Windows 7 i Fruity Loops 9

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
jotape
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 00:00

Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: jotape » środa 27 paź 2010, 16:26

Witam wszystkich forumowiczow


 


mam problem ktory wyglada nastepujaco: od niedawna jestem (nie)szczesliwym posiadaczem nowego kompa ktory jak sie okazuje jest "za dobry" dla programu FL9 ktorym sie obecnie posluguje.


wiekszosc wtyczek VST po pewnym czasie urzytkowania zaczyna "pierdziec" pozniej totalnie sie zcinac. zupelnie jakby procesor nie wyrabial, co jest raczej abstrakcyjne przy 4Gb RAM :/


nie mam nawet podstawowej wiedzy na ten temat ale z tego co wyczytalem na innych forach  FL9 to program 32 bit-owy podczas kiedy ja mam system 64bit-owy..


 


czy jest jakas jakis sposob (ktory nie jest czekaniem na 64 bitowa wersje FL'a) zeby wtyczki nie pierdzialy i wszytsko chodzilo gladziutko??


 


z gory dziekuje za wszelkie porady :)


 


 

ktos kiedys napisal ze swiat bez muzyki bylby pomylka. podpisuje sie pod tym.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: AkselPL » środa 27 paź 2010, 16:32

FL9.6 jest 64 bitowy i obsługuje wtyczki 64bitowe. Sam mam Phenoma II x4 @4.0ghz + 4GB ramu i przy użyciu X-Fi Elite PRO mam latencje nawet 1ms zależy ile wtyczek siedzi. Windows 7x64.


Nie ma żadnych problemów, chodzi lepiej niż na xp i viście.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
jotape
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: jotape » środa 27 paź 2010, 16:43

...FL9.6 jest 64 bitowy i obsługuje wtyczki 64bitowe. Sam mam Phenoma II x4 @4.0ghz + 4GB ramu i przy użyciu X-Fi Elite PRO mam latencje nawet 1ms zależy ile wtyczek siedzi. Windows 7x64.
Nie ma żadnych problemów, chodzi lepiej niż na xp i viście....





w czym zatem moze lezec problem??? to pierdzenie rozrywa mi serce i doprowadza do rozpaczy :P

dodam jeszcze ze kozystam z zewnetrznej karty dziekowej Crative EMU 0404 USB.

juz probowalem zmieniac latencje i zero poprawy :/
ktos kiedys napisal ze swiat bez muzyki bylby pomylka. podpisuje sie pod tym.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: AkselPL » środa 27 paź 2010, 19:25

Daj latencje na maxa i zobacz czy nadal będzie problem. Oczywiście w sterownik dzwięku wybierz 'Asio"


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
dr.beat
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: dr.beat » czwartek 28 paź 2010, 10:13

Komputer to nie wszystko, powiedz lepiej jaka masz karte dzwiekowa i czy obsluguje ASIO.
Music sounds better with...me ;-)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: AkselPL » czwartek 28 paź 2010, 11:45

...Komputer to nie wszystko, powiedz lepiej jaka masz karte dzwiekowa i czy obsluguje ASIO....

Nie komentuje tego... Przecież napisał że ma emu.
Osobiście w życiu bym nie kupił karty pod usb jak już to firewire.
[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
jotape
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: jotape » czwartek 28 paź 2010, 13:33

......Komputer to nie wszystko, powiedz lepiej jaka masz karte dzwiekowa i czy obsluguje ASIO....

Nie komentuje tego... Przecież napisał że ma emu.
Osobiście w życiu bym nie kupił karty pod usb jak już to firewire....



mysle ze chodzi o wersje FL'a. ja mam 9, a nie 9.6

sciagne sobie 9.6 i sie przekonam. w kazdym razie jak instalowalem EMU pod Windows 7 tez wyskoczyl komunikat ze sterowniki jakie wgrywam to nie jest ostateczna wersja i moga wystapic problemy typu utrata danych itp.

no nic. bede kombinowal. najwyzej przerzuce sie na Abletona albo Cubase ;)


..co do latencji to juz probowalem. poza tym dzialac na najewiekszej latencji to porazka kiedy uzywasz MPD czy innych kontrolerow :/

dzieki za komentarze.

BTW. wiesz moze skad sciagne sobie FL 9.6??

ktos kiedys napisal ze swiat bez muzyki bylby pomylka. podpisuje sie pod tym.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: AkselPL » czwartek 28 paź 2010, 14:39

Na urządzeniach usb nigdy nie uzyskasz dobrej latencji, dlatego bym tego nie kupił.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: JzK » czwartek 28 paź 2010, 14:58

...Na urządzeniach usb nigdy nie uzyskasz dobrej latencji, dlatego bym tego nie kupił....

Mam emu tracker pre na usb i normalnie pracuje na 8 ms, niżej nie schodzę bo nie widzę sensu.
Pracuje w reasonie, na windows 7 64 i nigdy nie zauważyłem problemów z latencją, jedyny problem to to, że sam sterownik od emu jest lipny, bo czasami po prostu jakby tracił połączenie z kartą, rozwiązałem problem częściowo uwalniając asio gdy nie jest na wierzchu.Podsumowując myślę,że nie wini tu komp ani karta tylko konfiguracja pod fl, jak koledzy podpowiadali sprawdź czy w fl jest ustawione asio
na luzaku ! jak zawsze

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Windows 7 i Fruity Loops 9

Post autor: Pietro » czwartek 28 paź 2010, 15:09

...
FL9.6 jest 64 bitowy


Nie jest. I dopóki nie przekodują całego programu do innego języka - nie będzie.


i obsługuje wtyczki 64bitowe.


A to akurat się zgadza ;). Dzieje się tak za pomocą tzw. wrappera typu jBridge - uruchamia wtyczki jako osobne procesy.


- Piotr 


ODPOWIEDZ