Steinebrg Cubase 5.5 update

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: JoachimK » poniedziałek 21 cze 2010, 15:31

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Pietro » poniedziałek 21 cze 2010, 19:32

Fajowo, ale na razie nie instaluję. W sobotę zacząłem projekt wymagający porządnego video w Cubasie 5.1 64bit. Po wielu próbach udało się znaleźć stabilnie działające kodeki, więc dopóki nie skończę robić do tego muzy, to nie instaluję :P.


Ale chętnie wysłucham co macie do powiedzenia ;).


- Piotr


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Tadeo » wtorek 22 cze 2010, 00:53

u mnie wyskoczył problem z kluczem licencji:
DCOM connection to program 'Synsopos.exe' failed.
Error:The server threw an exception.

Awatar użytkownika
schmaletz
Posty: 180
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: schmaletz » wtorek 22 cze 2010, 09:57

...
Fajowo, ale na razie nie instaluję. W sobotę zacząłem projekt wymagający porządnego video w Cubasie 5.1 64bit. Po wielu próbach udało się znaleźć stabilnie działające kodeki, więc dopóki nie skończę robić do tego muzy, to nie instaluję :P.

Ale chętnie wysłucham co macie do powiedzenia ;).

- Piotr...
 


 


Trochę może obok tematu, ale bardzo mnie zainteresowało z tymi kodekami video. Mam duże problemy z otwieraniem plików video w Cubasie 4 Studio.


Program "widzi" plik, ale jak zaimportuje to pliku nie ma.


 


Może to właśnie kwestia kodeków.


 


Piotrze prośba: jakie kodeki wgrałeś.


Dzięki z góry.


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Pietro » wtorek 22 cze 2010, 12:18

Piotrze prośba: jakie kodeki wgrałeś.

Dzięki z góry....
 


Do tej pory używałem Klite codecpack i RAD Video Tools do konwersji do Mpeg-4 Xvid. Z 32bitowym Cubasem działa bardzo dobrze, z 64bitowym, już tylko przy mniejszych projektach, bo jak mam powyżej 3GB sampli w projekcie, to w pewnym momencie po prostu okno projektu zwyczajnie znika i cześć. Może Ci działać pół dnia, zapisujesz projekt, zamykasz, otwierasz i w momencie, kiedy inicjalizuje video - pyk i wracasz do pulpitu.


W tej chwili z desperacji konwertuję do Microsoft Video 1. I jest super stabilnie, tylko, że duże pliki wychodzą, słabo się kompresują.


Nie sprawdzałem jeszcze 5.5, muszę projekt skończyć zanim się zaczną bawić.


- Piotr


Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Groover » wtorek 22 cze 2010, 14:34

...
Fajowo, ale na razie nie instaluję. W sobotę zacząłem projekt wymagający porządnego video w Cubasie 5.1 64bit. Po wielu próbach udało się znaleźć stabilnie działające kodeki, więc dopóki nie skończę robić do tego muzy, to nie instaluję :P.

Ale chętnie wysłucham co macie do powiedzenia ;).

- Piotr...
 


zdradzisz, jakie kodeki Ci się sprawdzają?


Pozdro


Groover

nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Sroka » wtorek 22 cze 2010, 18:41

Zainstalowałem udate i jednego projektu nie mogę otworzyć. Zatrzymuje sie na Loading Mixer i koniec.
Jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

konop_tnt
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: konop_tnt » wtorek 22 cze 2010, 23:03

...Zainstalowałem udate i jednego projektu nie mogę otworzyć. Zatrzymuje sie na Loading Mixer i koniec.
Jakieś pomysły jak to rozwiązać? ...
 


 


Spróbuj zminić nazwę domyślnego folderu wtyczek VST, tak by soft nie mógł namierzyć plików. Jezeli problemem jest jakaś wtyczka to projekt powinien się uruchomić raportując jednynie, że nie mógł odnaleźć wtyczek.


Może tez tak być, że projekt jest mocno obciążony i ramu brakuje.(obserwuj menedżera zadań) Powyższe rozwiązanie pomaga również na uruchomienie projektu.


Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Sroka » środa 23 cze 2010, 03:20

......Zainstalowałem udate i jednego projektu nie mogę otworzyć. Zatrzymuje sie na Loading Mixer i koniec. Jakieś pomysły jak to rozwiązać? ... 
 
Spróbuj zminić nazwę domyślnego folderu wtyczek VST, tak by soft nie mógł namierzyć plików. Jezeli problemem jest jakaś wtyczka to projekt powinien się uruchomić raportując jednynie, że nie mógł odnaleźć wtyczek.
Może tez tak być, że projekt jest mocno obciążony i ramu brakuje.(obserwuj menedżera zadań) Powyższe rozwiązanie pomaga również na uruchomienie projektu....

Rozmawialem dzisiaj z Steinberg tech support niestety on sam byl zdziwiony tą reakcją. Kazał mi odinstalować Cubase i zainstalować ponownie wersie 5.01. Jezeli będzie działało to podejżewa ze moze być jakiś problem w samym update.
Wogle okazało sie ze nie odpala wiecej niż ten jeden projekt. Z tym ze ten ostatni był robiony na obecnym systemie i CUbase 5.01 wiec powinien sie otwierać.
Nie wiem moze to problem z wtyczkami ponieważ TC works nie suportuje wtyczek Native Bundle dla Wndowsa7. Wiec to moze być także problem.
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Steinebrg Cubase 5.5 update

Post autor: Sroka » środa 23 cze 2010, 04:28

Potwierdziło sie że jest coś nie tak z  tym updatem. Wywaliłem Cubase 5.5 i zainstalowałem Cubase 5.01 po tym projekt  się otwiera. 


Jak ktoś ma rozpoczety projekt sugerował bym poczekac z tym updatem.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

ODPOWIEDZ