Cubase SX - nie chce grać VST

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Squna » środa 18 sie 2010, 21:35

Nie mam juz pomysłów więc proszę o pomoc, bo nie panuję nad tym...


Załączam kanał MIDI,na IN daje swoją klawiature USB na OUT jakiegoś synta VST, naciskam


na klawiature USB sygnał jest na kanale midi,ze klawiatura działa, ale nie gra wybrany synt...


 


i teraz tak: mogę coś nagrać na kanale midi, bo zapis działa, ale nie słysze nic jak gram pod czas tego zapisu.PO nagraniu gdy daję PLAY dzwięk juz jest słyszalny. Co mam zrobić zeby słyszeć co gram??


 


kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: kami » czwartek 19 sie 2010, 05:26

...
Nie mam juz pomysłów więc proszę o pomoc, bo nie panuję nad tym...

Załączam kanał MIDI,na IN daje swoją klawiature USB na OUT jakiegoś synta VST, naciskam

na klawiature USB sygnał jest na kanale midi,ze klawiatura działa, ale nie gra wybrany synt...

 

i teraz tak: mogę coś nagrać na kanale midi, bo zapis działa, ale nie słysze nic jak gram pod czas tego zapisu.PO nagraniu gdy daję PLAY dzwięk juz jest słyszalny. Co mam zrobić zeby słyszeć co gram??


 


klawiatura na syntezator karty dżwiekowej ... 

jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Radomir
Posty: 101
Rejestracja: środa 12 mar 2008, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Radomir » czwartek 19 sie 2010, 07:28


 
klawiatura na syntezator karty dżwiekowej ... ... że co niby?

Ja bym raczej włączył monitorowanie ścieżki...
W instrukcji jest o tym mowa.

Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Squna » czwartek 19 sie 2010, 18:42

Czy kotś potrafi precyzyjniej odpowiedziec? Nalepiej osobo, która miała taki sam problem


Dzieki T.K


Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Squna » czwartek 19 sie 2010, 19:30

...
Nie mam juz pomysłów więc proszę o pomoc, bo nie panuję nad tym...

Załączam kanał MIDI,na IN daje swoją klawiature USB na OUT jakiegoś synta VST, naciskam

na klawiature USB sygnał jest na kanale midi,ze klawiatura działa, ale nie gra wybrany synt...

 

i teraz tak: mogę coś nagrać na kanale midi, bo zapis działa, ale nie słysze nic jak gram pod czas tego zapisu.PO nagraniu gdy daję PLAY dzwięk juz jest słyszalny. Co mam zrobić zeby słyszeć co gram??

 ...
 


 


Ktoś wie może?? co zrobić??


Radomir
Posty: 101
Rejestracja: środa 12 mar 2008, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Radomir » czwartek 19 sie 2010, 19:53

Czy masz aktywny "guzik" Monitor na danej ścieżce (po lewej stronie w Inspektorze) czy być może czekasz aż ktoś Ci zrobi screena, w którym miejscu się on znajduje...!?

Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Squna » czwartek 19 sie 2010, 20:07

...Czy masz aktywny "guzik" Monitor na danej ścieżce (po lewej stronie w Inspektorze) czy być może czekasz aż ktoś Ci zrobi screena, w którym miejscu się on znajduje...!?
...
 


 


mam włączony...to jest guzik zaraz obok nagrywania! Nic to nie dało..




Radomir
Posty: 101
Rejestracja: środa 12 mar 2008, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Radomir » czwartek 19 sie 2010, 20:55

mam włączony...to jest guzik zaraz obok nagrywania! Nic to nie dało..
...
Jaką masz kartę audio, czy w opcjach Cubase SX masz poprawnie wybrane sterowniki ASIO?
Problem jest napewno związany z błędną konfiguracją (sprawdź opcję Direct Monitoring w Cubase) aczkolwiek trzeba by być jasnowidzem w takich sytuacjach...

Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Squna » czwartek 19 sie 2010, 21:06

...mam włączony...to jest guzik zaraz obok nagrywania! Nic to nie dało..
...
Jaką masz kartę audio, czy w opcjach Cubase SX masz poprawnie wybrane sterowniki ASIO?
Problem jest napewno związany z błędną konfiguracją (sprawdź opcję Direct Monitoring w Cubase) aczkolwiek trzeba by być jasnowidzem w takich sytuacjach......
 


moja karta to


Edirol FA-66


mam wszystko ustawione jak trzeba,direct monitoring miałem załączony, raz wyłączony i dalej nic z tego! Wgrałem Cubase Sx ver 2 i działa jak należy przy tych samych ustawieniach co w sx 3!


Wkurzam się, bo nie wiem co jest załączone lub wyłączone w SX 3! cholera czemu nie działa!


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Cubase SX - nie chce grać VST

Post autor: Akton » czwartek 19 sie 2010, 21:21


mam wszystko ustawione jak trzeba,direct monitoring miałem załączony, raz wyłączony i dalej nic z tego! Wgrałem Cubase Sx ver 2 i działa jak należy przy tych samych ustawieniach co w sx 3!

Wkurzam się, bo nie wiem co jest załączone lub wyłączone w SX 3! cholera czemu nie działa!


 


 Jak masz SX v.2, to w czym problem? Czy są jakieś zasadnicze różnice między v.2 i 3? I pytanie podstawowe: masz oryginały czy prawie oryginały? :)

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ