kady ze składników. Z oryginalnej płyty za diabła nic nie chciało wstawać. Generalnie dziwadło. Nie jest mi oczywiście ten halion pokładowy do niczego potrzebny ale nie kumam dlaczego to nie działa tak jak powinno. Czyli z oryginalnego pudełeczka do kompka i tyle. Co ciekawe tylko ten cubase robi jakieś uniki na osx 10,5,8 na 104.11 na macbooku pro działa bez większych problemów. wszystko inne się sprawuje idealnie.
Tak na marginesie używam tej starej wersji 4.03 bo mi czyta sesje ze starego nuendo 1.5.3.


Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: Groover » czwartek 11 lut 2010, 23:54

...Co ciekawe poszedłem na około, zainstalowałem najpierw upgrade c4.03 i program ruszył, oczywiście halion one wykrzacza program natychmiast po otwarci, jednak cała reszta funkcji działa, wszystkie plugi, sprawnie odtwarza nawet duże sesje. Co ciekawe program dał się zainstalować z płytki na drugim zewnętrznym dysku. Dało się też dostać do zawartości pliku do instalacji ,pokazać zawartość i zainstalować po kolei kady ze składników. Z oryginalnej płyty za diabła nic nie chciało wstawać. Generalnie dziwadło. Nie jest mi oczywiście ten halion pokładowy do niczego potrzebny ale nie kumam dlaczego to nie działa tak jak powinno. Czyli z oryginalnego pudełeczka do kompka i tyle. Co ciekawe tylko ten cubase robi jakieś uniki na osx 10,5,8 na 104.11 na macbooku pro działa bez większych problemów. wszystko inne się sprawuje idealnie.
Tak na marginesie używam tej starej wersji 4.03 bo mi czyta sesje ze starego nuendo 1.5.3.

...
 


 


spróbuj przełączyć na język angielski. Powinno pomóc.


 


Pozdro


Groover


[addsig]
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: ratio » piątek 12 lut 2010, 08:49

A gdzie się przełącza leoparda na angielski ?
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: pawello » piątek 12 lut 2010, 10:51

...A gdzie się przełącza leoparda na angielski ?... 


W Preferencjach Systemowych masz cos takiego jak Narodowe. Tam bierzesz Angielski i przeciagasz mysza ponad Polski. Potem wystarczy sie zalogowac ponownie i bedziesz mial system po angielsku.


[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Cubase 4 na Mac OSX 10.5.8 - kłopoty z instalacją

Post autor: Laliszon » piątek 12 lut 2010, 15:48

Nie pomogła operacja językiem:-)

Ale jestem zaskoczony że postawiłem to z upgrade ściągniętego dawno temu ze strony steinberga (cubase 4.03.1)
Wszystko teraz działa jedynie Halion ONE nie robi i wywala, ale mogę się bez niego obyć, natomiast musiałem to zainstalować w tak egzotyczny sposób że sam się dziwię że to działa. Co jeszcze ciekawsze, instalator chciał się zainstalować na zewnętrznym dysku, który foratowałem jeszcze na innym kompie z systemem osx 10.4.11. po skopiowaniu tam wszystkich plików i wywaleniu z rozszerzenia .app plik dał się skopiować na dysk główny IMACA i po ponownym dodaniu do nazwy pliku .app ten dał się zainstalować. Oczywiście dalej nie robi ten halion ale wszystkie inne plugi i synty vst robią. Dziwne, ciekawe ile popracuje taka instalacja. Generalnie przy instalacji z oryginalnego pudełka jestem bez szans:-)

ODPOWIEDZ