Steinebrg Cubase 5.5 update

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: midishiner » środa 23 cze 2010, 10:23

...
Potwierdziło sie że jest coś nie tak z  tym updatem. Wywaliłem Cubase 5.5 i zainstalowałem Cubase 5.01 po tym projekt  się otwiera. 

Jak ktoś ma rozpoczety projekt sugerował bym poczekac z tym updatem....
 


 


 


 


Cholercia ja też mam same problemy po instalacji tego update-u do mojego Studio 5. Nie dośc że większość moich dawnych projektów po odpaleniu nie daje zapisać w sobie zmian (komunikat: Project corrupt) to podczas mixdownu wrzuca 3 sekudny ciszy w kawałku. Jestem wściekły jak nigdy, powiedzcie jak zrobić downgrade? bo nigdy tego nie robilem. Z góry dzięki

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Tadeo » środa 23 cze 2010, 10:51

rzeczywiście update wyjątkowo nieudany ;/
odinstalowałem i zainstalowałem na nowo - tak zrobiłem downgrade i działa jak wcześniej

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: midishiner » środa 23 cze 2010, 11:07

...rzeczywiście update wyjątkowo nieudany ;/
odinstalowałem i zainstalowałem na nowo - tak zrobiłem downgrade i działa jak wcześniej...
 


 


 


Ale odinstalowałeś tylko update czy całego cubase'a? Bo ja nie widzę nigdzie opcji usunięcia updtate-u.

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Tadeo » środa 23 cze 2010, 11:44

no właśnie musiałem całego, ale spoko bo pamięta wszystkie pluginy itd...
mam go jako obraz dysku na twardym wiec wszystko zajęło zaledwie 10min

Awatar użytkownika
Bitrate
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2002, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Bitrate » środa 23 cze 2010, 11:51

...
...
Fajowo, ale na razie nie instaluję. W sobotę zacząłem projekt wymagający porządnego video w Cubasie 5.1 64bit. Po wielu próbach udało się znaleźć stabilnie działające kodeki, więc dopóki nie skończę robić do tego muzy, to nie instaluję :P.

Ale chętnie wysłucham co macie do powiedzenia ;).

- Piotr...
 

 
Trochę może obok tematu, ale bardzo mnie zainteresowało z tymi kodekami video. Mam duże problemy z otwieraniem plików video w Cubasie 4 Studio.
Program "widzi" plik, ale jak zaimportuje to pliku nie ma.
Może to właśnie kwestia kodeków.
Piotrze prośba: jakie kodeki wgrałeś.
Dzięki z góry....
 


 


Słabe jest to, że nie działa WMV. Można ratować się tym, że zmienia się końcówkę wmv na avi i można zaimportować.


Nie importuje audio ale z tym mozna już jakoś sobie poradzić.


jeśli chodzi o video w 5.5 to wszystko jest opisane.


https://www.steinberg.net/en/support/knowledgebase_new/show_details/kb_show/new-video-engine-for-cubase-and-nuendo/kb_back/2020.html


pozdr


 


Awatar użytkownika
schmaletz
Posty: 180
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: schmaletz » środa 23 cze 2010, 12:21




Do tej pory używałem Klite codecpack i RAD Video Tools do konwersji do Mpeg-4 Xvid. Z 32bitowym Cubasem działa bardzo dobrze, z 64bitowym, już tylko przy mniejszych projektach, bo jak mam powyżej 3GB sampli w projekcie, to w pewnym momencie po prostu okno projektu zwyczajnie znika i cześć. Może Ci działać pół dnia, zapisujesz projekt, zamykasz, otwierasz i w momencie, kiedy inicjalizuje video - pyk i wracasz do pulpitu.


- Piotr...
 


 


Dwa wątki się tworzą w tym temacie (sorry)...


Ja wracam do sprawy plików video w Cubasie.


(Dzięki Piotrze za info...)


Zainstalowałem K-Lite i Cubase zaczął mi otwierać i pliki avi i pliki


mp4 (choć widać, że się komputer strasznie męczy przy tych ostatnich).


Niestety nie generuje mi thumbnail (czyli "małych obrazków" na ścieżce video).


Uważnie przeczytałem instrukcje i chyba wszystko robię dobrze.


Gdy mam włączoną opcje "Generate thumbnail" to przy imporcie video


pojawia się "prostokąt" z informacją, że generuje, ale postępu żadnego nie ma (ciągle 0%).


Plik udaje mi się zaimportować dopiero, gdy dezaktywuje opcję "Generate thumbnail". 


W czym leży pies pogrzebany?


Czy mam zwiększyć rozmiar "cache"?


Czy zainstalować inne kodeki?


A może źle zainstalowałem ten K-Lite?


(trzeba wykasować porzednie? a jakie ja mam poprzednie


kodeki? gdzie takiej informacji szukać?)


Jak Wy macie poustawiane, że Wam działa?


 


Z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Sroka » środa 23 cze 2010, 13:26

Nie da sie odinstalować samego upgrada, wiec musicie usunąc cubase 5.5 i zainstalować z plyty na nowo 5.01 .


Takie instrukcje podal mi koleś z tech support. Spedził ze mna godzinę na telefonie i na dodatech połaczył sie z moim komputerem i sam szukał przyczyny tego problemu przy pomocy zdalnego pulpitu.


Był bardzo tym zdziwiony ze cos jest nie tak. Skoro jeszcze inne osoby maja jakies problemy tym bardziej potwierdza sie teza ze upgrade ma jakieś niedociągnięcia.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Paweł » niedziela 04 lip 2010, 12:51

Odświeżę temat. Czy komuś udało się zmusić to 5.5 do normalnej pracy? Bo u mnie leży sobie grzecznie na dysku i czeka na instalację, ale ponieaż też mam dużo otwartych projektów, to strach.


Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: mastyk » niedziela 04 lip 2010, 15:13

...Odświeżę temat. Czy komuś udało się zmusić to 5.5 do normalnej pracy? Bo u mnie leży sobie grzecznie na dysku i czeka na instalację, ale ponieaż też mam dużo otwartych projektów, to strach....

nie instaluj na razie. na forum Steinberga ludzie opisuję mnóstwo najróżniejszych problemów. jeżeli będziesz miał pecha, to nie będą Ci się otwierać starsze projekty. są też i tacy, którym nic dziwnego się nie dzieje, ale różnorodność problemów jest chyba największa w historii updatów.

co ciekawe - ludzie znaleźli sposób na przywrócenie normalnych fontów, a nie tych zblurowanych, dopasowanych do cyrylicy - trzeba edytorem hex wyedytować plik cubase.exe :)

steinberg - jak zawsze - olewa ludzi i siedzi na sedesie budowanego monopolu. i coraz większą kupę robi....

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Sroka » niedziela 04 lip 2010, 18:24

Sugeruje poczekać z updatem:)

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

ODPOWIEDZ